Listy

W dniach 16-10 września 1998 r. odbędzie się w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej XIV Konferencja Informatyka w Szkole. Patronat nad konferencją objął rektor UMCS prof. dr hab. Kazimierz Goebel.

W dniach 16-10 września 1998 r. odbędzie się w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej XIV Konferencja Informatyka w Szkole. Patronat nad konferencją objął rektor UMCS prof. dr hab. Kazimierz Goebel.

Przewodnim tematem tegorocznej konferencji jest: Technologia informacyjna i komunikacyjna elementem warsztatu pracy nauczyciela.

Organizatorami konferencji są Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Głównymi sponsorami konferencji są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oraz firma Combidata - Centrum Zastosowań Informatyki (z grupy Prokom).

W programie konferencji przewidziano: wykłady plenarne (które wygłoszą m.in. prof. Harriet G. Taylor z Uniwersytetu Stanu Louisiana w Baton Rouge), obrady w sesjach tematycznych (m.in. na temat nauczania przedmiotów informatycznych, standardów osiągnięć uczniów informatyki, miejsca komputerów w pedagogice i szkolnictwie specjalnym, stosowania komputerów w nauczaniu matematyki, fizyki, przedmiotów przyrodniczych i przedmiotów zawodowych, Internetu i innych sieci komputerowych w edukacji) oraz prezentacje plakatów, wydawnictw, sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Większość uczestników tego cyklu konferencji stanowią nauczyciele szkół średnich i wyższych oraz przedstawiciele instytucji związanych z edukacją.

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają również firmy i instytucje zaopatrujące szkoły i oferujące wydawnictwa szkolne, sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie narzędziowe i edukacyjne. Konferencja jest bowiem okazją do zaprezentowania oferty i poglądów firm na edukację informatyczną - przedstawicielom szkół i uczelni z całego kraju.

Dokładne informacje, dotyczące warunków uczestnictwa oraz form udziału firm w konferencji, można uzyskać w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 20, 51-151 Wrocław, tel. 325 12 71, fax 325 12 71, e-mail: [email protected] ii.uni. wroc.pl

Prof. dr hab. Maciej M. Sysło

przewodniczący Komitetu

Organizacyjnego i Programowego

Dwuteczkowcy

Kuba Tatarkiewicz w zabawnym, jak zwykle, felietonie "Dwuteczkowcy" (nr 15 Computerworld z br.) opisuje obarczone sprzętem komputerowym młode Amerykanki. Popieram autora za to, że się z nich śmieje, a nie na przykład wpadł na pomył współczucia im. To w rzeczywistości wcale nie jest tak, że te młode kobiety muszą taszczyć ze sobą te notebooki i drukarki. To wyłącznie jakaś przedziwna moda. Mam nadzieję, że ominie ona Polskę, bo nie jest to wcale widok, na który warto popatrzyć.

Jan Żak

Atlanta, USA

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200