10Clouds z globalną reputacją

10Clouds to polska firma o zasięgu globalnym realizuje innowacyjne projekty informatyczne zmieniając świat przez technologię. Jednym z filarów działalności są projekty oparte na blockchain, z kolei system rozpoznawania twarzy pomoże w walce z handlem ludźmi; o tych i innych projektach 10Clouds pisały Wired czy TechCrunch.

Firma 10Clouds z Warszawy została założona w 2009 roku przez dwóch doktorantów - Michała Kłujszo i Macieja Cieleckiego. Dziś zatrudnia ponad 120 osób w czterech lokalizacjach - Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Atlancie w USA, osiągając w ciągu roku ponad 15 milionów złotych przychodów ze sprzedaży. Od powstania 10Clouds zrealizowała projekty dla ponad 100 firm - zarówno start-upów, jak również dużych przedsiębiorstw.

Jednym z filarów działalności 10Clouds są projekty oparte na technologii blockchain. W ubiegłym roku zrealizowano ich ponad 20 a

wśród klientów znaleźli się m.in.: Omise, Unibright czy Smart Billions. Rozwiązania w zakresie blockchain dotyczyły ofert kryptowalut (ang. Initial Coin Offerings „ICOs”), inteligentnych kontraktów (ang. Smart Contracts) oraz zdecentralizowanych aplikacji (ang. Decentralized Applications, „Dapps”).

Zobacz również:

  • SAS ogłosił zamiar wejścia na giełdę
  • Przenoszenie aplikacji SAP do chmury Google będzie łatwiejsze
  • Google wprowadza wersję PWA aplikacji Meet

10Clouds projektuje i tworzy strony internetowe oraz aplikacje na komputery oraz urządzenia mobilne, głównie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych i z krajów nordyckich oraz zajmuje się ich utrzymaniem. Zespół projektowy składa się z programistów oraz specjalistów od użyteczności stron webowych (ang. User Experience, „UX”) i interfejsu użytkownika (ang. User Interface, „UI”). Na skupiającym społeczność projektantów portalu Dribbble firma 10Clouds plasuje się na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby osób obserwujących jej profil i w pierwszej trzydziestce na świecie, przed takimi markami, jak Spotify czy Uber. 10Clouds nie tylko pracuje dla klientów, ale realizuje również własne projekty. OSIS, koncept kompleksowego systemu opieki zdrowotnej, został wyróżniony przez Adobe w kategorii Product Design. Wykorzystuje on uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do stawiania diagnoz lekarskich.

Dużym powodzeniem cieszy się aplikacja mobilna Smogdog służąca do sprawdzania poziomu zanieczyszczenia powietrza, która pozwala określić stężenie cząsteczek PM10 i PM2,5.

W 2017 roku 10Clouds znalazła się na liście 50 najszybciej rozwijających się firm z Centralnej i Wschodniej Europy - Deloitte Technology Fast 50 Central Europe a Financial Times umieścił ją na prestiżowej liście FT1000, obejmującej najszybciej rosnące firmy w Europie. Nagrodą wyróżnił ją także Clutch, popularna platforma zbierająca opinie o podmiotach z branży IT.

O projektach realizowanych przez zespół 10Clouds pisały takie czasopisma, jak: TechCrunch, The Economist, The New York Times oraz Wired.

10Clouds z globalną reputacją

Maciej Cielecki, CEO, 10Clouds

"W 10Clouds przygotowujemy i wdrażamy aplikacje mobilne oraz webowe dla klientów z całego świata. Największą dumą napawa mnie jednak to, że zmieniamy ten świat poprzez technologię. Zaawansowany system rozpoznawania twarzy i weryfikacji tożsamości w projekcie Trust Stamp jest już wykorzystywany przez jeden z amerykańskich banków, a niedawno dowiedzieliśmy się, że pomoże też w walce z handlem ludźmi.

Po Południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych jeździ ponad 200 ekologicznych, elektrycznych skuterów Zapp, a całą infrastrukturę obsługuje nasza aplikacja. GoSeqIt daje mikrobiologom dostęp do analizy sekwencji DNA z każdego miejsca na Ziemi. Ostatnio wypuściliśmy kluczową oficjalną aplikację do najlepiej sprzedającej się gry figurkowej na świecie “X-Wing Miniatures Game”. Tego rodzaju ambitne projekty bardzo są dla mnie ważne. Oczywiście nie stronimy też od bardziej standardowych realizacji. Ostatnio świetnie w AppStore radzi sobie Royals - błyskotliwe połączenie gry z aplikacją społecznościową. Pomagaliśmy również takim gigantom, jak Facebook, Baidu czy Pinterest. Takie firmy nie potrzebują zwykle zewnętrznych zespołów, więc projekty nie były ogromne, ale to dla nas znak, że dobra reputacja 10Clouds sięga naprawdę daleko" – mówi Maciej Cielecki, CEO 10Clouds Sp. z o.o.


TOP 200