Biblioteka IT

Twoje centrum wiedzy o rozwiązaniach IT. Szczegółowe specyfikacje, case study, prezentacje. Zdobądź informacje dzięki którym podejmiesz właściwe decyzje. Pobierz dokumenty typu whitepaper, raporty, obejrzyj webcasty.

Sukces w erze pracy hybrydowej Jakie wnioski można wyciągnąć z pierwszego roku pandemii? Warto zastanowić się, co możemy zrobić, żeby minimalizować zagrożenia i maksymalizować szanse związane z pracą zdalną i hybrydową. Podczas kameralnego spotkania w gronie doświadczonych praktyków i ekspertów zbudowaliśmy krótki katalog najlepszych praktyk i sprawdzonych przykładów. Na naszych oczach powstaje właśnie nowoczesne hybrydowe miejsce pracy. Zebrane doświadczenia i wnioski warto wykorzystać nie tylko, żeby zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanych zmian w przyszłości, ale także do zbudowania lepszego, bardziej produktywnego środowiska, w którym będziemy na co dzień wykonywać nasze obowiązki. To znakomita okazja – i wiele organizacji to zrozumiało i podjęło odpowiednie działania – do przyspieszenia projektów cyfrowej transformacji. Co możemy zrobić w praktyce, żeby minimalizować zagrożenia i maksymalizować szanse związane z pracą zdalną i hybrydową? Oczywiście bardzo trudno o sformułowanie uniwersalnej recepty. Wiele zależy od specyfiki poszczególnych stanowisk pracy, specyfiki organizacyjnej czy branżowej. Niemniej warto zwrócić uwagę na wnioski ekspertów, ponieważ opierają się one nie tylko na solidnej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim na bogatych doświadczeniach osób, których perspektywa wykracza daleko poza ostatnich kilkanaście miesięcy. W pandemii mocno wzrosła akceptacja decydentów dla chmury i outsourcingu. Wiele firm wybiera model hybrydowy, łączący lokalne zasoby we własnym centrum danych z chmurami publicznymi. Chmura nie jest jednak panaceum na wszelkie problemy. Nie można także zapominać o szansach i zagrożeniach, jakie niesie praca hybrydowa z punktu widzenia psychologicznego. Teoria autodeterminacji, która tłumaczy źródła motywacji u ludzi i doskonale sprawdza się w odniesieniu do pracy mówi, że odczuwanie motywacji wewnętrznej wynika z zaspokojenia trzech potrzeb – autonomii, relacji i kompetencji. Dowiedz się więcej - zapraszamy do lektury materiału eksperckiego.
Właściwe miejsce dla twoich danych Wg badania Nutanix Enterprise Cloud Index 2019 większość ankietowanych firm deklarowała, że w ciągu najbliższych 5 lat planuje inwestycje w rozwiązania chmurowe. Jednocześnie aż 85% respondentów zaznaczyła, że uważa chmurę hybrydową za najlepszą platformę do rozwoju. Takie wyniki potwierdzają dojrzałość przedsiębiorstw. Oznaczają, że większość z nich nie ulega chwilowej modzie na rozwiązania technologiczne, ale podejmuje decyzje w oparciu o realne wskaźniki i potrzeby biznesowe. Firmy nie uciekną przed transformacją cyfrową. Pokazał to szczególnie okres pandemii – organizacje, które wcześniej wstąpiły na ścieżkę zmiany, poradziły sobie znacznie lepiej i wcześniej były gotowe na pojawiające się wyzwanie. Lekcja 2020 pokazała na pewno, że świat zmienił się mocno. Konsumenci, a za nimi firmy, przeszły do rzeczywistości cyfrowej, świadczone modele pracy i zarządzania ciągłością procesów organizacji oderwały się od fizycznych lokalizacji firm, zwiększyło się zapotrzebowanie na moc obliczeniową i zapewnienie bezpieczeństwa IT. Jak poruszać się w nowej rzeczywistości? Jak planować inwestycje technologiczne i w co tak naprawdę inwestować? Z pomocą chce przychodzić Fujitsu. Sprawdź receptę tego dostawcy na zbudowanie odpowiedniej chmury hybrydowej dla biznesu, zdolnej zarządzać obciążeniami na brzegu sieci, w tradycyjnym DC i w cloudzie. Przekonaj się, że twoje aplikacje i dane znajdą się we właściwym dla nich miejscu.