Nowe perspektywy w infrastrukturze centrów danych

Edge computing i architektura HCI

Presja na wynoszenie usług i danych do chmury nie spowodowała, że przedsiębiorstwa zaczęły masowo rezygnować z rozwiązań wdrażanych w centrach danych. Przetwarzanie brzegowe (ang. Edge computing) oraz architektura hiperkonwergentna (HCI) nakreśliły nową perspektywę wykorzystania tradycyjnych zasobów obliczeniowych w aktualnych zastosowaniach.

Cyfrowa transformacja, coraz szersze wykorzystanie platform usług cyfrowych, rozwój technik internetu rzeczy oraz wzrost znaczenia pracy zdalnej wymusza na przedsiębiorstwach dostosowanie posiadanej infrastruktury informatycznej. Nie zawsze chmura publiczna jest w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Edge computing może stać się rozwiązaniem pozwalającym na szybsze, tańsze i bezpieczne przetwarzanie danych. Dostarczenie mocy obliczeniowej na brzeg sieci wymaga jednak nowego podejścia. Z kolei architektura hiperkonwergentna (HCI) integrując funkcje przetwarzania danych, pamięci masowej i wirtualizacji w jednej platformie pozwala uprościć dotychczasową architekturę IT.

  • W jaki sposób firmy działające w Polsce podchodzą do kwestii przetwarzania brzegowego i architektury hiperkonwergentnej? Czy są na nie gotowe?
  • Jaki potencjał dostrzegają w nowoczesnym podejściu do budowy centrum danych i nowoczesnej infrastruktury?
  • Jakie są najważniejsze korzyści i wyzwania związane z wykorzystaniem tych technologii?

Webinarium

Nowe perspektywy w infrastrukturze centrów danych - Edge computing i architektura HCI

Serdecznie zapraszamy do udziału w e-seminarium, podczas którego wraz z ekspertami z firm Lenovo, Microsoft oraz Vernity, omówimy wyniki raportu opracowanego przez Computerworld odnośnie rozwoju technologii HCI oraz Edge Computing w Polsce.

Co więcej, w drugiej częsci spotkania omówimy samą technologię HCI & Edge Computing oraz obalimy wszystkie mity z nimi związane.

Zapraszamy!

Zobacz VOD

Raport

Edge Computing i HCI w polskich firmach

Przetwarzanie na brzegu sieci oraz systemy hiperkonwergentne to dwa ważne kierunki rozwoju technologii związanych z centrami przetwarzania danych.

Według wielu analiz, Edge Computing oraz systemy hiperkonwergentne zyskują coraz większą popularność na świecie. Firmy analityczne najczęściej prezentują jednak dane dotyczące rynku globalnego lub jego regionów. Dlatego „Computerworld” postanowił sprawdzić, jak wygląda sytuacja na lokalnym polskim rynku.

  • Jaki jest stosunek polskich firm do tych koncepcji?
  • Czy te nowe rozwiązania są praktycznie wdrażane?
  • Jakie są bariery hamujące ich popularyzację?

Badanie ankietowe Computerworld miało na celu znalezienie odpowiedzi na takie właśnie pytania.

Zapoznaj się z pełnym raportem, który ukazuje wyniki i płynące z nich wnioski. Zapraszamy!

Zapoznaj się z raportem