Biblioteka IT

Twoje centrum wiedzy o rozwiązaniach IT. Szczegółowe specyfikacje, case study, prezentacje. Zdobądź informacje dzięki którym podejmiesz właściwe decyzje. Pobierz dokumenty typu whitepaper, raporty, obejrzyj webcasty.

Bezpieczny dostęp zdalny dla pracowników administracji Administracje krajowe stoją w obliczu wielu różnych potencjalnych sytuacji kryzysowych, takich jak choroby, powodzie, huragany i przerwy w dostawie prądu. W takich przypadkach muszą zatem działać jako centrum koordynacji i zarządzania oraz komunikować się z obywatelami w sposób otwarty i transparentny. Wdrożenie planu ciągłości biznesowej jest niezbędne do tego, aby administracja była zdolna do działania w przypadku niesprzyjających okoliczności oraz przygotowana na potencjalne katastrofy. Nastały bowiem nowe czasy, w których pracownicy administracji mogą musieć pracować zdalnie. Instytucje przygotowujące plan ciągłości biznesowej muszą zakładać, że nie będą mogły wykonywać zwykłej działalności w dotychczasowych obiektach. Zdolność do umożliwienia pracownikom pracy zdalnej jest niezbędna w celu zagwarantowania zarówno ciągłości działania, jak i bezpieczeństwa. Firma Fortinet oferuje w tym kontekście zintegrowane rozwiązanie do skalowalnej obsługi pracy zdalnej. Zapory sieciowe następnej generacji (NGFW) FortiGate mają wbudowane funkcje obsługi wirtualnych sieci prywatnych (VPN) opartych na protokołach SSL i IPsec, aby umożliwić pracownikom zdalnym bezpieczne połączenie z siecią danej instytucji bez konieczności wykupienia dodatkowych licencji. Dzięki ochronie urządzeń końcowych realizowanej przez rozwiązanie FortiClient oraz uwierzytelnianiu wieloskładnikowemu (MFA) realizowanemu przez rozwiązanie FortiAuthenticator, instytucja może bezpiecznie obsługiwać pracowników zdalnych i utrzymywać ciągłość biznesową. Poznaj więcej szczegółów na temat zabezpieczeń pracy zdalnej dedykowanych dla sektora administracji publicznej! Pobierz artykuł
Sześć niezbędnych kroków do skutecznej migracji do Wi-Fi 6 Zaledwie kilka lat temu standard Wi-Fi 5 był pierwszym wyborem administratorów sieci. Klienci, przedsiębiorstwa, ośrodki rządowe, instytucje oświatowe, szpitale, przemysł turystyczny i systemy transportu masowego, takie jak lotniska i stacje kolejowe – we wszystkich tych branżach czerpano korzyści z wyższych prędkości przesyłu i standardu 802.11ac. Podczas, gdy niektóre podmioty wcześniej podjęły decyzję o wdrożeniu punktów dostępowych Wave 1, inni wykazali się nieco bardziej pragmatycznym podejściem, oczekując na wprowadzenie standardu 802.11ac Wave 2. Tak samo stanie się w przypadku najnowszego standardu Wi-Fi, 802.11ax, znanego pod nazwą Wi-Fi 6. Pojawią się innowatorzy z sektora produkcyjnego oraz klienci i przedsiębiorstwa, które będą chciały sięgnąć po korzyści stwarzane przez Wi-Fi 6 i zyskać przewagę na rynku. Przewiduje się, że ze względu na wymierne korzyści oferowane przez standard Wi-Fi 6 zostanie on wdrożony szybciej niż stało się to w przypadku Wi-Fi 5. Korzyści te obejmują m.in. możliwość: rozróżniania sygnałów przesyłanych z jednej sieci do drugiej za pomocą kolorów przypisywanych w podstawowym zbiorze usług (BSS – basic service set) - zwiększających wydajność i szybkość sieci;bardziej wydajnego użycia strumieni przestrzennych z funkcją ponownego wykorzystywania przestrzeni;korzystania z wielodostępu z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA – Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz systemu wieloantenowego MIMO dla wielu użytkowników (MU-MIMO) zarówno w przypadku transmisji do klienta jak i od klienta;zapewnienia dłuższej żywotności baterii urządzenia dzięki funkcji docelowego czasu budzenia (TWT – Target Wake Time). Zapoznaj się z materiałem i poznaj sześć niezbędnych kroków, które w naszej opinii mogą pomóc Ci zarządzać wdrożeniem standardu Wi-Fi 6 i przygotować do tego Twoją sieć.