The Dude 3.0 beta 8

The Dude to paczka do zarządzania siecią, która zbiera informacje dotyczące dostępnych usług w sieci lokalnej oraz informowaniu, kiedy stają się one niedostępne.

Po zainstalowaniu Dude zaczyna swoją pracę od wykrycia usług. Jako administratorzy musimy podać mu zakres adresacji IP, którą musi się zainteresować oraz tryb rozpoznawania (albo ping, albo wykrywanie usług). Po zakończeniu tego procesu narzędzie rysuje mapę usług, którą oczywiście możemy niemalże dowolnie modyfikować. Każde z wykrytych urządzeń zostaje oznaczone kolorem (zielony – usługa działa, pomarańczowy – usługa nie działa, czerwony – brak łączności z urządzeniem). Monitorowanie obejmuje wysyłanie zwykłych pingów, badanie usług pracujących na określonym porcie TCP, monitorowanie SNMP. Istnieje także możliwość zalogowania się do monitorowanego systemu w celu zebrania bardziej szczegółowych danych. Co z pewnością ucieszy administratorów to fakt, że The Dude „przychodzi” z gotową bazą usług, które można badać. Nie trzeba więc poświęcać zbyt wiele czasu na wstępną konfigurację.

The Dude składa się z dwóch elementów – serwera i aplikacji klienckiej (GUI). Składniki mogą być zainstalowane na tej samej maszynie, mogą też być rozdzielone. Z serwerem możemy połączyć się również z poziomu przeglądarki WWW protokołami HTTP lub HTTPS. Oprogramowanie daje nam również możliwość definiowania różnych kont administracyjnych o zróżnicowanym poziomie uprawnień.

Oprogramowanie do zarządzania usługami byłoby niewiele warte bez funkcji raportowania. Na szczęście The Dude spełnia i to wymaganie – daje m.in.. Możliwość wysyłania powiadomień mailowych, wyświetlania okienek z powiadomieniami itp..


Liczba pobrań: 1910
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:MikroTik
Rozmiar:3.66 MB
Nazwa pliku: dude-install-3.0beta8.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Liczba pobrań: 1910
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:MikroTik
Rozmiar:3.66 MB
Nazwa pliku: dude-install-3.0beta8.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja