10 grudnia w Katowicach rozpoczyna się największy hackathon w Europie

W ramach Internet Governance Forum Afterparty od 10 do 12 grudnia odbędzie się kolejna edycja HackYeah , największego hackatonu w Europie. Tegoroczna pula nagród to 570 tys. złotych.

10 grudnia w Katowicach rozpoczyna się największy hackathon w Europie

Materiały organizatora

Hackhaton to maraton programowania skierowany do programistów, podczas którego stają przed zadaniem rozstrzygnięcia określonego problemu i stworzenia rozwiązania na dany temat. Cieszący się dużą popularnością Hackyeah uchodzi za największy w Europie. W tym roku wydarzenie zorganizowano w formule hybrydowej – online, z dowolnego miejsca na świecie oraz stacjonarnie w katowickim spodku. W Katowicach organizatorzy zapewniają bezpieczny reżim sanitarny.

Na miejscu trzeba wykonać darmowy test na obecność wirusa COVID-19 lub okazać własny, nie starszy niż 24 godziny. Wymagane jest także okazanie certyfikatu covidowego. Organizatorzy zapewniają darmową oraz miejsce do spania podczas trwania wydarzenia. Bilety online są darmowe, na miejscu kosztują 99 zł, a cały zysk jest przeznaczony na cele charytatywne - wspieranie edukacji informatycznej dzieci z biednych rodzin.

Zobacz również:

  • Rust to język najczęściej używany do tworzenia aplikacji WebAssembly

Uczestnicy offline i online będą mieli dostęp do tych samych zadań i wyzwań. Każdy uczestnik Hackyeah ma 48h na przygotowanie swojego projektu.

Pierwsza kategoria otwarta, to obecnie bardzo ważny temat, jakim jest zdrowie psychiczne (Mental Health). Druga, zostanie wybrana przez społeczność HackYeah i ogłoszona w social mediach.

Nagrodę w kategorii “Mental Health” w wysokości 20 tys. PLN ufundował Bayer, 120 tys. w kategorii „Gaming” - Govtech.pl, BGK przeznaczył na nagrody 70 tys. PLN oraz 30 tys. PLN, BIK 30 tys. UKNF za 70 tys. PLN, MF po 2 nagrody po 60 tys. PLN.

Strona wydarzenia

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200