Listy do redakcji

Skarbnik - program...

Skarbnik - program...

Właśnie jestem po lekturze artykułu Skarbnik - program do zarządzania budżetem domowym (CW nr 46/2000). Na temat tego produktu nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ jeszcze go nie znam, natomiast bardzo dobrze znam program firmy JZK Moje Konto, o którym artykuł wspomina.

Chciałem zwrócić uwagę, jako użytkownik, na możliwości pobierania danych do wyciągów ze stron internetowych różnych banków, co rzekomo ten program umożliwia. Do tej pory pobranie danych jest możliwe tylko z Telepekao, mimo że inne banki są również reklamowane i wyszczególnione w ofercie handlowej pakietu. Właśnie taka możliwość wprowadzania danych przez Internet zachęciła mnie do kupna programu Moje Konto, a ku mojemu rozczarowaniu funkcja taka nie istniała w sprzedawanej wersji.

Po interwencji w firmie JZK uzyskałem informację, że trwają prace nad dodatkowym programem (oczywiście sprzedawanym osobno), który umożliwi pobieranie danych z Internetu. Taką informację uzyskałem prawie pół roku temu i do dzisiaj taka funkcja ani w Moje Konto, ani w innym programie firmy JZK nie została udostępniona.

Możliwe, że nie napisałbym tego listu, gdybym w artykule nie przeczytał, że program firmy JZK może synchronizować dane online z BPH Sezam, Telepekao, WBK24 itd., co nie jest prawdą. Możliwość taka istnieje tylko w przypadku Telepekao.

Leszek Janczewski

Gorzów Wielkopolski


TOP 200