Ustawka

Tak jak istnieją kibice klubów piłkarskich, tak też podobnie istnieją kibice informatyczni. Jedni kibicują za Linuksem, drudzy za Windowsem, na przykład. Kibice informatyczni są mniej żywiołowi, nie robią hałasu, nie rzucają się w oczy, no może za wyjątkiem środowiska Internetu.

Ich poglądy częstokroć ścierają się na forach dyskusyjnych lub w komentarzach pod artykułami, co doskonale widać przy okazji podejmowania różnorakich tematów, nie zawsze jednak dotyczących samej kwestii sporu, który rodzi się spontanicznie przy byle sposobności do spierania się o cokolwiek. Ale jak na razie jest to konflikt bezkrwawy, czyli typowa gadka-szmatka. Nikt nikogo kijem baseballowym nie naparza, bo dosyć to utrudnione w sieci. A przecież wiadomo, że za słowami powinny iść czyny, aby słowa znalazły potwierdzenie swej wartości. Poza tym zdrowo jest rozładować emocje konkretnymi działaniami fizycznymi, aby wyzwolona adrenalina znalazła wykorzystanie w ciele i poza nim. Pseudokibice piłkarscy znaleźli doskonały sposób na rozładowanie napięć. Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że najpewniejszym sposobem argumentacji jest argumentacja fizyczna, bo działa szybko i zazwyczaj skutecznie.

W związku z powyższym Lokalny Informatyk stwierdził, że nie ma już co dłużej zwlekać. Trzeba w końcu zorganizować ustawkę. Niech sobie zwolennicy systemów operacyjnych własnoręcznie wyjaśnią w czym rzecz. Na pierwszy ogień, dajmy na to, pójdą zwolennicy Linuksa (dowolnego) i (też dowolnego). Później, jeśli zainteresowanie będzie się utrzymywać, zrobi się ustawki w grupach fakultatywnych, na przykład zwolennicy Mandrake kontra Red Hat. Udział fanek (czyli kibiców płci żeńskiej) jak najbardziej wskazany, gdyż, jak donoszą media, dziewuchy w ustawkach pseudokibiców biorą obecnie aktywny udział i częstokroć sprawują się bardziej drapieżnie niż chłopaki. Chyba zarysowuje się nowy rodzaj zniewieścienia. Bójki, zarówno w minionych czasach nie były, jak i w obecnych nie są rozrywką ludzi kulturalnych, ale kto tu mówi o kulturze. Chodzi o sponiewieranie opozycjonisty, a utarczki słowne w Internecie mają zbyt słabą siłę rażenia, bo nikt sobie nic z tego nie robi. Fanów jednego rodzaju oprogramowania nagła krew zalewa, gdy czytają wypociny fanów innego oprogramowania. I z wzajemnością. Antagonizm rośnie, wrzody także, a rychłego rozwiązania nie widać.

Pierwszą ustawkę Lokalny proponuje zorganizować przed siedzibą jego firmy. Niech Dyrekcja zobaczy na własne oczy, że informatyka nie jest zadaniem dla mięczaków. Termin i adres zostaną podane w terminie późniejszym.


TOP 200