Transformacja cyfrowa organizacji biznesowych trwa już od lat. Jednym z bardzo istotnych elementów cyfryzacji stała się możliwość coraz sprawniejszej automatyzacji wybranych procesów biznesowych w firmach. Poczynając od wprowadzania prostych mechanizmów usprawniających pracę, przechodząc do wdrożeń Robotic Process Automation (RPA), aż do zaszczepiania w tych procesach rozwiązań opartych o algorytmy kognitywne (AI), ciągle dążymy do jak najlepszej optymalizacji procesów w naszych przedsiębiorstwach.

 

200+

Uczestników

 

5

Godzin eksperckich
wystąpień LIVE

 

10+

Case studies

 

30

Dniowy dostęp
do strefy VoD

Zapraszamy na konferencję pt. RPA&AI Tech Forum Online, która w 100% poświęcona jest optymalizacji i ciągłemu ulepszaniu procesów biznesowych w polskich organizacjach dzięki zastosowaniu rozwiązań
Robotic Process Automation i Artificial Intelligence.

W trakcie wirtualnej konferencji, która odbędzie się 24 lutego 2022, na uczestników czeka duża dawka praktycznej wiedzy opartej o realne case studies zaprezentowana przez najlepszych ekspertów. Nie zabraknie wywiadów LIVE z prelegentami oraz prezentacji najciekawszych rozwiązań związanych ze wdrożeniami RPA.

Fotogaleria

Wideo:

Program konferencji:

RPA&AI Tech Forum Online 24 lutego 2022
10.00–10.05

Powitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.

Maciej Kautz Maciej Kautz, Konferansjer
10.05–10.35

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Robotach, ale baliście się zapytać.

W trakcie prezentacji uczestnicy dowiedzą się od czego zacząć i jakich błędów unikać w czasie wdrożeń RPA. Prelegent odpowie na pytanie, gdzie szukać i na jakich busienss case'ach opierać swoje decyzje. Przedstawiony zostanie problem budowania kultury robotozycji i automatyzacji w firmie oraz jak łączyć RPA z innymi technologiami.

Maciej Natorski Maciej Natorski, Dyrektor Obszaru Innowacji i Robotyzacji, LINK4
10.35–11.05

Szwajcarski zegarek, czyli jak zorganizować zespół RPA, żeby po prostu działał.

Kiedyś zostałem zapytany jakie jest moje największe marzenie zawodowe. Odparłem, że bardzo chciałbym mieć zespół, który działa jak szwajcarski zegarek. W którym wszystko pracuje jak należy, wszyscy czują odpowiedzialność za swoją "działkę" i wiedzą, że w razie problemów mogą polegać na innych. Żeby to osiągnąć, trzeba zacząć od poprawnej konstrukcji "zegarka". W mojej prezentacji podzielę się moim doświadczeniem z zakresu organizacji zespołów IT i podpowiem, gdzie w zespole RPA można wykorzystać najlepsze praktyki, takie jak TOGAF, ITIL, czy DevOps.  Będzie też o skalowalności zespołu, czyli jak zacząć sprawnie i zwinnie, i jak tej zwinności nie utracić w czasie rozwoju usługi RPA.

Paweł Zięba Paweł Zięba, Head of Global RPA Practice, DB Schenker Technology Center
11.05–11.35

RPA a Enterprise Low Code Application Platforms - automatyzacja zadań vs. automatyzacja procesów.

Czym różni się RPA od automatyzacji procesów biznesowych? W jakich sposób odpowiednio dobierać narzędzia automatyzacji? I czy automatyzacja jest zarezerwowana wyłącznie dla wysoko wykwalifikowanej kadry IT – a jeśli nie, to jak skutecznie zaangażować w taki projekt biznes? Współcześni liderzy zmiany stają przed szeregiem trudnych pytań. Te jednak nie mogą wstrzymywać rozwoju organizacji. Specjalista z firmy WEBCON rozwieje wszelkie wątpliwości i wyjaśni jak zaplanować strategię cyfrowej transformacji i jak zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw narzędzi.

Radosław Majer Radosław Majer, Key Account Manager, WEBCON
11.35–11.55

Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.

11.55–12.25

Automatyzacja w skali na podstawie case study - Nordea Bank.

W trakcie prezentacji uczestnicy dowiedzą się jak zbudować efektywny i skalowany model automatyzacji. Poruszony zostanie temat wyzwań i zagrożeń dotyczących dużego zdigitalizowanego back office oraz jak z robotyzacji przejść do automatyzacji procesów.

Agnieszka Belowska Gosławska Agnieszka Belowska Gosławska, Head of Robotics, Nordea
Piotr Stolarczyk Piotr Stolarczyk, Head of Robotic Operations, Nordea
12.25–12.45

Robot w firmie – świetny biznes. Rzecz o efektywności inwestycji w robotyzację.

Obie nasze firmy wyrosły z potrzeb biznesu i rozwijają się razem z nim. Od początku najważniejsze jest dla nas zadowolenie partnerów ze zwrotu z inwestycji, czyli wprowadzenia robotów softwarowych do działań firmy. Dlatego skupimy się na tym, jak osiągnąć najszybszy i najbardziej atrakcyjny ROI. Będziemy mówić, jak przygotować się do automatyzacji procesów w firmie i od jakich działań zacząć wdrożenie rozwiązań opartych na robotyzacji. Na potrzeby rad nadzorczych zaprezentujemy, jak łatwo uzyskać dowody jakości i efektywności robotyzacji procesów. Podpowiemy również, jak administrować robotami. A wszystko poparte będzie przykładami wdrożeń - pierwszych i tych kolejnych. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich, którym ROI jest bliski.

Artur Kuraś Artur Kuraś, Dyrektor Operacyjny, Amnis Code
Przemysław Lewicki Przemysław Lewicki, Product Owner SAIO, Head of Robotics, ING Bank Śląski
12.45–13.05

Automatyzacja 2022: Stop talking, start doing!

Podczas realizacji wielu projektów zauważyliśmy, że dużo lepiej rozwija się automatyzacja w organizacjach, które przystąpiły do tego typu projektów w oparciu o powtarzalny scenariusz. Małym nakładem sił i środków zaczęły automatyzować mały proces, zamiast zastanawiać się nad globalnym wdrożeniem, optymalizacją procesów, budową zespołu, analizą korzyści. Ci odważni pionierzy dziś automatyzują kolejne procesy i liczą korzyści uciekając do przodu… Porozmawiajmy o tym jak zacząć, żeby nie utknąć.

Krzysztof Sikora Krzysztof Sikora, Analityk Robotyzacji Procesów, Mindbox
13.05–13.35

Potencjał łączenia RPA z innymi metodami automatyzacji.

W trakcie prelekcji przedstawione zostanie jak RPA może czerpać z synergii z innymi metodami automatyzacji takimi jak Artificial Intelligence, OCR czy Process Mininig. Zaprezentowane zostanie również jedno z case studies Hapag-Lloyd AG dotyczące połączenia RPA i AI.

Katarzyna Czyrkiewicz Katarzyna Czyrkiewicz, Robotic Process Automation Analyst, Hapag-Lloyd AG
13.35–14.05

Holistyczne podejście do zmian za pomocą technologii automatyzacji.

Prelegent zaprezentuje, w jaki sposób traktować nowoczesne technologie takie jak RPA jako środek do osiągnięcia celów biznesowych. Pokazana zostanie struktura podejścia, łącząca zdroworozsądkowe usprawnianie procesów i wykorzystywanie automatyzacji w sposób efektywny i krótki, obudowany business case, ale też zawierający know-how jak szybko i skutecznie przekonywać do zmian organizację, business ownerów i sponsorów, żeby egzekucja projektów nie tylko miała miejsce, ale też wykonywana była szybko i pod kontrolą.

Michał Marlinga Michał Marlinga, Senior Vice President, Head of CitiLean and Smart Automation Center for EMEA, Citi
14.05–14.30

Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.

14.30–15.00

Pojedynek tytanów, czyli porównanie produktów RPA - case study HSBC

Prezentacja procesu ewaluacji i wniosków płynących z przeprowadzone w banku HSBC w 2021 roku, Proof of Concept trzech najpopularniejszych narzędzi RPA; UiPath, Blue Prism i MS Power Automate. Omówienie wykorzystanych w ramach PoC metod i narzędzi. Przedstawianie w jakim stopniu ewaluowane narzędzia RPA spełniają oczekiwania programu RPA w duży międzynarodowym banku.

Krzysztof Karaszewski Krzysztof Karaszewski, RPA Product Manager, HSBC
15.00–15.30

Demokratyzacja jako model rozwoju Inteligentnej Automatyzacji.

Obecne tempo rozwoju automatyzacji powoduje, że wiele firm zmaga się z problemem braku zasobów do zaadresowania całego popytu. Powoduje to, że idea robotyzacji jako narzędzi do szybkiej i zwinnej automatyzacji traci swoją największą korzyść, ponieważ projekty trwają po kilka miesięcy lub tworzy się duży backlog. Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednie edukowanie organizacji, tak aby jej pracownicy mogli sami tworzyć rozwiązania z zakresy chociażby RPA. Dzięki temu zespoły odpowiedzialne za automatyzację mają więcej przestrzeni do realizacji bardziej zaawansowanych projektów.

Dawid Szałański Dawid Szałański, Kierownik ds. Inteligentnej Automatyzacji, NEUCA
15.30–15.35

Zakończenie konferencji i pożegnanie uczestników.

Maciej Kautz Maciej Kautz, Konferansjer
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.

Wśród pierwszych prelegentów konferencji:

Agnieszka Belowska Gosławska

Head of Robotics, Nordea

Katarzyna Czyrkiewicz

Robotic Process Automation Analyst, Hapag-Lloyd AG

Krzysztof Karaszewski

RPA Product Manager, HSBC

Artur Kuraś

Dyrektor Operacyjny, Amnis Code

Przemysław Lewicki

Product Owner SAIO, Head of Robotics, ING Bank Śląski

Radosław Majer

Key Account Manager, WEBCON

Michał Marlinga

Senior Vice President, Head of CitiLean and Smart Automation Center for EMEA, Citi

Maciej Natorski

Dyrektor Obszaru Innowacji i Robotyzacji, LINK4

Krzysztof Sikora

Analityk Robotyzacji Procesów, Mindbox

Piotr Stolarczyk

Head of Robotic Operations, Nordea

Dawid Szałański

Kierownik ds. Inteligentnej Automatyzacji, NEUCA

Paweł Zięba

Head of Global RPA Practice, DB Schenker Technology Center

Prowadzący konferencję:

Maciej Kautz

Konferansjer

Tematyka tegorocznej edycji obejmowała będzie m.in.:

  • Budowanie odpowiedniej strategii wdrożeń RPA - jak wybrać obszary do robotyzacji?
  • Korzyści wynikające z wdrożeń RPA (ROI, wzrost elastyczności procesów, oszczędność czasu i zasobów)
  • Mierzenie efektów wprowadzenia RPA do organizacji
  • Właściwa kultura robotyzacji, czyli jak od nowa zaprojektować role pracowników w organizacji i przygotować ich na wdrożenie RPA
  • Bezpieczeństwo w rozwiązaniach RPA – co musimy wiedzieć o cyber-zagrożeniach dla tego typu projektów?
  • Błędy wdrożeń Robotic Process Automation w organizacjach – na co zwrócić szczególną uwagę, by ich nie popełnić?
  • RPA zasilane sztuczną inteligencją – co możemy zyskać na takim rozwiązaniu?
  • Jak AI może pomóc w obsłudze bardziej złożonych i niestandardowych procesów RPA?
  • Czy wykorzystanie algorytmów inteligentnych może pomóc w znalezieniu procesów nadających się do robotyzacji?
  • Skalowanie rozwiązań RPA

Do udziału zapraszamy:

    • Managerów i Dyrektorów IT
    • Top Management, CFO i zarządzających transformacją cyfrową
    • Kierowników i liderów zespołów RPA
      • Ekspertów RPA, AI i automatyzacji procesów biznesowych

Tak wyglądała nasza ostatnia realizacja konferencji online:

Organizator

Partner generalny

Partnerzy strategiczni

Partner merytoryczny

Patroni medialni

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI



Filip Walicki
Tel. 662 287 904
[email protected]

Piotr Fergin
Tel. +48 533 358 952
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]