0,09 mikrona w tym roku

Jeszcze przed końcem bieżącego roku tajwański producent półprzewodników TSMC, będzie przygotowany do produkcji mikroprocesorów w technologii 0,09 mikrona. TSMC zapowiada, że rozpocznie ich wytwarzanie wcześniej niż Intel, który zaplanował podobną zmianę linii produkcyjnych na 2003 r.

Jeszcze przed końcem bieżącego roku tajwański producent półprzewodników TSMC, będzie przygotowany do produkcji mikroprocesorów w technologii 0,09 mikrona. TSMC zapowiada, że rozpocznie produkcję procesorów w tej technologii wcześniej niż największy na świecie producent z tej branży - Intel, który zaplanował podobną zmianę linii produkcyjnych na 2003 r.

W 2005 roku TSMC ma przejść na technologię wytwarzania procesorów w 0,065 mikrona. Zmniejszanie rozmiarów układów jest bezpośrednio związane z redukcją kosztów ich wytwarzania, chociaż należy także brać pod uwagę fakt wysokich nakładów jakie musi ponieść wytwórca aby taki nowy proces wdrożyć w życie. Zmiana technologii nie musi także oznaczać natychmiastowego spadku cen procesorów na rynku detalicznym, chociaż zaostrzająca się konkurencja pomiędzy Intelem i AMD rodzi nadzieję na dalsze redukcje cen tych produktów.

Zobacz również:


×