Kalkulator internetowego lansera

Odpowiadając na tzw. oczekiwanie społeczne, zamieszczamy poniżej krótki, internetowy poradnik - prosty kalkulator pozwalający policzyć Indywidualny Wskaźnik Internetowego Lansu (IWIL) powstały na bazie kilkuletniej obecności w serwisach społecznościowych.

Mężczyźni na początku otrzymują 20 punktów, kobiety 30. Do bazowej liczby punktów należy w pierwszym rzędzie dodać swoje profile na portalach społecznościowych. Za każde posiadane konto w portalu krajowym (Nasza-klasa, Blip, Grono) liczymy po 2 pkt, za międzynarodowe 3 pkt. Profil w pełni anglojęzyczny daje 5 pkt.

Do tak uzyskanej sumy punktów dodajemy punkty za posiadane fotki. Główne zdjęcie profilu może być wycenione od -2 do 5 pkt. 5 pkt warte jest zdjęcie niebanalne, najlepiej z imprezy, uśmiechnięte i przyciągające komentarze. 0 pkt to zdjęcie standardowe, -2 liczymy sobie za paszportowe. Galeria towarzysząca profilowi musi pokazywać nas jako duszę towarzystwa, człowieka ciekawego oraz osiągającego sukces życiowy. Po 2 pkt dodajemy sobie za każde dziecko, +1 pkt za kota albo psa; chomiki, świnki morskie i zwierzęta gospodarskie nie punktują. Zdjęcia ze składnikami majątku (dom, samochód, złoty łańcuch na szyi) albo w pracy liczą się za -3 pkt. Suma za zdjęcie profilu i galerię nie może przekroczyć 15 punktów.

Teraz czas na miejsca, które odwiedzamy. Za dobrą kawiarnię, np. wymienianą w stenogramach jakiejś komisji śledczej, liczymy sobie +5 punktów. Za każde egzotyczne wakacje udokumentowane na profilu +3 punkty, dodatkowo po 2 punkty za niebanalną przygodę, minus 3 punkty za wakacje w Egipcie - tam jeżdżą wszyscy. Maksymalnie 15 punktów.

Teraz najważniejsze: znajomi i komentarze. Liczba znajomych powinna dwu-trzykrotnie przekraczać średnią portalu, wtedy otrzymujemy +10 pkt, za mniej odpowiednio mniej. Jeśli jest większa - punktów nie ma, bo to znaczy, że jesteśmy menedżerem wysokiego szczebla albo gwiazdą telewizji i to nie nasz lans towarzyski jest skuteczny, a siła stanowiska albo medium. Nasze zdjęcia, profil i wypowiedzi powinny być regularnie komentowane. Jeśli tak się dzieje - kolejne +10 pkt.

Teraz liczymy sumę. Osoby z 70 pkt i więcej mają przed sobą świetlaną przyszłość internetowego celebryty. 60-70, to skuteczny lanser, od którego można się uczyć. Powyżej 40, to szerokie spektrum tzw. normalsów. 30-40 - popracuj nad sobą. Poniżej 30 - wynajmij internetowego konsultanta albo odetnij się od sieci, bo przegrywasz.

Internetowy serwis liczący IWIL w sposób podobny do opisanego powyżej można znaleźć pod adresemhttp://iwil.ania.cc .

Współpraca Anna Warzecha.


TOP 200