10 krajów przeprowadziło symulację cyberataku na światowy system finansowy

Izrael przewodniczył symulacji poważnego cyberataku na globalny system finansowy, w której uczestniczyło 10 państw. Cel to zwiększenie współpracy, która mogłaby pomóc w zminimalizowaniu potencjalnych szkód dla rynków finansowych i banków.

10 krajów przeprowadziło symulację cyberataku na światowy system finansowy

Urzędnicy podczas symulacji cyberataku. Źródło: Reuters

Jak podała agencja Reuters, której reporter obserwował symulację w Izraelu, symulowany cyberatak rozwijał się przez 10 dni, a wrażliwe dane pojawiały się w ciemnej sieci wraz z fałszywymi doniesieniami, które ostatecznie spowodowały chaos na światowych rynkach i atak na banki. Symulacja obejmowała kilka rodzajów ataków, które miały wpływ na globalne rynki walutowe i obligacji, płynność, integralność danych oraz transakcje między importerami i eksporterami. „Te wydarzenia powodują spustoszenie na rynkach finansowych” - mówi narrator filmu pokazanego uczestnikom w ramach symulacji i obejrzanego przez reportera agencji Reuters.

Wśród uczestników inicjatywy, nazwanej „Collective Strength”, znaleźli się urzędnicy skarbowi z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Holandii i Tajlandii, a także przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego i Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Jak zabezpieczać systemy OT
  • Veeam: ataki ransomware są coraz silniejsze

Uczestnicy dyskutowali o wielostronnych politykach reagowania na kryzys, w tym o skoordynowanych wakacjach bankowych, okresach karencji w spłacie długów, porozumieniach SWAP/REPO i skoordynowanym odejściu od głównych walut.

Symulacja pierwotnie miała się odbyć na Światowej Wystawie Expo w Dubaju, ale została przeniesiona do Jerozolimy z powodu wariantu Omicron z COVID-19, a urzędnicy uczestniczyli w niej za pośrednictwem wideokonferencji.

Oprac. AŁ

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200