ECSC

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa jest wiodącą jednostką organizacyjną w resorcie Obrony Narodowej w zakresie kształtowania kierunków rozwoju systemu doskonalenia zawodowego w sferze cyberbezpieczeństwa, kryptologii oraz technologii informacyjnych.

Centrum Eksperckie podnosząc kwalifikacje żołnierzy i pracowników rozwija kompetencje Sił Zbrojnych RP w zakresie działań w cyberprzestrzeni, a także pełni rolę jednostki konsolidującej potencjał ekspercki oraz wspierającej Ministerstwo Obrony Narodowej w rozwijaniu współpracy krajowej i międzynarodowej. Jednostka zlokalizowana jest w Warszawie, na terenie Wojskowej Akademii Technicznej oraz w Wałczu na terenie 100. Batalionu Łączności.

Najważniejsze obszary zadaniowe ECSC:

https://ecsc.mil.pl/pl/

Wideo

 

 

W trakcie konferencji online do Państwa dyspozycji będą na czacie dostępni:


płk Mariusz Piwowarski
Szef Oddziału Dydaktycznego
Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

Szef Oddziału Dydaktycznego w Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na Wydziale Elektroniki oraz studiów podyplomowych z zakresu administrowania sieciami komputerowymi w tej samej uczelni. W 2018 roku ukończył także studia podyplomowe na kierunku pedagogika w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Od 2005 roku, jako certyfikowany Instruktor CCNA i CCNA Security, prowadzi szkolenia specjalistyczne w Akademii CISCO. W ECSC uczestniczy w prowadzeniu szkoleń specjalistycznych w ramach Akademii PaloAlto i Microsoft.

Tematy na chat: Szkolenia specjalistyczne w ECSC na bazie Akademii CISCO, PaloAlto i Microsoft.
Termin: 4.03, g.13:40-14:00; 5.03, g.14:00-14:30


płk Sebastian Trojanowski
Ekspert w obszarze rozwoju nowoczesnych systemów łączności i informatyki
Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej (Wydział Cybernetyki) oraz licznych kursów doszkalających i studiów podyplomowych realizowanych w kraju i za granicą m.in. studiów podyplomowych z Zarządzania Bezpieczeństwem Teleinformatycznym w Akademii Obrony Narodowej (obecnie AszWoj), NATO CIS Orientation Officers Course, NATO Communications and Information Systems School (NCISS), Włochy.

Posiada bogate doświadczenie nabyte w strukturach narodowych w czasie służby na stanowiskach dowódczych i sztabowych w 100. batalionie łączności, a także w Polskich Kontyngentach Wojskowych w Iraku i Afganistanie oraz Sekcji Wsparcia Dowodzenia i Łączności w Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód.

Wielokrotnie wyróżniany za przygotowanie i udział w ćwiczeniach narodowych i sojuszniczych realizowanych zarówno w kraju i za granicą w ramach Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód.

Odznaczony: Brązowym Medalem Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny, Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Tematy na chat: Cyber Range 2.0, czyli jak Wojsko Polskie podnosi zdolności do działań w cyberprzestrzeni na wirtualnych poligonach
Termin: 4.03, g.13:40-14:00