Program konferencji:
Powitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.
W pogoni za Świętym Graalem zarządzania.
O tym co łączy operację wojskową w Iraku z optymalizacją firmowych procesów. Na co najbardziej narzekają liderzy projektów w przeprowadzonym przez moją firmę badaniu i jednej, prostej rzeczy, którą możesz zrobić od jutra aby w firmie zaczęło dziać się trochę lepiej.
Igor Mróz, Ekspert Zarządzania Projektami, Zero Bullshit Management
Zarządzanie zespołami Data & Analytics w globalnym środowisku.
W firmie Roche dane są niezwykle cenne, bo pozwalają adresować niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów. By móc jednak w pełni wykorzystać potencjał danych niezbędne jest posiadanie pełnego spektrum kompetencji do pracy z nimi. W trakcie prezentacji omówię jak zapewniamy posiadanie i rozwój kompetencji danowych oraz jak zorganizowane są zespoły w tym obszarze. Przedstawię również przykładowe usługi dostarczane przez członków zespołów oraz różnice pomiędzy poszczególnymi profilami ekspertów.
Rola lidera zespołu rozproszonego – dobre praktyki.
Podczas prelekcji opowiem o specyfice pracy zdalnej i prowadzeniu zespołu rozproszonego (działam tak od ponad 8 lat). Przyjrzymy się najczęściej popełnianym błędom, które są bombą z opóźnionym zapłonem. Podzielę się dobrymi praktykami komunikacji, której brakuje wszystkim najbardziej oraz tym jak integrować zespół rozproszony.
IT Project Manager – triathlonista czy sprinter?
Dobre przygotowanie, umiejętność planowania, jasny cel i motywacja – to niezbędne elementy zarówno podczas skutecznego zarządzania projektem IT, jak i… treningu do triatlonu. Tak jak podczas zawodów, przejście z jednej dyscypliny do kolejnej i czas spędzony w strefie zmian mają znaczący wpływ na wynik końcowy, tak sprawne przechodzenie pomiędzy kolejnymi fazami projektu ma wpływ na jego ostateczny sukces. Co te dwie pozornie niezwiązane ze sobą dyscypliny mają wspólnego opowie na przykładzie projektów wdrażania usług w modelu SaaS (Software as a Service) IT Project Manager, a prywatnie Ironman.
Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.
Strengths-based Agile, czyli jak dzięki talentom uwolnić zwinność w zespole.
Management 3.0 mówi o zarządzaniu zwinnymi zespołami IT. Zespół samoorganizuje się, gdy jego członkowie prawie nie odczuwają istnienia szefa. Menedżer mierzy swój sukces stopniem efektywnego przekazania kontroli i władzy (empowerment). Jest odpowiedzialny, by uwalniać w ludziach ich siły wiedzy, doświadczeń i motywacji. Jako menadżer zespołu IT rozwinęłam praktykę zarządzania w oparciu o talenty. Rezultat wywindował mój zespół w indeksach zaangażowania na wiele lat. Empowerment talentów uwolnił autokontrolę i samodecyzyjność w zespole. Zespół stał się czymś więcej niż sumą utalentowanych osób. Był samoorganizującą się maszyną; rakietą napędzaną wysokoenergetycznym paliwem talentów, której tryby oliwiła – zwinność.
Jak sprawnie budować zespoły skoncentrowane na wartości biznesowej przy pomocy metod zwinnych - Scrum, Kanban i zasady zwinne.
Najczęstszym problemem transformacji zwinnych jest zmiana postrzegania pracy - z zadaniowego na wartość. Wartości, która jest kluczowa dla każdej organizacji czy produktu. Wartości, która często jest trudna do zmierzenia. Metody zwinne, w szczególności Scrum i Kaban, dają nam wiele rozwiązań, które uruchamiają spojrzenie "wartościo-centryczne". Sama budowa zespołów wokół wartości nie należy do łatwej i zawiera w sobie wiele pułapek. W trakcie prezentacji zaprezentuję pułapki, które czyhają w procesie budowy oraz przedstawię rozwiązania, które działają w organizacjach, z którymi miałem okazję współpracować.
Poszukiwanie jakości w zarządzaniu zespołami scrumowymi - case study struktury macierzowej.
Zespoły scrumowe kojarzone są od zawsze ze zdolnością samoorganizacji, od niedawna Scrum Guide mówi także o samozarządzaniu. Czy oznacza to, że funkcje liderskie i managerskie niskiego szczebla przestały mieć sens? HL Tech zaczął pracę w ten sposób, jednak wraz ze wzrostem zatrudnionych pracowników pojawiały się nowe, nieznane nam wcześniej, problemy. Z czasem zmienialiśmy swoje podejście, aż doszliśmy do struktury macierzowej wzorowanej na Spotify. Czy to był dobry krok, jakie wyzwania po drodze spotkaliśmy i co najważniejsze - jaki jest tego efekt? Z przyjemnością podzielę się wnioskami, zapraszam!
Oczekujemy na potwierdzenie prelegenta.
Przejście od pracy biurowej do pracy zdalnej z perspektywy pracownika, zespołu, menedżera i organizacji.
W marcu 2020 roku stanęliśmy przed wyzwaniem polegającym na opuszczeniu niemalże z dnia na dzień biura i kontynuacji pracy zdalnie. I to w firmie oferującej usługi zdrowotne, która równie szybko potrzebowała zmienić swój model pracy, co z kolei wymagało dostarczenia szybkich zmian w wielu systemach IT. Opowiem o tym, dlaczego było to możliwe, a spojrzenie na zdalną pracę z kilku różnych perspektyw pozwala w mojej opinii na szerszą i bardziej kompletną ocenę takiego modelu pracy zespołów IT.
Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.
Prezentacja wyników badania "Najlepszy Pracodawca IT – AudIT 2020".
Zdalna rekrutacja - jak zaplanować proces, aby było efektywnie?
W trakcie prelekcji uczestnicy dowiedzą się o tym, co niesie za sobą efektywna współpraca HR i Biznesu. Poznają na przykładzie ING Tech Poland jak pandemia wpłynęła na rekrutację specjalistów oraz jakie zmiany czekają nas w tych procesach i na co należy zwrócić szczególną uwagę już teraz. Dodatkowo zaprezentowana zostanie perspektywa pracodawcy i kandydata oraz ryzyka jakie niesie za sobą rekrutacja zdalna jak również sposoby minimalizowania szkodliwego wpływu tych zjawisk w praktyce.
Anna Mirek, Dyrektor obszaru HR i Komunikacji, ING Tech Poland
Oczekujemy na potwierdzenie tematu wystąpienia.
Oczekujemy na potwierdzenie prelegenta.
Zakończenie pierwszego dnia konferencji.
Sesja grywalizacyjna dla wszystkich uczestników
WARSZTAT: Współpraca – Strategia – Podejmowanie decyzji

Paweł Krzywicki
trener umiejętności interpersonalnych, coach ICF z akredytacją Associate Certified CoachTM (ACC)
Pracownia Gier Szkoleniowych
Sprawdź szczegóły »
Przerwa między warsztatmi
Sesje warsztatów do wyboru:
WARSZTAT: Sztuka feedbacku w zespole rozproszonym w oparciu o metodę NVC

Ewa Gomułka
Partner, trener
Active Strategy
Sprawdź szczegóły »
WARSZTAT: Samozarządzanie - kluczowy aspekt efektywnego dostarczania wartości

Łukasz Filut
CEO
DAC Software
Sprawdź szczegóły »
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.
Katarzyna Dyrcz
Employer Branding Manager, Revolut
Katarzyna Dyrcz dołączyła do Revolut w grudniu 2019 roku i objęła stanowisko Employer Branding Manager w Polsce, a później również w Portugalii. Katarzyna ze światem marketingu, a w szczególności employer brandingu związana jest od ok 5 lat, tworząc i realizując strategię komunikacji zarówno dla startupów jak i dojrzałych korporacji. Łączy doświadczenie zdobyte podczas pracy w obszarze e-commerce /fintech (G2A.COM) jak i dla instytucji finansowych (Santander). Znajdziecie ją na liście absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także AGH.
Łukasz Filut
CEO, DAC Software
Pierwszy lider zmiany w DAC Software. Z serca Scrum Master, z nadania prezes DAC Software - spółki informatycznej holdingu EDP Auto i “robiącej” IT dla wszystkich swoich marek, m. innymi Qarson.
Praktyk metodyk zwinnych od 10 lat. Specjalizuje się w wykorzystaniu Scruma oraz LeSS (Large-Scale Scrum). Wdrażał zwinność w wielu branżach - IT, automotive, retail, szkolnictwie czy marketingu. Zbierał zwinne doświadczenie pracując od członka zespołu wytwórczego, Scrum Mastera, Właściciela Produktu po managera odpowiedzialnego za transformację, portfolio czy strategię firmy.
Wykładowca, trener oraz opiekun studiów podyplomowych “Zwinne zarządzanie usługami” na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Współtwórca 4 gier managerskich uczących metodyk zwinnych. Pracował dla takich firm jak Grupa Allegro, PayU, Qarson, TEB Akademia/Wyższe Szkoły Bankowe.
Ewa Gomułka
Trener, Partner, Active Strategy
Od ponad 17 lat trener inteligencji emocjonalnej i społecznej. Specjalizuje się w budowaniu zaufania, kreowaniu otwartej komunikacji i zrozumienia w zespołach. Pracuje z menedżerami, specjalistami oraz przedsiębiorcami. Jest autorem programów opartych na metodze „Porozumienie Bez Przemocy” (NVC) dla firm IT oraz treningu Inteligencji Emocjonalnej i zarządzania konfliktem. Prowadziła coaching i treningi dla menedżerów wysokiego szczebla, w tym menedżera z listy 100 najbogatszych Polaków wg Forbes. Wspiera zespoły i firmy wdrażające zwinne metodyki zarządzania, pomaga rozwiązać konflikty. Trener na studiach MBA i podyplomowych. Pracowała m. in. z: Allegro, Atos, Avra, Canon, Divante, Intive, RST, Siemens, Techland, Whirlpool. Jest psychoterapeutą z 18-letnim stażem,co pomaga jej wspierać ludzi i organizacje w kryzysach.
Piotr Krawczyk
Lider Domeny Operacji, LUX MED
Pracuje w LUX MED od 2013 roku, początkowo jako Kierownik Projektów IT a przez ostatnie pięć lat - menedżer w Departamencie Rozwoju IT. Lider 30-sobowego działu pracującego w oparciu o framework Scrum, odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie systemów informatycznych w obszarze Operacji, tworzenie i przewodzenie efektywnym i zwinnym zespołom, a jako jeden z sześciu liderów domen za realizację i wdrażanie transformacii Agile po stronie IT oraz Biznesu. Fan idei samoorganizacji, partnerskiego stylu zarządzania i ciągłego samorozwoju tak w obszarach technologicznych jak i psychologicznych aspektach zarządzania.
Od początku kariery zawodowej związany z rozwojem aplikacji, głównie w branży ubezpieczeniowej (Nationale-Nederlanden Polska) i zdrowotnej (LUX MED). Pracował jako programista, analityk techniczny, kierownik projektów i menadżer liniowy. Absolwent Elektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Projektami (SGH) i Creative Leadership (SWPS).
Paweł Krzywicki
Trener umiejętności interpersonalnych, Coach ICF z akredytacją ACC, Pracownia Gier Szkoleniowych
Specjalizuje się m.in. w rozwijaniu kompetencji istotnych w pracy zespołowej takich jak budowanie długotrwałych i satysfakcjonujących relacji, budowanie zaangażowania, opracowywanie i wdrażanie planów operacyjnych, efektywna komunikacja, zarządzanie sytuacjami konfliktowymi, nieszablonowe rozwiązywanie problemów.
Jest entuzjastą i praktykiem innowacyjnych form edukacji dorosłych, w szczególności experiential learning.
Atrakcyjność i dynamika jego szkoleń przekłada się na zaangażowanie emocjonalne Uczestniczek i Uczestników w proces uczenia się, czyniąc go skuteczniejszym.
Jarosław Kuźniar
Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media
Anna Mirek
Dyrektor obszaru HR i Komunikacji, ING Tech Poland
Dyrektor obszaru HR i komunikacji w ING Tech Poland z wieloletnim doświadczeniem w zakresie HR, komunikacji, marketingu, Employer Brandingu i PR. Od ponad 6 lat jest odpowiedzialna za HR i komunikację w globalnej firmie IT zarządzając obszarem płacowo-kadrowym, strategią procesów rekrutacyjnych, rozwojem pracowników oraz obszarem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.
Absolwentka Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu finansów i bankowości na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi - Kadr i Płac na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Interesuje się zagadnieniami rozwoju talentów, zarządzania zasobami ludzkimi w połączeniu ze zwinnymi metodykami (agile) oraz employer brandingiem.
Igor Mróz
Ekspert Zarządzania Projektami, Zero Bullshit Management
Doświadczony Project Manager a także krzewiciel filozofii antykruchości. Pracował dla korporacji, MSP, startupów oraz Venture Capital w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą i pomaga liderom dając wiedzę i pewność siebie. O jego podejściu do zarządzania wszystko mówi jej nazwa: Zero Bullshit Management. Nie lubi długich notek biograficznych. Jego zdaniem mało kto je czyta i szkoda lasu. Kiedy widzi w BIO jakiegoś eksperta długą listę ukończonych kursów i zdobytych certyfikatów, zawsze przypomina sobie wszystkich beznadziejnych menedżerów, jakich spotkał na swojej drodze i którzy też je mieli.
Łukasz Musch
Quality Assurance Functional Lead, HL Tech
Łukasz Musch, QA Functional Lead w HL Tech. Z testowaniem oprogramowania związany od ponad 10 lat, zwolennik optymalizacji i automatyzacji procesu testowania. Pracował przy testowaniu pierwszych telefonów z Androidem, w ostatnich latach ściśle powiązany z sektorem finansowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów przy użyciu zwinnych metodyk. Od 2014 roku pełni role liderskie. Uwielbia oglądać polską piłkę klubową i grać w pokera.
Wojciech Paździor
Założyciel i CEO, Active Strategy
Specjalizuje się w doskonaleniu kompetencji menedżerskich i rozwoju zespołów w dynamicznie rozwijających się firmach. Od 2012 prowadzi zespół rozproszony. Klienci zgłaszają się do niego, kiedy chcą dokonać zmiany struktury, stylu zarządzania zespołami lub atmosfery i kultury organizacyjnej. Prowadzi programy rozwoju umiejętności przywódczych przedsiębiorców, menedżerów i kierowników projektów. Wspierając organizacje polskie i międzynarodowe, poznał różne branże, co pozwoliło mu na szerokie rozumienie problemów klientów. Pracował m. in. z: Akamai, Allegro, Atos, Divante, Infor, Nasza-Klasa, Oracle, Samsung, Siemens, SoftServe, Techland. Zobacz więcej na LinkedIn.
Wojciech Pączek
IT Project Manager/Service Delivery Manager, NATEK
IT Project Manager oraz Service Delivery Manager z doświadczeniem w branży Telco i IT, z którą związany jest od ponad 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał u gigantów dostarczających technologię i infrastrukturę do budowy sieci komórkowych takich jak Siemens, Nokia, Ericsson. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami wdrażania usług i narzędzi.Od ponad dwóch lat związany z NATEK. Obecnie zarządza zespołem inżynierów integracji i kierowników projektów, świadczących usługi integracyjne w obszarze Digital Security. Miłośnik aktywnego spędzania czasu i praktykujący fan triathlonu.
Marta Pyrz
Trenerka, konsultantka, FranklinCovey
Trenerka i konsultantka z kilkunastoletnim doświadczeniem biznesowym w jednej z największych globalnych korporacji (top 50 firm w rankingu Fortune). Od kilku lat łączy praktykę biznesową z warsztatem coachingowym, czerpiąc z perspektywy licznych klientów biznesowych. Jako menedżer wyższego szczebla w branży marketingu rozwijała globalne marki, zarządzała międzynarodowym, dużym zespołem w wielu lokalizacjach, rozwinęła i promowała licznych podwładnych.
W działalności trenerskiej łączy trzy filary doświadczeń:
- warsztat doświadczonego trenera
- zrozumienie dylematów biznesu i menedżera
- doświadczenie certyfikowanego coacha, by zmaksymalizować efekty programów FranklinCovey w biznesowej praktyce klienta.
Przemysław Rybarczyk
Trener, konsultant, coach, partner zarządzający, Grupa doradczo-szkoleniowa Tak!
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog. Posiada liczne certyfikaty m.in. z zakresu Mediacji, Negocjacji i Rozwiązywania Konfliktów. Coach ICF, konsultant i trener biznesu. Trener dramy. Przez ponad 15 lat menedżer zarządzający dużymi zespołami największych międzynarodowych instytucji finansowych w Polsce. Kierował Departamentami Wsparcia Sprzedaży, Rozwoju i Szkoleń Sieci Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Narzędzi Sprzedażowych. Przez 10 lat aktywny sprzedawca. Pełnił funkcję zastępcy szefa sprzedaży jednego z wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Prowadził zajęcia w ramach studiów dziennych i zaocznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego a także wykładał dla studentów studiów doktoranckich Akademii Obrony Narodowej oraz MBA Legal. Swoimi doświadczeniami dzielił się w trakcie licznych konferencji m.in. na TEDxLikusy, dla Rzeczypospolitej, Pulsu Biznesu czy SekaEdu. Tworzył i wdrażał systemy wynagradzania, motywacyjne, a także projekty rozwojowe i szkoleniowe dla sprzedawców oraz menedżerów. Budował systemy wsparcia sprzedaży zarówno w kraju, jak i za granicą. Kreuje projekty poprawy efektywności procesów sprzedażowych i HR– doradza w zakresie ich wdrożenia. Specjalizuje się w pracy z Zarządami i kadrą menedżerską w zakresie umiejętności zarządzania, budowania oraz rozwoju zespołu. Realizuje warsztaty, szkolenia oraz sesje coachingowe. Prowadzi nietypowe projekty rozwojowe w trudnych warunkach górskich bądź na pełnomorskim żaglowcu połączone z pracą coachingową – poprzez metaforę i analogię inspiruje i wprowadza zmiany w organizacjach, ale także sposobie pracy menadżerów. W swojej dotychczasowej działalności poprowadził ponad 1500 dni szkoleniowych, w których wzięło udział kilkanaście tysięcy osób.
Dane kontaktowe
Telefon: +48 604 43 43 93
@: [email protected]
Krzysztof Siekierski
Client Service Director, Kantar
W badaniach rynku od 1995 r. Jest szefem pionu Finance, Automotive, Technology. Ekspert w zakresie metodologii, statystyki, modelowania – pełni rolę konsultanta i koordynatora projektów. Posiada szerokie doświadczenie w badaniach ilościowych, w tym badaniach motywacji i satysfakcji pracowników. Specjalizuje się również w badaniach nowych produktów, satysfakcji klienta oraz badaniach marki. Jego doświadczenie obejmuje także koordynację złożonych, wieloetapowych projektów, w tym wielu międzynarodowych. Ma stopień naukowy doktora habilitowanego, uzyskany w SGGW – zajmował się statystyką i modelowaniem matematycznym.
Barbara Walensa
IT Strategy Practitioner
Doświadczona menadżerka zarządzania strategicznego w obszarze IT. Praktyk rozwijania zespołów w oparciu o silne strony według metody Gallupa. Lider programów transformacji organizacyjno-procesowych, ze specjalną koncentracją na ludziach w zmianie. Autorka i wyznawczyni metody zarządzania Strengths-based Agile.
Grzegorz Warda
Functional Lead - Product Owners, HL Tech
Łukasz Wierciński
Head of Technology Center, Roche
Lider z ponad 10 letnim doświadczeniem w przewodzeniu zespołom. W chwili obecnej Head of Technology Center w Roche Global IT Solution Centre zarządzający departamentem technologicznym z budżetem ~80 mln złotych, 7 menadżerami i ponad 500 ekspertami IT. Jego zespół odpowiedzialny jest za tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla obszaru farmakologicznego firmy Roche. Słynie z nieszablonowych rozwiązań na napotkane problemy. Po godzinach analogowy bloger – swoje posty pisze do szuflady i do tej pory nie podzielił się nimi ze światem. Dlaczego i jak to możliwe? Być może i na to pytanie zgodzi się odpowiedzieć. Miłośnik podróży w drodze do odwiedzenia wszystkich państw na świecie!