Jak Architektura Korporacyjna pomaga w dobie kryzysu szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania?

Parę miesięcy temu nikt nie spodziewał się sytuacji, w której znajdujemy się obecnie. Seria wywiadów z doświadczonymi CEO, CIO, CTO, członkami zespołu badającego wpływ COVID-19 na polską gospodarkę oraz członkami sztabu kryzysowego pozwoliła zidentyfikować pytania, które są obecnie najbardziej istotne dla przedsiębiorców. Świetnym narzędziem do szukania odpowiedzi na wiele z nich okazuje się architektura korporacyjna. Waga oraz powszechność stawianych obecnie pytań powodują, że architekci korporacyjni mogą odegrać ważną rolę w przeprowadzaniu przedsiębiorstw przez kryzys. Jaka powinna być architektura korporacyjna, aby stać się taką opoką dla firmy podczas kryzysu?

Prelegenci


Przemysław Krajewski
IT Advisory Manager Expert
EY

Przemysław jest Menedżerem Ekspertem w zespole IT Advisory w Warszawskim biurze EY Consulting. W ciągu ponad 10-letniej kariery w IT zbudował doświadczenie w analizie procesów biznesowych, analizie wymagań biznesowych, projektowaniu i zarządzaniu architekturą korporacyjną. Brał udział w licznych projektach obejmujących swoim zakresem opracowanie strategii IT oraz IoT, architektury korporacyjnej i rozwiązań oraz wsparcie procesów wyboru rozwiązań IT.


Paweł Michalak
Head of Technology Strategy and Enterprise Architecture services
EY

Paweł to menedżer i konsultant w obszarze IT z ponad 15-letnim doświadczeniem w dużych transformacjach zainicjowanych poprzez innowacyjne wykorzystanie technologii informatycznych. Jest ekspertem w zakresie zarządzania architekturą korporacyjną oraz projektowaniem rozwiązań IT z uwzględnieniem wdrażania Ładu Architektonicznego. Zdobył praktyczne doświadczenie w dużych projektach deweloperskich i transformacyjnych jako menedżer architektury IT i menedżer transformacji dla firm z sektora telekomunikacyjnego i publicznego. Przy planowaniu strategii technologicznych pracował jako zewnętrzny konsultant dla największych polskich grup kapitałowych, a także jako wewnętrzny menedżer i freelancer dla dostawców oprogramowania i usług IT. W EY Technology Consulting Paweł jest liderem zespołu świadczącego usługi w zakresie Strategii Technologicznych i Architektury Korporacyjnej.


Radek Odrobina
CTO, EMEIA IoT
EY

Radek to ekspert IoT / OT w zakresie architektury korporacyjnej, technologii i rozwiązań, a także lider w zakresie wdrożeń z ponad 20-letnim międzynarodowy i międzybranżowym doświadczeniem, skupionym na tworzeniu i dostarczaniu rozwiązań IoT w celu szybkiego i skutecznego osiągania celów biznesowych. Radek pracował nad wieloma projektami jako główny architekt i kierownik w zakresie wdrożeń, pełni funkcję CTO w Centrum Kompetencji EMEIA IoT, był odpowiedzialny za praktykę architektury technologii w Accenture Polska, utworzył i obsługiwał Centrum Kompetencji SOA, zarządzał kilkoma sojuszami. Wcześniejsze wieloletnie doświadczenie obejmowało projektowanie, budowę i zapewnienie wsparcia centralnych systemów dla rynków kapitałowych dla największych banków w Kanadzie.

 

 
Prelegenci będą dostępni na czacie w przerwie w godz. 11.55-12.10