1% Polaków używa telefony 3G

Na świecie ponad 180 mln osób korzysta z telefonii komórkowej trzeciej generacji - jest to mniej niż 10 proc. ogółu klientów sieci komórkowych. Największe rynki 3G to Europa Zachodnia (49 proc. ogółu) i region Azji i Pacyfiku (45 proc.). Na Europę Wschodnią przypada zaledwie 2 proc. ogółu użytkowników 3G - pisze Gazeta Prawna.

W Polsce w końcu marca było 375 tys. użytkowników sieci 3G. Stanowili niespełna jeden procent klientów sieci komórkowych. Podobnie jest w Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Prognozy są jednak optymistyczne zarówno w stosunku do naszej części Europy, jak i świata. Analitycy oczekują, że w najbliższych latach liczba użytkowników sieci 3G przekroczy liczbę klientów sieci GSM. A liczba użytkowników komórek będzie rosła - w najbliższych miesiącach do 3 mld. Będzie to szło w parze ze wzrostem zapotrzebowania na transmisję danych i spadkiem kosztów przesyłania danych w sieciach komórkowych - czytamy w dzienniku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200