1&1: 24-rdzeniowy serwer Dodeka-Core do wynajęcia

Firma hostingowa 1&1 poszerzyła ofertę o możliwość dzierżawy serwerów umieszczonych w jej centrum danych. Użytkownicy będą mieli możliwość monitorowania dostępności usług za pomocą aplikacji Mobile Server Monitoring.

Serwer Dodeka-Core (DDC 3XL) wyposażony w dwa 12-rdzeniowe procesory AMD Opteron 6172, pamięć RAM o pojemności 48 GB, macierz RAID 5 o pojemności 4 TB. Jest to obecnie jeden z najwydajniejszych serwerów na polskim rynku hostingu. Serwer może obsługiwać aplikacje biznesowe wymagające dużych szybkości i zasobów, takich jak serwisy internetowe czy serwery baz danych. Najniższa cena pakietowej oferty sprzętowej, która obejmuje administrowanie przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia (24/7) wynosi w przypadku serwera Dodeka-Core 1990,9 zł miesięcznie.

Firma ma obecnie w swojej ofercie sześć serwerów różnych klas w cenach od 99,90 zł miesięcznie (pozostałe kosztują odpowiednio: 199,9, 399,9, 799,9 i 1199,9 zł). Wszystkie pakiety serwerowe są dostępne w konfiguracjach z systemem Linux lub Windows, i obejmują nielimitowaną obsługę ruchu.

Zobacz również:

  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
  • Serwisy streamingowe na celowniku cyberprzestępców
  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Przydatnym narzędziem w działalności bieżącej firm jest aplikacja 1&1 Mobile Server Monitoring, która umożliwia monitorowanie aktualnej dostępności serwerów dzierżawionych od 1&1 z dowolnej lokalizacji. Narzędzie pozwala na monitorowanie, takich usług jak: HTTP, HTTPS, SSH i ping. Użytkownik jest automatycznie powiadamiany o wszelkich zmianach statusu serwera. Aplikacja 1&1 Mobile Server Monitoring jest dostępna bezpłatnie do urządzeń Apple iPhone oraz tych opartych na platformie Android lub Symbian.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200