Prelegenci - Zarządzanie strukturami IT Budowanie, rozwijania i motywowanie zespołów IT: Computerworld
Grafika tła

Prelegenci

Speaker

Paweł Baka

HR Manager, Microsoft 

Paweł pracuje w Microsoft, który w ostatnich 3 latach był na podium w badaniu Great Place to Work w Polsce i Europie. Paweł jest HR Managerem dla segmentu Sprzedaży na Rynek Średnich i Małych Przedsiębiorstw, działu Marketingu i Operacji, Współpracy z Developerami i Finansów. Koordynuje szkolenia oraz programy rozwojowe dla pracowników i menedżerów Microsoft w regionie CEE. Kształtuje współpracę z firmą leasingującą pracowników a także wspiera dla nich procesy zarządzania wynikami oraz rozwoju. Na przyjściu do Microsoft, początkowo koordynował procesy HR w Polsce a następnie kierował 5-osobowym zespołem, który dbał o jakość procesów HR-owych także w Grecji i Rumunii. Karierę zawodową w funkcji HR rozpoczął w 2006 roku w firmie szkoleniowej Norman Benett Group. Paweł, swoją dalszą karierę kontynuował w firmie Reckitt Benckiser. Najpierw rozwijał Graduate Development Program dla studentów i absolwentów w największej fabryce tej firmy na świecie a następnie był partnerem HR dla kadry specjalistów i menedżerów. Następnie został promowany na stanowisko HR Manager – Compensation & Benefits do części sprzedażowo – marketingowej firmy. W ostatnim okresie pracy w Reckitt Benckiser, zajmował stanowisko Regionalnego Kierownika ds. Comp&Ben na Europę Centralno-Wschodnią. W tej roli odpowiadał na poziomie regionalnym za politykę wynagrodzeniową i benefitową, koordynował politykę transferów międzynarodowych oraz wdrażał nowe rozwiązanie HRIS. Paweł jest absolwentem psychologii na UKSW oraz Akademii Profesjonalnego Trenera Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego. Pasją Pawła są podróże a zwłaszcza przewodnictwo i pilotaż


Speaker

Magdalena Barańska

Specjalista HR, Gemius 

W Gemiusie odpowiedzialna przede wszystkim za rekrutację IT oraz Employer Branding. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako specjalista HR w warszawskim software house oraz prowadząc warsztaty i szkolenia. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatny czas spędza na nauce włoskiego i czytaniu kryminałów. 


Speaker

Jakub Bielecki

Trener, Trinergy  

Kuba skończył wydział Elektroniki na Politechnice Warszawskiej, ale miłość do triathlonu przysłoniła mu świat zero-jedynek. Po kilku latach treningów, podnoszenia własnego poziomu sportowego oraz zbierania doświadczeń na dystansach od sprintu do Ironmana dojrzał do dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi. Prowadził zajęcia w Warszawskim Towarzystwie Triathlonu oraz treningi funkcjonalne w ramach Bootcamp Poland. Za swój największy sukces sportowy uważa zdobycie tytułu Mistrza Polski na dystansie Ironman w kategorii wiekowej oraz udział w Mistrzostwach Świata na dystansie olimpijskim. Triumfator klasyfikacji generalnej Tri Tour w roku 2014. WTRINERGY prowadzi zajęcia grupowe oraz współpracuje indywidualnie z zawodnikami jako trener triathlonu. Fachową wiedzą oraz doświadczeniem dzieli się m.in w Magazynie "Triathlon".


Speaker

Katarzyna Borowiecka

HR Business Partner, Objectivity  

Doświadczenie Kasi to 8 lat w różnych obszarach Human Resource, łącznie z pełnieniem funkcji Kierownika Działu Rekrutacji. W Objectivity pracuje od przeszło 2 lat, gdzie pełni funkcję HR Biznes Partnera dla dwóch zespołów projektowych realizujących usługi dla strategicznych klientów firmy. Ponad to odpowiada całościowo za proces wdrożenia nowych pracowników oraz przygotowanie liderów do pełnienia ich funkcji. HR to dla Kasi pasja, dlatego nie wyobraża sobie siebie w innej roli. Prywatnie Kasia jest fanatykiem sportu, uwielbia wszelkiego rodzaju zajęcia fitness, jest również Trenerem Fitnessu, ponad to stara się sprostać największemu wyzwaniu – bycia mamą dwójki synów.


Speaker

Jarosław Dąbrowski

Wiceprezes, GTECH   

Dyrektor ds. technologii na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, członek zarządu Odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych dla klientów we Wschodniej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nadzoruje zespoły międzynarodowe czuwające nad bezpieczeństwem i niezawodnością tych systemów. Współpracuje bezpośrednio z klientami między innymi na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Słowacji, w Czechach, Turcji, Polsce oraz Izraelu. Jako operator komputerowy uczestniczył w uruchomieniu pierwszego systemu GTECH w kolekturach Totalizatora Sportowego. W 1992 r. wziął udział we wdrożeniu oprogramowania on-line loterii m.in. na Słowacji, Litwie, w Estonii i Turcji. Równolegle kierował projektem wprowadzenia gier telewizyjnych w kilku krajach europejskich. Nadzorował konwersję systemu on-line najbardziej zaawansowanej na świecie technologicznie loterii Veikkaus w Finlandii oraz wdrożenie jednego z najnowocześniejszych na świecie systemów, obsługującego gry liczbowe Totalizatora Sportowego.


Speaker

Dariusz Duma 

CEO, Chiltern Consultancy Polska   

Filozof, konsultant zarządzania, trener, coach, przedsiębiorca. Specjalista w zakresie zmian, rozwoju firm, przywództwa, sprzedaży, zarządzania, kariery i wizerunku liderów. Stworzył firmę doradczo-szkoleniową Chiltern Consultancy International. Jako przedsiębiorca aktywnie kupuje, rozwija i sprzedaje spółki. Popularyzuje wiedzę, kompetencje i wartości związane z przedsiębiorczością, otwartością na zmiany, skutecznością i najwyższymi standardami działania w biznesie.


Speaker

Sebastian Grodzicki 

CTO, GoldenLine  

CTO w GoldenLine. Od ponad 11 lat związany z technologiami internetowymi. Absolwent PJWSTK oraz certyfikowany inżynier Zend PHP, Zend Framework oraz Symfony. Od ponad 5 lat zaangażowany w skalowanie oraz rozwój GoldenLine.


Speaker

Jarosław Kacprzak 

PR Manager, Future Processing   
od 15 lat związany z public relations oraz tworzeniem i pielęgnowaniem wizerunku. PR Manager Future Processing, oddany koncepcji subiektywnego postrzegania rzeczywistości i dostrajania się do takiego spojrzenia na świat przez innych. Silnie, wręcz dogmatycznie przywiązany do idei indywidualnego, jednostkowego podejścia do spraw komunikacji. 


Speaker

Adrianna Kołosowska-Ryżewska

HR Business Partner, Objectivity  

Doświadczenie zawodowe Ady to ponad 15 lat, z czego 10 lat Ada pełni rozmaite funkcje w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W Objectivity Ada jest partnerem biznesowym zespołu projektowego skupionego na jednym z większym klientów firmy, dodatkowo odpowiada przekrojowo za obszar Developmentu, czyli rozwoju wszystkich pracowników firmy. Pomagają jej w tym poza doświadczeniem, m.in. zaangażowanie i pasja do HR, a także certyfikaty trenera biznesu oraz coacha. Jej zainteresowania zawodowe to zarządzanie talentami oraz praca zespołowa.


Speaker

Joanna Kucharska

Dyrektor ds. HR i Komunikacji, Sii 

Jest absolwentką SGH. Od marca 2007 roku pracuje w Sii – spółce zatrudniającej ponad 1300 inżynierów IT i automatyki w Polsce. Zaczynała jako specjalista ds. rekrutacji, będąc pierwszą osobą zatrudnioną na tym stanowisku. W chwili obecnej jako Dyrektor ds. HR i Komunikacji jest odpowiedzialna za zarządzanie procesami HR we wszystkich oddziałach w Polsce, w tym rekrutację, szkolenia, system ocen pracowniczych, komunikację wewnętrzną i zewnętrzną oraz politykę personalną, a także dbanie o rozwój pracowników wspólnie z ich przełożonymi oraz podtrzymywanie Sii Spirit. Czas wolny spędza tańcząc salsę, podróżując, gotując i spotykając się z ludźmi, którzy są dla niej nieustannym źródłem fascynacji. 

 
Speaker

Marek Łubiarz

Menedżer Obszaru Ład Projektowy w CTPartners SA z GK Infovide-Matrix

Entuzjasta i propagator profesjonalnego, uporządkowanego zarządzania projektami i zarządzania biznesem przez projekty. Kierownik Projektu, szef zespołu, kierownik działu z ponad 20-letnim doświadczeniem w skutecznym zarządzaniu projektami w branży ICT. W CTPartners jest Menedżerem Obszaru Ład Projektowy i odpowiada za szkolenia i projekty doradcze z obszaru zarządzania ładem projektowym.Speaker

Agata Maroń

Head of Sales & Marketing Team, STX Next

Wieloletni trener rozwoju osobistego w biznesie, certyfikowany coach ICC, wykładowca akademicki. Chciałoby się powiedzieć "natural born for agile", pasjonatka pracy z ludźmi, posiada zdolność do tworzenia i budowania community, nawiązywania relacji i powodowania, aby rzeczy się działy. Swoją osobowością przyciąga ludzi, daje im wiarę, że rzeczy niemożliwe zajmują po prostu trochę więcej czasu, zaraża energią, uśmiechem i zaangażowaniem. Decydując się na pracę w Software House chciała współtworzyć organizację, w której ludzie będą pracować z poczuciem misji, z zaangażowaniem, z którą będą się identyfikować. Wierzyła, że w świecie opanowanym przez pieniądz można motywować ludzi i wytwarzać efekt synergii, pozafinansowo. Propagatorka zmian, usprawniania, innowacji także w obszarach związanych z budowaniem zaangażowania ludzi i motywowania ich. Pracuje na styku marketingu, IT oraz sprzedaży.Speaker

Agnieszka Napora

Specjalista ds. HR, Goldenline

Absolwentka Zarządzania na SGGW oraz Bachelor of Business w Athlone Institute of Technology a z zamiłowania ratownik WOPR lubiący eksperymenty kulinarne. Przygodę z branżą HR rozpoczęła ponad 2 lata temu w agencji doradztwa personalnego. W zespole GoldenLine odpowiedzialna za rozwój narzędzi rekrutacyjnych.Speaker

Robert Pławiak

Dyrektor biura strategii i zarządzania IT, Grupa PZU

Od początku 2012 roku Dyrektor Biura Strategii i Zarządzania IT w Grupie PZU. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku systemy komputerowe oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej. W latach 1997- 1999 odpowiedzialny za systemy zobrazowania sytuacji powietrznej kraju. Od 1999 roku doświadczenie zawodowe zbierał piastując stanowiska kierownicze w sektorze finansowym m.in. w Bank Handlowy w Warszawie (1999- 2001), Inteligo Financial Services (2001-2005), EFG Eurobank Ergasias SA Oddział w Polsce, (2005-2008), FM Bank (2008-2009), Raiffeisen Bank Polska SA (2009-2012). Zarządzając departamentami IT i prowadząc projekty informatyczne w instytucjach finansowo- bankowych zdobył bogate doświadczenie w zakresie budowania efektywnych zespołów IT, budowania strategii IT, zarządzania procesowego, wdrażania ładu korporacyjnego IT Governance oraz bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego. Posiada bogate doświadczenie i wiedzę z zakresu AQAP, ISMS, QMS oraz uprawnienia i certyfikaty audytora wiodącego ISMS/BCP (ISO27001,ISO22301), audytora wiodącego EOQ (ISO9001), IT Security Manager. Członek organizacji ISACA (Silver Member) i ISSA (Senior Member). Autor wielu publikacji na temat bezpieczeństwa informacji a także członek wielu Rad Programowych m.in. 600 Executives IT, European Cybersecurity).Speaker

Maciej Rosa

Partner Zarządzający, INConsulting 

Prowadzi projekty doradcze z zakresu zarządzania i wynagradzania od 15 lat. Specjalizuje się w wartościowaniu stanowisk, przygotowywaniu systemów wynagrodzeń oraz w budowie i wdrażaniu systemów premiowych. Od 2006 jest partnerem zarządzającym i konsultantem w InConsulting. Wcześniej pracował jako konsultant i starszykonsultant w Aon Hewitt oraz Mercer. Wprowadził rozwiązania z zakresu wynagradzania dla ponad 120 firm w Polsce i Europie Środkowej. Doradzał między innymi w: ArcelorMittal, Citibank, Carlsberg, DHL, General Electric, Nestle, Man Bus, Telekomunikacja Polska, Tesco. Ukończył Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej.Speaker

Magda Stanowska

Kierownik HR, Gemius 

Obecnie pełni obowiązki Kierownika HR w Grupie Gemius, opiekując się zespołem odpowiedzialnym za pełne spektrum działań skierowanych do kandydatów, pracowników i byłych pracowników, w tym m.in. employer brandingiem, procesami rekrutacji i selekcji, adaptacją i ocenami pracowniczymi, szkoleniami oraz komunikacją wewnętrzną. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w firmie Ericsson oraz w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim i Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Akademii im. Leona Koźmińskiego. Prywatnie przede wszystkim mama i pasjonatka baletu.Speaker

Tomasz Szukała

Dyrektor Działu Ergonomia – Pracuj Komfortowo i Współwłaściciel, ALSTOR 

Absolwent Informatyki Politechniki Warszawskiej. Od 1987 współwłaściciel i wieloletni Dyrektor Zarządzający firmy ALSTOR Sp. j. Odpowiedzialny między innymi za wprowadzenie na polski rynek ergonomicznych monitorów biurowych firmy EIZO. Od kilku miesięcy specjalista ds. ergonomicznego komputerowego stanowiska pracy i szef nowego działu w Alstor Ergonomia – Pracuj Komfortowo. Uczestnik i prelegent spotkań z architektami „Świadome Wnętrze”.