ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI SCRUM EXPERIENCE DAY 2023!

SCRUM EXPERIENCE DAY 2023 to czwarta edycja jedynej tego typu konferencji, poświęconej praktycznemu zastosowaniu Scrum w polskich organizacjach. Kilkudziesięciu prelegentów dzielących się doświadczeniem z własnych organizacji, różnorodna formuła, warsztaty, sesje mentoringowe oraz zupełnie nowa formuła w podziale na bloki tematyczne takie jak: Agile and Scrum Practices, Scrum Process, Scrum Stories, Product Development, Leadership, Agile Transformations. Na konferencji pokażemy dobre praktyki, antywzorce, projekty, które nie wyszły i te, które osiągnęły sukces. Wyjdź z wiedzą, którą od razu wykorzystasz w swoich codziennych scrumowych zmaganiach!

Po konferencji, wszystkich uczestników zapraszamy do networkingu w przepięknym ogrodzie Hotelu Sound Garden. W miłej atmosferze będziecie mieli czas na rozmowy kuluarowe i chwilę wytchnienia po intensywnym dniu! 

100% doświadczeń praktyków – 0% suchej teorii
Doświadcz Scrum na SCRUM EXPERIENCE DAY 2023!

FOTOGALERIA

 

WIDEORELACJA

PROGRAM KONFERENCJI

08.00–08.55

Rejestracja uczestników, poranna kawa, networking.

08.55–09.00

Przywitanie gości i rozpoczęcie konferencji.

Łukasz Cioch Łukasz Cioch, Gospodarz konferencji, Właściciel, LCMedia.pl
Goście specjalni
09.00–09.45

Zarządzanie Ameba - codzienny sprint ku rentowności.

Zarządzanie Ameba to mało jeszcze znany poza Japonią system zarządzania pracą przedsiębiorstwa, stworzony przez Inamori Kazuo, założyciela i długoletniego prezesa Kyosera. Ma jeden ostateczny cel: maksymalizację efektywności wszelakich procesów mierzoną w ich aspekcie finansowym. Zysk i rentowność: to słowa klucze. Prowadzą do nich działania optymalizujące (kaizen), powiązane na wszystkich etapach, od poszukiwań przyczyn problemów po ewaluacje rezultatów, z uproszczoną rachunkowością zarządczą, wykorzystywaną na wszystkich poziomach zarządzania. Na czym dokładnie polega ta metoda zarządzania? Jak ma się ona do Scruma i czy nie jest przypadkiem zbyt „samurajska”?

Maciej Kanert Maciej Kanert, Japonista, specjalista z zakresu zarządzania japońskiego
09.45–10.30

From project centric to product led organisations – a quantum leap towards accelerating Value delivery.

No matter how established a digital business is, unless it fully embraces agile, it will forever be running to stand still in today’s paced, ever-changing digital landscape, falling further behind competitors whilst at the same time impeding its ambitions to grow and scale. Instead, it needs to completely revamp not only its digital model but also both its business model and organizational design. To achieve this, radical change is required. That change requires a quantum leap in perspective, practice, and implementation. Above all, It requires full and committed buy-in at the executive leadership level along with the courage to transform from being a project centric to a product-led organization. Product organisations are value-led, outcome-driven, and evolutionary in style. They respond to change and gain an understanding of its customer problems. Continual discovery leads them to ask “Why would they buy it?” and “What new features will persuade them to buy it again?” Projects focus primarily on deadlines and targets driven by the needs of departmental silos in justifying their existence and budget responsibility. This is the very opposite of accelerated value delivery. For any business wishing to expand and scale internationally knowing how to approach, attract and convert the marketplace into customers relies on it adopting a ‘product first’ mentality, and secondly utilizing the universal principles in each territory before it can become a truly global force that makes an impact. The following presentation outlines why Agile is not simply a delegated tick box exercise, but a fully implemented process that follows a clearly defined strategy. I describe the 5 pillars of my ADAPT MethodologyTM framework that forms a project-to-product transformational roadmap that sets out the prerequisites to deliver that change based on the buy-in from the executive team that commits to organizational transformation that leads to accelerated value delivery, growth, and sustainability.

Luis Gonçalves Luis Gonçalves, Renowned author, speaker and consultant
Scrum Stories
10.30–10.50

"Przyrost" czy Porządny Przyrost?

Praca w krótkich odcinkach czasowych to jedna ze składowych najpopularniejszych technik zwinnych. Niektórym zespołom może umykać fakt, że np. w Scrumie w każdym Sprincie powinien powstać Przyrost. Praca w krótkich odcinkach czasowych i z wytworzeniem wartości dodanej w produkcie jest trudna. W prezentacji, na bazie bardzo różnorodnych przykładów (w tym obrazowe przypadki ze świata „agile poza IT”) pokażę różnicę między różnymi rozumieniami przyrostowości i podam argumenty za tym, by tak właśnie pracować w zespole prawdziwie zwinnym. Podpowiem listę działań, które uczestnik mojej prezentacji może zrobić, by usprawnić porządne Przyrosty w swoim produkcie.

Jakub Szczepanik Jakub Szczepanik, Agile Consultant&Trainer
10.50–11.10

Unpacking Company Cultures: How Organizational Culture Influences Agile Methods and Practices.

Agile methodologies and practices are not one-size-fits-all. The culture of an organization plays a significant role in how Agile is implemented and practiced within the organization. In this presentation, we will explore how different company cultures can impact Agile methods and practices, and discuss strategies for aligning Agile with organizational culture to drive successful Agile implementations. Audience takeaway: Attendees will gain insights into how different company cultures can impact Agile methods and practices with real world examples, and learn practical strategies for aligning Agile with their organization's culture to drive successful Agile implementations.

Vasili Shymanski Vasili Shymanski, Scrum Master, Agile Coach, Demant
11.10–11.40

Przerwa na kawę i herbatę. Networking.

Scrum Process
11.40–12.00

Czy ktoś widział Transparencje?

Na temat transparencji krąży wiele obiegowych opinii - często wisi na sztandarach, jest powtarzana przez Scrum Masterów, Agile Coaches i liderów. Próbujemy ją stymulować, wymusić, wygenerować - pytanie brzmi, czy robimy to szczerze, odważnie i poprawnie? Doświadczenie pokazuje, że jej brutalna siła nas przeraża, onieśmiela, a w efekcie tylko wspominamy o niej, ale ginie za horyzontem "to zależy", gdzie rozmywa się pod płaszczem relatywizacji lub wyparcia. Prezentacja pokaże realne przykłady (braku) transparencji oraz spróbuje znaleźć jej źródła i sposoby realizacji w organizacjach.

Mateusz Sądaj Mateusz Sądaj, Expert Lead Transformation, ING Hubs Poland
12.00–12.20

PITSTOP: Jak nie dać się oszukać sabotażystom, czyli o poszukiwaniach aktualnie prawdziwego celu.

Czas to jedyna rzecz, której nie da się odzyskać. By pomóc nam w sensownym inwestowaniu kolejnych minut naszego zaangażowania powstał CEL, i o nim właśnie porozmawiamy.  Podzielę się doświadczeniami o tym co się sprawdziło w mojej Scrum Masterskiej pracy i jak uchroniliśmy się przed sabotażystami podszywającymi się pod cele, a co gorsza wyglądającymi dużo atrakcyjniej. Dowiemy się też o tym jak odnaleźć CEL w sposób naturalny na różnych poziomach organizacji, w różnych sytuacjach, a potem co ważniejsze jak go nie zgubić i wiedzieć, że nadal jest aktualny.

Justyna Rędzikowska Justyna Rędzikowska, Scrum Master, Danone
12.20–12.40

Blaski i cienie pracy z menedżerem w zespole Scrum.

Wiele firm skupia się na rozwoju zwinnych liderów, menedżerów zespołu. Czy takie podejście pomaga rozwijać autonomię w zespołach? Podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami z pracy w zespołach bez wewnętrznej hierarchii oraz takich, w których był obecny formalny lider. Opowiem też czym jest współdzielone przywództwo oraz jak rozwijać kompetencje liderskie.

Klaudia Komacka Klaudia Komacka, Agile Coach, IG Group
Leadership
12.40–13.00

Czy jesteśmy skazani na beznadziejnych Scrum Masterów?

Ostatnio światem zwinnym wstrząsają kolejne zwolnienia - to grupowe w jednej firmie, to Scrum Masterów w drugiej. SM-ów i Agile Coachów na rynku przybywa, a mimo że wiele firm szuka, nie może znaleźć odpowiednich osób. Na rynku są prawie tylko beznadziejni kandydaci, bo Ci lepsi, już dawno mają pracę. Czy jesteśmy na to skazani? A może da się coś z tym zrobić? A może to zjawisko okresowe i zaraz będzie lepiej? Opowiem o tym jak tworzyć dobrych Scrum Masterów, co się dzieje na rynku, ale przede wszystkim jak wykorzystać sojusznika, którego każdy ma, ale nie każdy angażuje.

Kate Hobler (Terlecka) Kate Hobler (Terlecka), Trenerka, konsultantka, dyrektorka SACiSM, Brass Willow
13.00–13.20

Jak identyfikować i rozwijać kompetencje Scrum Mastera?

W trakcie prezentacji uczestnik dowie się jakie kompetencje uznaliśmy za istotne dla wzrostu Scrum Masterów w Nationale-Nederlanden, jakim narzędziem posługiwaliśmy się, by ustrukturyzować identyfikację kompetencji Scrum Masterów (w pierwszej iteracji: indywidualne koło kompetencji i zespołowe koło kompetencji, w drugiej iteracji (macierz kompetencji Scrum Mastera), jak na podstawie wniosków z identyfikacji kompetencji Scrum Masterów zaplanowaliśmy ich rozwój (indywidualne plany rozwojowe, backlog zapotrzebowań kompetencyjnych jako wkład do spotkań gildii rozwojowej i inne) oraz jakie popełniliśmy błędy i jakie odnieśliśmy sukcesy.

Maciej Krzywiński Maciej Krzywiński, Head of Agility, Nationale-Nederlanden
13.20–14.20

Lunch

Agile Transformation
14.20–14.40

Czy frontloading da się robić w Scrumie? Czyli o tym jak zaczynać prace nad produktem w zwinny sposób... - temat proponowany w ankiecie zeszłorocznej edycji!

Przedstawię studium przypadku dwóch zespołów rozpoczynających pracę nad nowym produktem, w jednym z nich zastosowano tradycyjne podejście projektowe, drugi rozpoczął pracę starając się stosować metody zwinne. W czasie prezentacji opowiem, jak może wyglądać alternatywne podejście do rozpoczynania prac nad produktem, jakie kroki podjęliśmy celem usprawnienia oraz jakie rezultaty i korzyści zauważyliśmy po kilku miesiącach.

Tomasz Pawlak Tomasz Pawlak, Agile Coach/Scrum Master, Utture
14.40–15.00

Kiedy transformacja Agile NIE może się udać?

Nawet dobrze zaplanowana transformacja Agile nie zapewni nam prostej drogi do celu. Owszem, powinniśmy stworzyć mapę, zbadać warunki i ocenić nasze możliwości, ale czy to wystarczy? Przygotuj się na nieoczekiwane, czyli poznaj błędy w procesie decyzyjnym: od etapu planowania do końca projektu. Zamiast success story, będą realne failure stories, oczywiście z receptą na ich uniknięcie. To z pewnością będzie bardziej zaskakujące od stwierdzenia, że najlepiej uczyć się na błędach innych. Jednak nie tylko błędy mogą przesądzić o porażce projektu. Co wtedy? Wejście w ślepą ulicę vs. droga bez końca: czy decyzja o wdrożeniu Agile to one-way ticket?

Tomasz Kostyra Tomasz Kostyra, Senior Manager, Technology Consulting, EY
Maja Ossowska-Nowakowska Maja Ossowska-Nowakowska, Manager, Technology Consulting, EY
15.00–15.20

O budowaniu efektywnych zespołów.

Czy chciałbyś, żeby zespoły w Twojej organizacji były autonomiczne, samozarządzające, dostarczające wartość w krótkich cyklach oraz adaptujące się do nowych okoliczności? Pewna organizacja postawiła sobie właśnie taki cel - chcemy mieć lepsze zespoły. Z prezentacji dowiesz się jakie eksperymenty zostały przeprowadzone, jakie rozwiązania wdrożono oraz jakie były wyniki tych eksperymentów i działań.

Stanisław Matczak Stanisław Matczak, Agile Coach, SmartRecruiters
15.20–15.50

Przerwa na kawę i networking.

Product Development
15.50–16.10

Jak wprowadzić miary wartości produktu używająć Impact Mapy?

Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób wykorzystać narzędzie Impact Mapy do zidentyfikowania kluczowych miar wartości wytwarzanego produktu w obszarze biznesowym jak również w obszarze wpływu na użytkowników końcowych. Prelekcja wzbogacona będzie konkretnymi case’ami z życia zawodowego trenera, który przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów z użyciem tej techniki.

Piotr Włodarczyk Piotr Włodarczyk, Agile Coach, Agile Rebels
16.10–16.30

Jak odróżnić i wdrożyć PRAWDZIWE, a nie KORPORACYJNIE POPRAWNE MVP.

Historia z prowadzonego wspólnie ze start-upem (firma Parallel Dots) projektu wdrożenia platformy ShelfWatch – funkcjonalności Image Recognition dla ponad 7 tysięcy użytkowników British American Tobacco na świecie. O tym jakie pułapki czyhają na nas w tradycyjnym podejściu do projektu AGILE, a zwłaszcza do Minimum Valuable Product – jak wdrożyć go x6 szybciej, x10 celniej, ucząc się przy okazji x100 więcej!

Mariusz Żołnowski Mariusz Żołnowski, Global Trade Execution Product Manager, BAT DBS Poland - #WarsawDBSHub (Grupa BAT)
Agile and Scrum Practices
16.30–16.50

Keeping Up Appearances, czyli estymacje vs rzeczywistość.

Historia prawdziwa jak przestaliśmy się oszukiwać, zmieniliśmy sposób estymowania projektów i co z tego wyniknęło. 

Paweł Lewiński Paweł Lewiński, Scrum Master, kanbanologia.pl
16.50–17.10

O niezwinnych zespołach i ich zwinnych interakcjach.

Od ponad 20 lat świat zwinności żyje praktycznie jednym wzorcem zespołu – wielokompetencyjnym, pozbawionym zależności i bardzo niezależnym a może nawet samozarządzającym. Jeśli jednak czytasz ten tekst i nie jesteś kolejna wersją czatu GPT to jest duża szansa, że istniejesz jako człowiek dzięki specjalizacji komórek Twojego ciała do tkanek i organów. Wszystkie mają to samo DNA ale wyglądają różnie, robią różne rzeczy i nie przetrwałyby niezależnie. Czego nas uczy biologia i ewolucja? Większe organizacje nie są w stanie osiągnąć wiele bez specjalizacji. Zapraszam więc do krainy, gdzie z pozoru niezwinne zespoły poprzez odpowiednie typy interakcji tworzą zwinną organizację dostarczającą wartość szybko i płynnie. Zapraszam do sieci topologii zespołów, koncepcji, której znajomość rośnie, ale w tym samym czasie obrastają ją mity powrotu do koszmaru zespołów kompetencyjnych. Z prezentacji dowiesz się czym jest topologia zespołów (team topologies), jakie są typy interakcji oraz jak zbudować API zespołu.

Radosław Orszewski Radosław Orszewski, Lean Agile Coach, Lean Agile Ninja
17.10–17.30

Podziękowanie uczestnikom Scrum Experience Day 2023 i wręczenie nagród i zaproszenie na imprezę integracyjną w ogrodach Hotelu Sound Garden.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.

WARSZTATY

Jak nie zabić Scrum’a umową IT?

godz. 14:20-15:20

Łukasz Węgrzyn
Partner, Szef Praktyki Technologie
Kochański&Partners

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane mechanizmy kontraktowe i negocjacyjne pozwalające na uspójnienie realiów projektu IT z umową.

Sprawdź szczegóły »

Scrum Master - kompetencje oparte o działania

godz. 15:50-16:50

Łukasz Filut
Agile Consultant & CEO
DAC Software/Beshesha

Zapraszamy na warsztaty o kompetencjach Scrum Mastera opartych na działach!
 

Sprawdź szczegóły »

GOŚCIE SPECJALNI TEGOROCZNEJ EDYCJI!

Luis Gonçalves

Renowned author, speaker and consultant

Maciej Kanert

Japonista, specjalista z zakresu zarządzania japońskiego

PRELEGENCI

Łukasz Filut

Prezes, Plucky Rebels

Kate Hobler (Terlecka)

Trenerka, konsultantka, dyrektorka SACiSM, Brass Willow

Klaudia Komacka

Agile Coach, IG Group

Tomasz Kostyra

Senior Manager, Technology Consulting, EY

Maciej Krzywiński

Head of Agility, Nationale-Nederlanden

Paweł Lewiński

Scrum Master, kanbanologia.pl

Stanisław Matczak

Agile Coach, SmartRecruiters

Radosław Orszewski

Lean Agile Coach, Lean Agile Ninja

Maja Ossowska-Nowakowska

Manager, Technology Consulting, EY

Tomasz Pawlak

Agile Coach/Scrum Master, Utture

Justyna Rędzikowska

Scrum Master, Danone

Mateusz Sądaj

Expert Lead Transformation, ING Hubs Poland

Vasili Shymanski

Scrum Master, Agile Coach, Demant

Jakub Szczepanik

Agile Consultant&Trainer

Łukasz Węgrzyn

Partner, Szef Praktyki Technologie, Kochański&Partners

Piotr Włodarczyk

Agile Coach, Agile Rebels

Mariusz Żołnowski

Global Trade Execution Product Manager, BAT DBS Poland - #WarsawDBSHub (Grupa BAT)

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ

Łukasz Cioch

Gospodarz konferencji, Właściciel, LCMedia.pl

Partnerzy SCRUM EXPERIENCE DAY zapraszają:

Tomasz Pawlak, Agile Coach/Scrum Master, Utture

Vasili Shymanski, Scrum Master, Agile Coach, Demant

SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY:

  • Scrum Masterów
  • Product Ownerów/Managerów
  • Team Leaderów
  • Agile Coachów
  • Kierowników projektów IT
  • Scrum Developerów

ZOSTAŃ PARTNEREM  SCRUM EXPERIENCE DAY 2023!

Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania doświadczeń oraz rozwiązań dotyczących praktycznego wykorzystania Scrum.

 

ZOSTAŃ PARTNEREM

LOKALIZACJA KONFERENCJI

Sound Garden Hotel

ul. Żwirki i Wigury 18
02-092 Warszawa

Hotel Sound Garden dla zainteresowanych uczestników przygotował zniżkę 10% na zakwaterowanie. Aby skorzystać ze specjalnej ceny zapraszamy pod link.

Organizator

Partner strategiczny

Partner merytoryczny

Wystawca

Patroni medialni

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI



Filip Walicki
Tel. 662 287 904
[email protected]

Piotr Fergin
Tel. +48 533 358 952
[email protected]

Elżbieta Olszewska
Tel. +48 662 287 909
[email protected]