1,2 mln klientów Netii z bardzo szybkim Internetem do końca roku

W chwili obecnej Grupa Netia ma w zasięgu bardzo szybkiego internetu, czyli powyżej 25 Mbps, prawie 900 tys. lokali. Zgodnie z przyjętymi planami do końca tego roku, dzięki dalszej modernizacji sieci, liczba ta ma przekroczyć 1,2 mln.

Spółka nawiązała współpracę z deweloperami w różnych miastach w kraju, oferując w nowych budynkach łącza o przepustowości 100 Mbps. Dzięki nowym inwestycjom i modernizacji starszych linii już około 250 tys. mieszkań w całej Polsce ma dostęp do internetu 100 Mbps i cyfrowej telewizji HD w Netii. Prezes spółki zapewnia jednak, że światłowody to nie jedyny sposób na bardzo szybki internet w domu. "To nie musi być światłowód doprowadzony do gniazdka. Czasami taki światłowód jest raczej problemem niż rozwiązaniem, bo na końcu musi być jeszcze router, a ten bardzo często jest droższy dla klienta. Więc doprowadzamy światłowód do budynku, a następnie oferujemy rozwiązanie ethernetowe do mieszkania" - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes Netii.

"Mamy też wsparcie funduszy unijnych w budowaniu rozwiązań światłowodowych bezpośrednio do domu" - dodaje prezes Netii. Modernizacja sieci Netii do tzw. nowej generacji zapewniającej transfer o prędkości 30 Mbps i więcej, trwa już ponad rok. Netia buduje taką sieć, aby dostarczać usługi typu triple-play, czyli szybkiego dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonu. Zasięg sieci pozwalającej na dostęp do internetu 100 Mbps Grupy Netia to obecnie około 250 tys. lokali. $"Dzisiaj większość klientów wyraża satysfakcję z przepływności już na poziomie 6-8 Mbps. Do tego dołóżmy telewizję HD, która wymaga kolejnych 8 Mbps i połączenia głosowe. Z zapasem mamy 20 Mbps na rozwiązania triple-play i to jest bardzo dobra przepływność" - przekonuje prezes spółki.

Zobacz również:

  • Usługi ICT dla firm i instytucji napędzają biznes Grupy Netia
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200