1&1: Internet: Aplikacje i narzędzia SEO dla klientów

Firma 1&1 Internet udostępniła użytkownikom korzystającym z hostingu serwerów webowych pakiet aplikacji Web Apps ułatwiający tworzenie własnych stron internetowych oraz wprowadziła do oferty SEO Expert, usługę ich optymalizacji pod kątem pozycjonowania przez wyszukiwarkę Google.

Ponad 50 aplikacji (widgetów) zostało podzielonych na takie kategorie, jak e-handel, komunikacja, media społecznościowe i inne. Umożliwiają, nawet niedoświadczonym użytkownikom, uatrakcyjnienie strony przez rozszerzenie jej funkcji przy wykorzystaniu metody "przeciągnij i upuść". Widgety zostały zintegrowane z pakietami usług MyWebsite Plus i Premium (nie dotyczy to wersji Standard).

Na świecie 1&1 oferuje ponad 100 takich aplikacji. Około połowa z nich, wybrana pod kątem przydatności na naszym rynku, została udostępniona w polskiej wersji językowej. Wśród nich można wymienić takie jak PayPal, Ecwid, Skype, Facebook, LinkedIn, Google+ lub Website Translator. Aplikacje umożliwiają skorzystanie z zewnętrznych linków bez odsyłania użytkowników odwiedzających stronę do stron zewnętrznych. Do każdego widgetu dołączony został szczegółowy opis wszystkich funkcji.

Zobacz również:

  • OVHcloud Engage – budowanie ekosystemu chmury oznacza wspólne korzyści

"Posiadanie zwykłej wizytówki w Internecie to obecnie za mało. Aplikacje internetowe to świetne narzędzie, które pozwala firmom realizować więcej niż dotąd procesów online" mówi Olivier Mauss, dyrektor 1&1 Internet.

Firma wprowadziła też narzędzie SEO Expert wyposażone generator słów kluczowych automatycznie wybierający najlepsze frazy dopasowane do wprowadzonych przez użytkownika danych (nazwa firmy, branża, region reklamy itp.) i optymalizujący kod źródłowy strony pod kątem jego pozycjonowania przez wyszukiwarki internetowe.

Oprogramowanie jest wyposażone w zestaw instrukcji i praktycznych wskazówek. Ułatwiają one użytkownikom, nie mającym doświadczenia i wiedzy co to jest SEO, samodzielne poprawienie pozycji strony w wyszukiwarce. Dodatkową funkcją SEO Expert jest możliwość wprowadzenia dwóch adresów stron firm konkurencyjnych i bieżące śledzenie zajmowanej przez nie pozycji. Interfejs SEO Expert udostępnia też podstawowe funkcje analityczne prezentujące dane statystyczne w różnych okresach czasu.

Usługa kosztuje 39,90 zł miesięcznie i jest dostępna dla wszystkich klientów korzystających z usług 1&1.

Tego typu, względnie proste narzędzia, jak Web Apps i SEO Expert, mogą być użyteczne dla małych firm. Jak jednak przyznaje Marek Toporowicz, 1&1 Product Marketing Manager, zaprojektowanie przyjaznej i atrakcyjnej strony WWW wymaga pewnej wiedzy i same narzędzia nie wystarczą. Również SEO Expert nie jest bezpośrednią konkurencją dla firm świadczących profesjonalne usługi pozycjonowania stron. Ale tego typu oferta na pewno obniża bariery finansowe i pozwala na poprawienie jakości stron WWW i zwiększenie ich efektywności w docieraniu do potencjalnych klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200