SoftwareCheck 10

SoftwareCheck to narzędzie do pełnego audytu legalności oprogramowania posiadanego w firmie - od zasobów przechowywanych na stacjach do zakupionych licencji i posiadanych dowodów legalności. Audyt daje odpowiedź nie tylko ile i jakie licencje posiada firma, ale też gdzie się one znajdują i z jakimi konkretnie zasobami są powiązane. Umożliwia tworzenie łatwych w kontroli "metryczek" posiadanych licencji oraz "kart osobowych" stacji, jak i ogólnych bilansów. Skaner zbiera na stacjach w sieci szczegółowe informacje o sprzęcie, tworzy "mapę zasobów", odczytuje dane o przechowywanych plikach, zainstalowanych programach, systemach operacyjnych, kluczach instalacyjnych Microsoft. Raporty skanera po wczytaniu do bazy porównane są automatycznie z wprowadzonymi przez audytora danymi o posiadanych legalnie licencjach (rejestr zakupów, rejestr dowodów legalności, rejestr dostawców).

SoftwareCheck jest dostarczany z bezpłatną maszyną bazodanową FireBird - prostotą w obsłudze, mobilną i pewną. Dzięki temu Moduł Audytora można instalować zarówno lokalnie- na stacji Audytora , jak i sieciowo- na serwerze firmowym. Raporty końcowe są generowane w oparciu o załączone kilkadziesiąt wzorców lub można tworzyć własne, dostosowane do specyfiki i potrzeb firmy (zawartość, kolorystyka, logo, nagłówki, itp) . W razie potrzeby użytkownik dysponuje eksportami większości danych do innych aplikacji. Organizacja informacji na wzór arkuszy kalkulacyjnych (siatki danych zamiast drzewek) pozwala na sprawne i intuicyjne operowanie na dużych ilościach danych jednocześnie, co ma wpływ na szybkość i jakość audytu.

SoftwareCheck jest produktem całkowicie polskim, tworzonym z myślą zarówno o profesjonalnych audytorach, jak i użytkownikach firmowych nie zajmujących się na codzień tą tematyką. Kreator Audytu pozwala natychmiast poznać i wykorzystać podstawowe funkcje programu.

UWAGA

Wersja ewaluacyjna pozwala na skanowanie 5 stacji w trybie demo i wczytanie skanów do bazy. W demo ograniczone są niektóre wydruki i eksporty.


Liczba pobrań: 1793
Cena/licencja:Demo
Producent/dystrybutor:KERN Communications Systems Poland
Rozmiar:39.18 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje