Modelowanie, jako „szósty zmysł” architekta, czyli prosta metoda rozwiązywania dowolnych problemów wszechświata (CASE STUDY: mBank).

Architekt myśli i widzi świat za pomocą modeli. Architekt wyciąga wnioski i proponuje rozwiązania na podstawie modeli. To jest trochę, jak szósty zmysł. Na X Forum Architektów IT opowiem, jak ten „szósty zmysł” wykorzystałem w bardzo konkretnym przypadku analizy istniejącego systemu zarządzania ciągłością działania w mBanku, którą przeprowadziłem podczas pierwszego lock-down’u związanego z epidemią SARS-CoV-2. Opowiem o zamodelowaniu systemu zarządzania ciągłością działania w mBanku, o analizie tego modelu i wnioskach z tego modelu. Na koniec spróbuję zgeneralizować ten konkretny przypadek i przedstawić bardzo prostą metodę modelowania dowolnej rzeczywistości i analizy dowolnego problemu wszechświata za pomocą ArchiMate 3.

Prelegent


Bogdan Głuszkowski
Architekt korporacyjny
mBank

Ekspert ds. architektury korporacyjnej z 20+ doświadczeniem w IT. Obecnie zajmuje się architekturą korporacyjną w mBanku a wcześniej w Wipro i w Orange. Jeszcze wcześniej analityk biznesowy i architekt rozwiązań w T-Mobile. Absolwent Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz abiturient Podyplomowego Studium Efektywnego Zarządzania IT w Przedsiębiorstwie na SGH. Specjalizuje się w analizie strategii biznesowej, identyfikacji/projektowaniu modelu biznesowego i operacyjnego oraz projektowaniu dopasowanych do nich: architektury korporacyjnej, praktyki architektonicznej, strategii IT i nadzoru IT. Architekt korporacyjny nie tylko z zawodu ale i z pasji. Wierzy, że praktyka architektoniczna będzie jednym z ważnych elementów przewagi konkurencyjnej przyszłych przedsiębiorstw w dobie digital, AI i zmieniających się trendów klienckich. Paradoksalnie bowiem w coraz szybciej zmieniającym się świecie coraz ważniejsze stają się trwałe i spójne fundamenty działania a także umiejętność ich ciągłego i spójnej rozwoju. Prywatnie: szczęśliwy mąż Moniki, dumny ojciec Mikołaja i Janka oraz coraz lepszy motocyklista :-)

 

 
Prelegent będzie dostępny na czacie w przerwie w godz. 11.55-12.10