100 Akademii Cisco

W ramach Programu Akademii Sieci Komputerowych Cisco w Polsce powstało już 13 Akademii Regionalnych i 93 Akademie Lokalne.

W ramach współpracy Cisco Systems, Związku Powiatów Polskich i programu Interkl@sa uczniowie liceów, techników oraz studenci mogą uczestniczyć w kursach na temat sieci komputerowych, prowadzonych w Akademiach Lokalnych i Regionalnych. Szkolenie trwa 4 semestry i kończy się egzaminem zawodowym. Absolwent kursu otrzymuje certyfikat Cisco Certified Networking Associate (CCNA). Obecnie w 100 Akademiach kształci się blisko 1 800 przyszłych projektantów i administratorów sieci informatycznych.

Akademie Lokalne mogą być zorganizowane przy szkołach średnich oraz wyższych. Akademie Regionalne, organizowane są tylko przy szkołach wyższych. W Polsce Program Akademii Sieci Komputerowych Cisco jest prowadzony od 2000 roku. Pierwsza Akademia Regionalna powstała przy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.

Na całym świecie w programie CNAP uczestniczy 8 640 szkół i uczelni. Obecnie z programu korzysta 197 tysięcy słuchaczy. Akademię ukończyło już ponad 61 000 uczniów i studentów z całego świata.