Felieton 13 czyli KAWKA

Niedawno zaproszono mnie do TVP na kolaudacyjny pokaz filmu o Internecie, w którym to filmie miałem przyjemność powiedzieć dwa zdania o tym, jak to wygodnie jest wysyłać felietony do redakcji Computerworld poprzez E-mail.

Niedawno zaproszono mnie do TVP na kolaudacyjny pokaz filmu o Internecie, w którym to filmie miałem przyjemność powiedzieć dwa zdania o tym, jak to wygodnie jest wysyłać felietony do redakcji Computerworld poprzez E-mail.

Obejrzawszy film stwierdziłem, że moja wypowiedź była jedynym konkretnym przykładem zastosowania Internetu. Zrobiło mi się nieco smutno i głupio - widać jestem już taki stary, że nawet zabawić się nie potrafię. Tym bardziej, że młodzi ludzie, których także poproszono o wypowiedzi, z tajemniczymi minami oświadczali, że ho ho, gdzie to się oni nie włamują. Oczywiście do kamery powiedzieć nie mogą, ale każdy rozumie, że co najmniej do banku, a i UOP z CIA powinny drżeć ze strachu.

Ano, młodzi włamywacze, skoro jesteście tacy dobrzy no to zafunduję Wam jeszcze lepszą zabawę! Mam przyjemność ogłosić Konkurs Anarchistyczny dla Włamywaczy Komputerowo-Anonimowych czyli KAWKA. Nie popieram włamywania się do banków ani do tajnych archiwów, rozumiem jednak sam dreszczyk emocji, jaki towarzyszy takiej działalności. Z kolei włamywanie się do prywatnego komputera dreszczyku pozbawione jest całkowicie, gdyż np. przeczytanie tego felietonu dwa tygodnie przed jego opublikowaniem nie stanowi pewnie specjalnej atrakcji. Dlatego w KAWKA włamanie premiowane będzie kwotą 25 mln starych złotych czyli 2,500 PLN. Płatne do ręki natychmiast po wykonaniu włamania. Oczywiście włamanie będzie kontrolowane, gdyż jako praworządny anarchista nie chcę podjudzać do przestępstwa, które jest w Polsce karane. Uruchomię specjalny serwer, który przez cały okres wakacji będzie działał w jednej z zaprzyjaźnionych firm. Serwer zostanie połączony z modemem i regularnie będzie sprawdzana możliwość podłączania się do niego przez telefon. Zadaniem włamywaczy będzie "wejście na serwer" i skopiowanie jednego, jedynego pliku, który odczytany (format DOS-tekstowy) poda rozwiązanie konkursu. Wystarczy je przysłać poprzez E-mail na mój adres i natychmiast otrzyma się kwotę prawie 1000 USD! Prawda jakie to proste?!

Oto formalne reguły konkursu:

1. Konkurs Anarchistyczny dla Włamywaczy Komputerowo-Anonimowych KAWKA organizowany jest przez Kubę Tatarkiewicza oraz firmę Wood dla wszystkich chętnych z wyłączeniem pracowników organizatorów oraz ich rodzin.

2. Udział w konkursie zgłasza się poprzez wysłanie poczty elektronicznej na adres pl.tatel@applelink.apple.com i podanie swego nazwiska (lub pseudonimu) oraz adresu poczty elektronicznej, na który należy kierować korespondencję konkursową.

3. Celem konkursu jest włamanie się do serwera ARA (AppleRemoteAccess) uruchomionego w firmie Wood i

podłączonego do sieci telefonicznej pod numerem podawanym uczestnikom konkursu po rejestracji, skopiowanie pliku DOS o nazwie "KONKURS. TXT" i przesłanie zawartej w nim informacji na ww. adres poczty elektronicznej organizatora.

4. Pierwszy uczestnik konkursu, który poda poprawną odpowiedź otrzyma nagrodę w wysokości 2,500 PLN od Kuby Tatarkiewicza. Firma Wood ufunduje nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu.

5. Konkurs trwa w okresie wakacji szkolnych tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 1995 roku.

6. Wszelkie wątpliwości rozstrzygane są na korzyść organizatorów - ostatecznie jest to konkurs dla włamywaczy!

A więc młodzi włamywacze - do dzieła! Już dziś możecie przesyłać swe zgłoszenia i zaczynać próby. Powodzenia!


TOP 200