Program - Zarządzanie strukturami IT Budowanie, rozwijania i motywowanie zespołów IT: Computerworld
Grafika tła

Program

 

Dzień I - 16 marca 2015

  • 08.30–09.00 Rejestracja uczestników. Poranna kawa i networking.


  • 09.00–09.10 Powitanie uczestników konferencji.

    Łukasz Żakowski, Computerworld

  • 09.10–09.45 Czym się kieruje specjalista IT przy wyborze pracy i jakie czynniki należy spełnić aby go zatrzymać w organizacji? Prezentacja badania Computerworld - Specjalista IT na rynku pracy.

    Badanie dotyczy kluczowych aspektów zarządzania zespołami IT. Dzięki publikacji będzie Państwo mogli odpowiedzieć sobie na pytania:

    - Jak pozyskać najlepszych specjalistów? Strategie działania do różnych typów specjalistów.
    - Co na rynku pracy IT jest standardem, a czym naprawdę można się wyróżnić?
    - Co pozwoli zatrzymać specjalistę IT na chwilę? A dzięki czemu zbudujesz długoterminową relację?
    - Co dla specjalisty oznaczają „dobre pieniądze” i kiedy motywują?
    - Jak specjaliści zdobywają informacje o potencjalnym pracodawcy?
    - Jak budować wizerunek pracodawcy na rynku IT?
    - Jakie „grzechy” popełniają firmy, które tracą specjalistów? Dlaczego specjaliści odchodzą?  Symptomy, po których rozpoznasz ryzyko odejścia.
    Uczestnicy konferencji otrzymają, bezpłatnie, pełną wersję raportu – wiele stron cennych wskazówek na temat zarządzania strukturami IT.
    Istnieje również możliwość zakupu samego raportu. Cena do 31.03.2015 – 999 zł. 

  • 09.45–10.15 ALSTOR "Ergonomia a zwiększenie komfortu i efektów pracy" Case Study

    Co to jest ergonomia? Czy ergonomia wpływa na wydajność pracy? - na te pytania uzyskają Państwo odpowiedzi podczas wykładu. Prowadzący przedstawi również polskie normy prawne dotyczące komputerowego stanowiska pracy i ich nieadekwatność w odniesieniu do najnowszych osiągnięć technologicznych. Zaprezentowana zostanie także koncepcja Flexible Working oraz problemy jakie napotyka, na podstawie badań przeprowadzonych wśród profesjonalistów IT z Anglii, Belgii, Niemiec i Holandii. Wykład zamknie studium przypadku - Activity Based Office firmy Martela w Warszawie, którego kluczem jest przejście od ergonomicznego STANOWISKA do ergonomicznego ŚRODOWISKA pracy.

    Tomasz Szukała, Dyrektor Działu Ergonomia – Pracuj Komfortowo i Współwłaściciel ALSTOR

  • 10.15–11.00 GTECH „Zarządzanie zespołami wielokulturowymi w czasach transformacji” case study

    Branża IT, jako jedna z największych beneficjentów dostępu do światowych rozwiązań technologicznych,  stała się też jedną z najszybciej przyswajających wielokulturowość. Szczególnie w zespołach projektowych. Czy to dobrze? Czy zespoły wielokulturowe są mniej czy bardziej efektywne? Z jakimi problemami musimy się liczyć i jakich korzyści oczekiwać? O tym opowiem podczas swojego wystąpienia.

    Jarosław Dąbrowski, wiceprezes

  • 11.00–11.15 Przerwa kawowa
  • 11.15–12.00 Ministerstwo Edukacji Narodowej "Możliwości i korzyści ze współpracy pracodawców ze szkołami zawodowymi w branży teleinformatycznej - dziś i jutro." Prezentacja i dyskusja z uczestnikami.

     Kształcenie w zawodach z branży teleinformatycznej w systemie szkolnictwa zawodowego,
     Zmiany wprowadzone w systemie kształcenia zawodowego i egzaminowania z perspektywy pracodawcy,
     Obecne korzyści dla pracodawców ze współpracy ze szkołami zawodowymi,
     Wsparcie rozwoju współpracy pracodawców ze szkołami zawodowymi ze środków europejskich w latach 2014-2020,
     Prezentacja przykładu dobrej praktyki współpracy pracodawcy z branży teleinformatycznej ze szkołą zawodową.

    Dyskusja z uczestnikami konferencji.

  • 12.00–12.45 CTPartners "Rozwój kompetencji zarządzania projektami" case study

    Skuteczne osiąganie celów poprzez realizację projektów wymaga zasad działania (tzw. ładu projektowego), oraz ludzi potrafiących z tych zasad korzystać. W prezentacji pokażemy biznesowo efektywny proces budowania niezbędnych kompetencji.

    Marek Łubiarz - Menedżer Obszaru Ład Projektowy w CTPartners SA z GK Infovide-Matrix

  • 12.45–13.30 Trinergy „Czego biznes może nauczyć się od sportowców?” prezentacja

    Choć świat biznesu nie zawsze kojarzy się ze światem sportu, to w obu ważne jest osiągnięty wynik, wyprzedzanie konkurentów, czy solidne przygotowanie na konfrontację. Budowanie zespołu, zarządzanie stresem, planowanie, kontrola i ocena postępów, wyszukiwanie talentów - to tematy z którymi każdy trener sportu musi zmagać się każdego dnia w swojej pracy. Prezentacja przedstawi praktyczny warsztat pracy trenera sportowego, który stanowić może inspiracje dla działań menedżerów.

    Jakub Bielecki, trener

  • 13.30–14.30 Przerwa na lunch.
  • 14.30–15.15 PZU „Modne" zarządzanie IT czy zarządzanie „modą" w IT. Teraźniejsze i przyszłe trendy." case study

    Codzienne wyzwania w zarządzaniu informatyką to nie zawsze model binarny. Rzeczywistość związaną z codziennymi wyzwaniami modeluje się jednak w odcieniach szarości. Odcienie szarości buduje się wykorzystując binarne „zero” i „jeden”. Sesja będzie okazją do podzielania się zdobytym doświadczeniem oraz postawienia poniższych tez. 

    Zero i Jeden – czy da się tak zarządzać działem IT ?

    Modne kolory – jaki profil jest najlepszy dla pracownika w informatyce

    Agile, Lean, SCRUM – paleta wyzwań ? mnogość metodyk ?
      

    Robert Pławiak, Head of Strategy & IT Management


  • 15.15–16.00 Gemius „Planowanie rozwoju osobistego w zespołach scrumowych" case study

    Każdy pracownik wewnętrznego działu HR w dowolnej firmie technologicznej wie o tym, że dobry programista to skarb. Dzisiaj rolą HR-u jest nie tylko skuteczna rekrutacja programistów czy zapewnienie im szkoleń merytorycznych, ale też podejmowanie aktywnych i systemowych działań, które budują tzw. „dobra atmosferę” i tym samym wspierają działania pro-retencyjne. Jak wspomóc zespoły IT w skutecznej komunikacji i budowaniu dobrych relacji zespołowych i silnych związków z firmą? Jak jednocześnie namówić programistów do pracy nad rozwojem własnych mocnych stron i korektą obszarów do poprawy – w sferze tzw. miękkich kompetencji, o tym opowiemy w prezentacji.

    Magda Stanowska - HR Manager, Magdalena Barańska - Junior HR specialist

  • 16.00–16.30
    GoldenLine "Rekrutacja i budowanie marki pracodawcy wśród IT czyli jak zbudowaliśmy świetny zespół." case study
    GoldenLine to nie projekty dla jednego klienta, to praca dla ponad 1.700.000 użytkowników. Do takiego wyzwania potrzeba zatem zgranego i zaangażowanego zespołu. Podczas wystąpienia opowiemy Państwu co, gdzie i jak zrobiliśmy aby taki zespół zbudować. 

    Sebastian Grodzicki, CTO - Agnieszka Napora, specjalista ds. HR
  • 16.30–17.00
    Zakończenie pierwszego dnia konferencji.


Dzień II - 17 marca 2015

  • 08.30–09.00 Poranna kawa i networking


  • 09.00–09.45 Objectivity "Employer Branding sposobem na zmotywowanych pracowników" case study

    Większość firm działających aktualnie na rynku z branży IT aktywnie buduje swój wizerunek, jako idealnego pracodawcy. Metody, które wykorzystają organizacje, są różne. Począwszy od udziału w targach pracy, kampaniach outdoor’owych, sponsoringu konferencji branżowych, a kończąc na działaniach wewnątrz organizacji - w tym wyjazdach integracyjnych czy pakietach szkoleniowych dedykowanym pracownikom.Czy jednak można wykorzystać Employer Branding do wytworzenia nie tylko wizji atrakcyjnego środowiska pracy, ale również do zmotywowania pracowników? Czy poprzez Employer Branding można dać ludziom możliwość poszerzania swoich kompetencji, poczucia autonomii oraz istotności zadania? Na powyższe, jaki i inne pytania, spróbujemy odpowiedzieć na podstawie przykładów wziętych z życia Objectivity.

    Adrianna Kołosowska-Ryżewska, HR Business Partner

    Katarzyna Borowiecka, HR Business Partner

  • 09.45–10.30 Sii "Cenne systemy IT w obszarze HR – przykład szewca chodzącego w butach zrobionych na miarę" case study

    Współczesny HR powinien korzystać z oceanu możliwości, które daje wdrożenie nowoczesnych narzędzi IT w tym obszarze. Jednym z podstawowych przykładów są systemy klasy CRM, które – odpowiednio dostosowane - pozwalają zarządzać relacjami z wszystkimi podmiotami, z którymi organizacja wchodzi w relacje. Również relacjami z kandydatami i pracownikami. Z jednej strony dobrze skrojony CRM zdecydowanie przyspiesza i wnosi poprawę procesów rekrutacyjnych. Z drugiej: wpływa na całość zarządzania zasobami ludzkimi, również z punktu widzenia działu kadr i płac, a także managerów liniowych w poszczególnych projektach. Dzięki możliwościom raportowym CRMa mamy dostęp do dokładnych analiz, które pozwalają na wyciąganie cennych wniosków i badanie efektywności działań HR i ich optymalizację, również kosztową.

    Joanna Kucharska, Dyrektor ds. HR i komunikacji 

  • 10.30–10.45 Przerwa kawowa
  • 10.45–11.30 Microsoft „Zwycięskie zespoły – strategia tworzenia w oparciu o wewnętrzne badania zaangażowania.” case study

    O sukcesach organizacji nie decydują jednostki. One mogą być motorem napędowym, innowatorami, ale o finalnym sukcesie decyduje czy działamy sprawnie jako zespół. Dzisiejszy świat wymaga coraz większej synergii w zespole i zaangażowania. To właśnie poziom zaangażowania w organizacji pozwala nam ocenić czy jesteśmy zespołem gotowym na sukces, czy tylko grupą indywidualności.

    Paweł Baka, HR Manager

  • 11.30–12.15 InConsulting "Jak rozwijać i utrzymać najlepszych? – Powiązanie systemów ocen z systemami wynagradzania." case study

    Trendy wynagrodzeniowe – jak firmy płacą w zależności od kompetencji i poziomu odpowiedzialności.
    Co i jak oceniać, żeby motywować do rozwoju i utrzymać najlepszych.
    Najlepsze praktyki powiązania oceny z wynagrodzeniami w firmach polskich i międzynarodowych.
    Jak powiązać podwyżki z ocena pracownika.

    Maciej Rosa, Partner zarządzający

  • 12.15–13.00 STX Next "Kreatywne motywowanie zespołów IT. Efekt synergii na co dzień" case study

    Świat programistów, niczym z popularnego serialu Silicon Valley to świat inny i rządzący się swoimi regułami. To rzeczywistość, w której pracownik ( programista) nierzadko dyktuje warunki, decyduje, zmienia, wymaga i często odchodzi, z przyczyn dla "zwykłego" człowieka niedorzecznych. Bo projekt nieciekawy, bo w kuchni niedobra herbata, bo nie było widelców, a drukarka nie działa, bo kolega  z pokoju jest niefajny, bo więcej zapłacili, albo bo zapłacili mniej, ale biuro jest fajniejsze, bo nuda lub po prostu dla funu...

    Każdy kto zatem mierzy się z tematem motywowania zespołów IT w połączeniu z tym, że najczęściej reprezentują oni nieprzewidywalne pokolenie millenials wie o czym piszę :) Jak do nich trafić ? Jak rozmawiać? Jak motywować? I jak wytworzyć z nimi efekt synergii ? Na te pytania bazując na naszym doświadczeniu w STX Next i dobrych praktykach odpowiem. Będzie bardzo praktycznie, będzie konkretnie, inspirująco z małą dawką poczucia humoru. Bo im dłużej w IT jestem tym częściej przekonuje się, że tylko dystans może nas uratować. Zapraszam! 

    Agata Maroń, Head of Sales & Marketing Team

  • 13.00–14.00 Przerwa na lunch


  • 14.00–14.45 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Udział pracodawców w kształceniu na poziomie szkolnictwa wyższego, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku informatyka" Prezentacja i dyskusja z uczestnikami

     Liczba studentów kierunków technicznych vs. inne kierunki studiów - podsumowanie oraz prognozy na najbliższe lata

     Możliwości współpracy pracodawców z Uczelniami Wyższymi w zakresie organizacji praktyk i staży oraz zamawiania kierunków studiów

     Prezentacje kluczowych programów/projektów prowadzonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w obszarze informatyki

  • 14.45–15.30
    Chiltern Consultancy Polska"Wyciągnąć programistę z kodu" - czyli o tym, jak zarządzać i przewodzić ludziom, by jako specjaliści od kodowania zobaczyli biznes, zespół, firmę, użytkowników, a przede wszystkim Klienta i jego potrzeby.

    Kluczowe zagadnienia, które zostaną poruszone w czasie prezentacji:
    - czy można i trzeba "wyciągać programistę z kodu" - a jeśli tak, to po co?
    - kim powinien być profesjonalny specjalista?
    - priorytety i praktyka rekrutacji "specjalistów z potencjałem"
    - budowanie zespołu opartego o optymalne wartości - skuteczność, rozwój, zespół, zaangażowanie, klient i jego potrzeby, inicjatywa w dobrych zmianach
    - metody i granice "zmieniania" i rozwijania ludzi - czyli o tym, co możliwe, a co nie… i jak to sprawdzić
    - optymalny model zarządzania i przywództwa w zespole specjalistów IT
    - nieszablonowe a skuteczne i sprawdzone w praktyce metody prowadzenia ludzi do zaskakująco dobrych rezultatów i zachowań

    Dariusz Duma, CEO, 

  • 15.30–16.15
    Future Processing "Lajki, leady, tweety i feedy – jak wygląda employer branding w niepokornej firmie IT." case study

    Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i związać się na dłużej? Ten wykład będzie o tym, jak dotrzeć i przede wszystkim zaangażować programistów, chronicznie odpornych na działania perswazyjne – bo przecież informatyk to stan umysłu. Opowiem o codziennej walce o lajka, leada, który - z czasem - przemienia się w oddanego, zaangażowanego członka zespołu. Przedstawię również jak działa content marketing, którędy wiodą ścieżki public relations. Pokażę działania w mediach społecznościowych [Facebook nie jest jedyny] i opowiem o budowaniu reputacji wśród interesariuszy. 

    Jarosław Kacprzak, PR Manager 

  • 16.15–17.00
    Zakończenie konferencji i losowanie nagród