Przechowywanie danych nie jest aktualnie wyzwaniem – współczesne technologie umożliwiają przechowywanie ogromnych ilości informacji. Samo przechowywanie danych nie generuje jednak żadnej wartości dla firmy.
Największym wyzwaniem jest praca na zgromadzonych danych: ich zrozumienie, analiza i wykorzystanie. Do tej pory pozyskanie informacji z baz danych wymagało zaangażowania sztabu specjalistów IT. Podczas warsztatów pokażemy, że dzięki możliwością analizy grafowej, użytkownicy biznesowy mogą zobaczyć, zrozumieć i wykorzystywać swoje dane: szybko, logicznie, bez angażowania działów IT.
Cel warsztatów:
- Prezentacja nowoczesnego sposobu myślenia o analizie danych – odejście od technicznych paramentów (myślenia typowego dla baz relacyjnych z tabelami pośrednimi) i przejście do biznesowych wartości systemów opartych na relacji grafowej. Pokażemy, że użytkownik biznesowy nie musi zagłębiać się w budowę baz danych, aby samodzielnie tworzyć efektywne analizy biznesowe, zrozumiałe i dostosowane do specyficznych potrzeb jego firmy / stanowiska / działu.
Uczestnicy dowiedzą się:
- W jaki sposób patrzeć na analizy
- Jakie zalety posiada podejście grafowe do informacji
- Jak dokonać analizy 360 stopni dowolnego obiektu biznesowego
W programie warsztatów:
- Sztuka myślenia o danych – inne podejście do patrzenia na dane i połączenia pomiędzy danymi.
- Ilości versus jakość danych.
- Gdzie szukać połączeń, co może przynieść zysk?
- Drzewo danych przykładowej organizacji – praca w grupach.
- Stworzenie modelu danych z wykorzystaniem narzędzia PiLab.
- Graficzna analiza danych i połączeń.
Prowadzący
.jpg)
Bartosz Kolasa
Channel Manager, PiLABPosiada wszechstronne wykształcenie ekonomiczne. Ukończył Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, ekonomię na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Równolegle studiował Zarządzanie na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W PILAB od 2012 roku. Liderował najważniejszym projektom w branży produkcyjnej, np. wdrożenie dla PCC IT.

Kamil Góral
BDM, PiLABAbsolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada ponad 7 letnie doświadczenie w branży IT. Realizował liczne projekty z obszaru nowych technologii m.in. jako dyrektor centrum rozwoju biznesu w firmie Comarch odpowiedzialny był za wprowadzanie nowych produktów na rynek tj. systemy ERP, e-commerce, mobile. Obecnie, odpowiada za wprowadzenie rozwiązania PILAB na rynek Polski oraz doradza firmom w zakresie marketingu i rozwoju biznesu.