10. Konkurs CIO Roku 2012 rozstrzygnięty!

Ponad 120 CIO oklaskiwało 11 grudnia br. laureatów 10. jubileuszowego Konkursu CIO Roku. Beata Sosnowska, dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska SA, zdobyła tytuł CIO Roku 2012.

10. Konkurs CIO Roku  2012 rozstrzygnięty!

Dzięki konsekwencji w realizacji obranej strategii Beata Sosnowska zmieniła diametralnie sposób pracy wewnątrz IT i współpracy z jego firmowym otoczeniem. Dziś IT w VB Leasing Polska SA stanowi ważny czynnik biznesu, a CIO uczestniczy w kreowaniu strategii firmy. Elementy wdrożone i uporządkowane do 2012 r. dowodzą, że IT VB Leasing działa na rzecz biznesu w sposób pragmatyczny, wyszukując niecodzienne sposoby przynoszące szansę na dalszy rozwój, kreatywne podejście do własnych możliwości i okazji, jakie pojawiają się na rynku.

Andrzej Osuch, CIO LUX MED, zdobył drugie miejsce w Konkursie CIO Roku 2012. W latach 1994-2000 pracował jako asystent i lekarz w klinice internistycznej Akademii Medycznej. Od 1998 r. współtworzył firmę Medycyna Rodzinna, zarządzając projektami i pełniąc funkcję dyrektora IT. W 2009 r., podczas połączenia największych spółek obecnej Grupy LUX MED, był odpowiedzialny za projekt integracji procesów operacyjnych i systemów IT. W 2010 r. objął stanowisko CIO Grupy, stworzył także w strukturach IT Biuro Projektów, odpowiedzialne za wszystkie przedsięwzięcia firmy. Największym wewnętrznym wyróżnieniem był tytuł Dyrektora Roku 2010, największym zaś sukcesem zewnętrznym IT LUX MED był tytuł Lidera Informatyki 2011.

Marcin Palmer, CIO GKN Driveline Polska, zdobył trzecie miejsce w Konkursie CIO Roku 2012. W 2001 r. rozpoczął pracę w GKN Driveline Polska jako informatyk, po roku został lokalnym kierownikiem IT. W 2005 r. został dyrektorem IT na Europę Centralną (Polska, Francja i Anglia), zaczął zarządzać międzynarodowym zespołem. W 2008 r. brał udział w projekcie, którego celem było przekształcenie IT w globalną organizację z macierzową strukturą odpowiedzialności. W wyniku tej zmiany został dyrektorem IT na Europę Północną (Polska, Niemcy Szwecja), odpowiedzialnym za funkcjonowanie IT w ośmiu zakładach produkcyjnych, ośrodku R&D oraz Globalnym Data Center. W listopadzie 2012 r. awansował na stanowisko dyrektora IT na Europę, jego aktualny zakres odpowiedzialności to działy IT w 18 zakładach produkcyjnych, dwa globalne Data Center oraz zespołu ponad 90 informatyków ulokowanych w 9 krajach. Jest absolwentem Politechniki Opolskiej.

Przemysław Federowicz, CIO Enovatis SA, otrzymał wyróżnienie w Konkursie CIO Roku 2012. Od połowy 2012 r. pracuje w spółce Enovatis SA jako dyrektor Pionu IT. Karierę zawodową zaczynał w firmie Militaria.pl od stanowiska asystenta w dziale IT, po kilku latach awansował na stanowisko CIO. Budował systemy e-commerce, logistyczno-magazynowe, sprzedażowe dla sieci salonów, systemy dla call center, system BI oraz system wspierający procesy controllingu. Kolejnym wyzwaniem była reorganizacja IT w spółce Travelplant.pl SA wchodzącej w skład portfela inwestycyjnego funduszu MCI. Wdrożył tam m.in. nową platformę e-commerce. Uczestniczył także w grupie roboczej spółek z portfela MCI, gdzie prowadził projekty integracyjne pomiędzy spółkami z Czech, Słowacji i Rumunii (Invia.cz) a Travelplanet.pl SA. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, obecnie realizuje program MBA na Franklin University (Wyższa Szkoła Bankowa). Opublikował cztery książki i kilkadziesiąt artykułów o tematyce historyczno-militarnej.

Laureaci dołączyli do grona znakomitych CIO wyróżnianych w poprzednich konkursach. Przypomnijmy, że po tytuł CIO Roku sięgali: Łukasz Neuman, KRUK SA, Tomasz Matuła, TP, Sławomir Panasiuk, KDPW SA, Henryk Baniowski, (dwukrotnie, jako CIO w Alior Bank i BPH PBK), Dorota Poniatowska-Mańczak, BZ WBK, Tomasz Romanowski, Alstom Power, Andrzej Galik, TDP, Rafał Hanys, UM Wrocławia.

W skład jury tegorocznego konkursu wchodziło 12 sędziów - doświadczonych, uznanych top menedżerów IT. W tym gronie znalazło się sześcioro laureatów minionych konkursów, w tym pięcioro CIO Roku. Po etapie pisemnych zgłoszeń jury zaprosiło do udziału w konkursowych przesłuchaniach 13 zawodników.

Fotorelacja ze spotkania

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200