1% podatku na naukę?

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka chce, żeby firmy mogły odpisywać 1% podatku na rzecz instytucji naukowych.

Zdaniem minister Barbary Kudryckiej polska gospodarka coraz mocniej stawia na innowacje i nowe technologie, ale niezbędne jest większe zaangażowanie firm w finansowanie badań. Resort proponuje, by przedsiębiorcy mogli dobrowolnie odpisywać 1%. Środki przekazywane byłyby na rzecz wybranej jednostki naukowej. Miałoby to zostać wprowadzone już od 2013 r. Minister Kudrycka zapewnia, że pomysł ma poparcie Ministerstwa Finansów. "Możemy wprowadzić ten odpis od dochodu za 2013 rok, ale w odliczeniach za 2014. Musimy poczekać, aż Komisja Europejska zdejmie z nas procedurę nadmiernego deficytu. A to stanie się najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku" - mówi minister Rostowski. Szacuje się, że początkowo odpisy na naukę mogą zainteresować 1-1,5 tys. firm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200