Listy

Na przełomie lat 1996/1997 Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO podjęło kolejną inicjatywę promocji polskich firm software'owych. Uznając, że sukcesy polskich firm na rynkach zagranicznych są najlepszym dowodem wysokich kwalifikacji i możliwości naszych projektantów, programistów i producentów akcja PRO przyjęła postać zebrania informacji o eksportowej działalności polskich firm informatycznych i wyłonienia ''Lidera Eksportu Oprogramowania''.

Lider Eksportu Oprogramowania '99

Na przełomie lat 1996/1997 Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO podjęło kolejną inicjatywę promocji polskich firm software'owych. Uznając, że sukcesy polskich firm na rynkach zagranicznych są najlepszym dowodem wysokich kwalifikacji i możliwości naszych projektantów, programistów i producentów akcja PRO przyjęła postać zebrania informacji o eksportowej działalności polskich firm informatycznych i wyłonienia "Lidera Eksportu Oprogramowania". Akcja dowiodła, że wiele firm może poszczycić się sukcesami zasługującymi na wyróżnienie. W poprzednich latach tytuły Lidera Eksportu uzyskały: za rok 1996 - Young Digital Poland z Gdańska; za rok 1997 - Inter-Design Tessel Systems z Warszawy; za rok 1998 - z Mysłowic.

Mija kolejny rok. Stowarzyszenie PRO przystępuje do kolejnej edycji naszej akcji. Jej celem będzie przede wszystkim zebranie informacji o działalności eksportowej polskich twórców i producentów oprogramowania oraz oszacowanie skali tego zjawiska. Spośród grona eksporterów oprogramowania zamierzamy wyłonić firmę lub firmy, które zasługują na miano "Lidera Eksportu Oprogramowania 1999". Wszystkie firmy, które eksportują oprogramowanie lub usługi programistyczne, gorąco zapraszam do udziału w naszej akcji. Sądzę, że warto się pochwalić każdym, choćby najmniejszym sukcesem. Jeśli nawet nie wystarczy on do uzyskania tytułu, to na pewno będzie znaczącym składnikiem naszego (tzn. twórców i producentów oprogramowania) sukcesu zbiorowego, którym chętnie pochwalimy się razem w rozmaitych publikacjach i wystąpieniach poświęconych tej problematyce.

W celu otrzymania ankiety konkursu proszę o kontakt z Biurem Stowarzyszenia PRO, ul. Nowogrodzka 31 lok. 212, 00-511 Warszawa, tel./faks (+22) 622 06 92, e-mail: mailto:pro@pol.pl

Ogłoszenie wyników akcji i wręczenie wyróżnienia nastąpi publicznie na specjalnej konferencji, zorganizowanej z okazji dorocznego Walnego Zebrania PRO.

Marek Gondzio

wiceprezes Stowarzyszenia PRO

Warszawa


TOP 200