Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
Strefy tematyczne
Cisco Firepower
Cisco NGFW
HPE Infrastruktura
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
E-Seminaria
Gorące tematy:
Nowy numer
Przemysl 4.0
Computerworld TOP200
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Redakcja
Piotr Kowalski
Piotr Kowalski
Redaktor
Teksty tego autora
Trwa poszukiwanie
Będąc użytkownikiem starszych wersji systemu Windows, ciągle mam przywilej wyboru pomiędzy aktualizacjami automatycznymi a ręcznymi. Jako osoba lubiąca mieć kontrolę nad przebiegiem zdarzeń wybieram oczywiście ten drugi sposób. Wiadomo, aktualizacja nie zając, nie ucieknie.
13.07.2016, godz. 12:31
Kręte ścieżki do kariery
Parcie do osiągnięcia oczekiwanego statusu materialnego bywa tak silne, że generuje różne nieciekawe zachowania.
23.02.2016, godz. 12:03
Nieuczciwość nakręca
Może ktoś nie wierzyć, ale były czasy, w których nie istniał temat zabezpieczania systemów informatycznych. Sprawa nabrała rumieńców dopiero wtedy, gdy spopularyzowały się publiczne sieci komputerowe i powszechny dostęp do tych zasobów uzyskał każdy, kto chciał.
23.12.2015, godz. 00:05
Poplątani
Z tytułu mojej profesji miałem wiele razy do czynienia z użytkownikami końcowymi. Spośród nich najbardziej cenię sobie ludzi logicznych i kreatywnych, czyli w jakiś sposób umysłowo zorganizowanych. Nawet jeśli nie znają konkretnej technologii, to można z nimi w sposób rzeczowy porozmawiać, z czego obie strony mają i satysfakcję i konkretną wizję rozwiązania problemu.
22.11.2015, godz. 18:32
Sposób na awarie
Mimo że na co dzień nie zajmuję się świadczeniem serwisu komputerowego, to od czasu do czasu się przydarzy. Trzeba się naonczas wykazać, że jest się prawdziwym mężczyzną i wziąć sprawy we własne ręce. Jako żywo, więcej uznania człowiek doznaje, gdy naprawi komuś jakąś usterkę techniczną, niż gdy wyprodukuje program, który rzeźbi przez rok. Ludzkość nie docenia trudu programistycznego, chociaż skwapliwie z jego owoców korzysta.
19.10.2015, godz. 12:00
Zaufanie
Gdy losy nasze oddajemy w ręce innych ludzi, musimy mieć do nich zaufanie. Tak dzieje się w przypadku operacji chirurgicznych czy zabiegów dentystycznych. Wierzymy, że drugi człowiek chce nam pomóc i nie wyrządzi nam krzywdy, a być może nawet przyniesie ulgę w cierpieniu.
14.09.2015, godz. 16:00
Linia frontu
W informatycznych systemach zdalnej obsługi nie występuje interakcja międzyludzka, co ma swoje pozytywy i negatywy. Dla klienta podstawową bolączką jest bezwzględność oprogramowania w egzekwowaniu ścieżki postępowania, co oznacza, że w kwestiach wątpliwych nie ma z kim porozmawiać, wytłumaczyć czy argumentować.
23.08.2015, godz. 23:00
Ofiary
Mamy takie czasy, że niemal zachłystujemy się możliwościami technologii cyfrowej. Liczba funkcji w urządzeniach jest tak duża, że użytkownik nawet nie wie, czym dysponuje. A cierpliwości do sprawdzenia i pogłębienia tematu starcza mało komu.
20.06.2015, godz. 01:10
Symbioza z automatem
W wielu przychodniach i szpitalach mamy do czynienia z automatami wydającymi numerki regulujące dostęp do usług medycznych. Jest to wygodne o tyle, że tworzy bufor pomiędzy rejestracją a właściwym punktem przyjęć, całe spiętrzenie przesuwając pod biletomaty. O kolejności przyjęcia i tak decyduje lekarz, o czym najczęściej obwieszczają sporych rozmiarów informacje.
29.04.2015
Wiara w sieć
Można użyć bezpiecznego protokołu SFTP z autoryzacją niewymagającą przekazywania hasła. Możliwość tę daje użycie klucza publicznego, w którym po stronie klienta mamy jego część prywatną, a po stronie serwera powinna znaleźć się część publiczna. Przy takim rozwiązaniu klient ftp nawiązuje połączenie z serwerem bez ingerencji użytkownika, co umożliwia skonstruowanie automatu coś tam wykonującego i umieszczenie go w harmonogramie zadań.
18.03.2015
Techniczne wsparcie
Z porady informatyka każdy chętnie skorzysta. Oczywiście, tylko wtedy, gdy porady tej potrzebuje i gdy sprawa dotyczy trywialności komputerowej. Nikt nie zapyta o innej natury rzeczy poważne, bo przecież, w jego mniemaniu, taki informatyk zna się tylko na komputerach i na niczym więcej.
04.03.2015
Nowocześnie bez strachu
Z biegiem lat, wraz z rozwojem technologii cyfrowych, coraz więcej nakładów czynimy na zabezpieczenia. Wynikać z tego może prosta zależność, że świat cyfrowy jest nam wrogi i z każdej strony czai się zło.
18.02.2015
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
70
Następna
strona
Najpopularniejsze
Zefiryn Tora CIO Roku 2019!
6 darmowych baz danych z komercyjnymi możliwościami
6 wersji systemu Windows 10. Sprawdź, którą wybrać
Standardy Wi-Fi – kierunki rozwoju sieci bezprzewodowych
10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?
E-dowód - 5 rzeczy, które trzeba o nim wiedzieć
11 gier, w które możesz grać ze znajomymi
Najnowsze
Firma Engave zmienia profil działania i powołuje nowego dyrektora zarządzającego
Ostateczny koniec systemu Windows 10 Mobile
Microsoft przestanie wspierać razem z systemem Windows 7 również MSE
Nagroda dla IFS
5 kluczowych trendów storage w 2020 r.
Ta technologia może zastąpić tunele VPN
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »