Warsztaty: Jak nie zabić Scrum’a umową IT?

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane mechanizmy kontraktowe i negocjacyjne pozwalające na uspójnienie realiów projektu IT z umową. Wybrane przykłady będą pochodzić z rzeczywistości polskiego rynku IT, a nie idealnej umowy Agile, często pozostającej niedoścignionym, a tym samym niepotrzebnym ideałem.

Zwrócimy uwagę m. in.:

  • na to jak opisać mechanizmy rozliczeń,
  • zasady współpracy stron, odpowiedzialności, transferu IP.

Jednak zanim to zrobisz, zmierz się z prostym procesem dostarczania… formularzy z zamalowanymi kropkami!!! Wyzwanie - dostarcz 10 formularzy w 10 tur! Stosuj praktyki Kanban! Wyzwanie przyjęte?

Szybka i bardzo rzeczowa gra koncentrująca zespół, na jakże ważnych aspektach planowania, przewidywalności oraz optymalizacji swojej pracy. W czasie gry uczestnicy nauczą się stosowania metryk Kanbana (WiP, Cycle Time, Work Item Age, Throughput). Dowiedzą się również jak Prawo Little’a wpływa na ich pracę. Gra wspiera samoorganizację i może być realizowana na dowolnym poziomie zaawansowania zespołu.

W grze może uczestniczyć 1 do 5 zespołów po 4-5 osób w każdym.

Grupa docelowa: Projekt Menadżerowie, Product Ownerzy, Scrum Masterzy, Dyrektorzy IT, Dyrektorzy Rozwoju IT.

Liczba uczestników: maks. 25 osób. O rejestracji na warsztaty decyduje szybkość zgłoszeń (rejestracja będzie prowadzona poprzez ankietę mailową oraz w dniu konferencji na recepcji wydarzenia).

Czas trwania: 1h (godz. 14:20-15:20)

Łukasz Węgrzyn

Partner, Szef Praktyki Technologie, Kochański&Partners

Partner w kancelarii w Kochański & Partners. Kieruje doradztwem prawnym w obszarze technologii. Doradza organizacjom w procesach transformacji cyfrowej, w szczególności w budowie architektury prawnej pozwalającej na efektywną współpracę z dostawcami usług IT, w tym procesów zakupowych oraz modeli kontraktowych spójnych ze zwinnym modelem zarządzania organizacją (Agile & DevOps). Doradza w obszarze regulacyjnym i kontraktowym przy projektach z zakresu technologii finansowych. Ekspert zagadnień prawnych związanych z outsourcingiem usług IT, w tym wykorzystywaniem technologii chmury obliczeniowej w sektorach regulowanych (sektor finansowy, energetyczny, medyczny). Rekomendowany w międzynarodowym rankingu Chambers jako jeden z najlepszych polskich prawników z obszaru technologii finansowych. Rekomendowany w międzynarodowych rankingach The Legal 500 oraz Chambers Europe w sektorze Technologia-Media-Telekomunikacja. Członek Instytutu Prawa Nowych Technologii i Danych Osobowych przy Uniwersytecie Łazarskiego. Członek Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. Posiada certyfikacje technologiczne: ITIL Foundation, PSMI (Professional Scrum Master), AgilePM Foundation, Professional Agile Leadership I.