Getting Things Done®, czyli jak wykorzystywać sztukę bezstresowej efektywności.


Współcześni menedżerowie, szczególnie w szybko rosnącej i jednocześnie cierpiącej na ciągły niedobór pracowników branży IT, mają więcej obowiązków, niż czasu na ich realizację. Klasyczne zasady zarządzania sobą w czasie nie wystarczają, by zapanować nad ogromną ilością tasków, ticketów, projektów, e-maili, telefonów, spraw, zadań, celów i problemów… Tempo wciąż wzrasta, a stres bywa przytłaczający.


DLACZEGO WARTO

 

  • metoda GTD® pozwala odzyskać kontrolę nad sprawami do załatwienia
  • pomaga uzyskać stabilność w zmiennym i nieprzewidywalnym środowisku, a w konsekwencji efektywność operacyjną tu i teraz
  • zwiększa zdolność do podejmowania szybkich i skutecznych decyzji
  • przyśpiesza realizację projektów w organizacji
  • pomaga szybciej reagować oraz adaptować się do zmieniających się okoliczności (zmiany decyzji, struktur, systemów, priorytetów etc.)
  • pozwala uzyskać wolny czas i komfortowy stan umysłu potrzebny do działań kreatywnych oraz tworzenia wizji i długofalowych planów

Podczas sesji:

Podczas warsztatu omówimy, czym jest produktywność i jakie są największe problemy z nią związane. Szukając rozwiązania, skupimy się na głównych założeniach metody Getting Things Done®, która jest najbardziej spójnym, intuicyjnym i kompletnym systemem zwiększania efektywności osobistej, jaki istnieje obecnie na rynku.

Od wielu lat pracuję z branżą IT i obserwuję, jak podejście Getting Things Done bardzo dobrze rezonuje ze sposobem myślenia tego środowiska  - bo w IT myśli się algorytmami. GTD jest algorytmem myślenia i postępowania względem spraw, informacji i zadań, które do nas codziennie trafiają. Jak to działa w praktyce – dowiecie się podczas warsztatu. Zapraszam!

Jakub Ujejski, GTD® Certified Master Trainer & Practice Leader, DOOR Poland