Biblioteka IT
Twoje centrum wiedzy o rozwiązaniach IT. Szczegółowe specyfikacje, case study, prezentacje. Zdobądź informacje dzięki którym podejmiesz właściwe decyzje. Pobierz dokumenty typu whitepaper, raporty, obejrzyj webcasty.
Wysokie koszty IT - częsty problem w przedsiębiorstwach produkcyjnych
Sektor produkcyjny każdej firmy zawsze musi podążać za aktualnymi trendami oraz wprowadzać w życie najnowsze rozwiązania, co pozwoli nie tylko na zwiększenie efektywności, ale przede wszystkim umożliwi bycie konkurencyjnym w swojej branży.
Żyjemy w czasach, w których komputery wykorzystuje się do wszystkiego – a branża produkcyjna korzysta z nich szczególnie mocno. Nie ma właściwie takiego miejsca w łańcuchu produkcyjnym, w którym nie byłoby one wykorzystywane – zaczynając od planowania poszczególnych produktów, poprzez ustalenie procesu ich produkcji, kończąc na dystrybucji i raportach związanych z obsługą sprzedaży. Jednak nie trzeba szukać w budżecie środków na odpowiednią infrastrukturę. Dzięki rozwiązaniom takim, jak cloud computing, firma może korzystać z potężnej mocy obliczeniowej bez konieczności inwestowania w kosztowne sprzęty.
Polcom, specjaliści od chmur obliczeniowych, przygotowali specjalnie dla Ciebie whitepaper, z którego dowiesz się o rozwiązaniach, dzięki którym możliwa będzie optymalizacja kosztów IT przy jednoczesnym zyskaniu nowych możliwości. Na przykład – czy wiesz, że chmura obliczeniowa znacznie skraca czas wdrożenia nowych systemów, a jednocześnie zwalnia firmę z konieczności rozbudowy infrastruktury IT? Cała architektura znajduje się po stronie dostarczyciela rozwiązania, włącznie z systemami operacyjnymi, co po raz kolejny zwalnia Twoją firmę z konieczności płacenia za licencje.
Zobacz już dzisiaj, jak chmura obliczeniowa pozwoli Ci rozwinąć firmę i dać środki na jej jeszcze lepsze funkcjonowanie.
Zapoznaj się z rozwiązaniami proponowanymi Polcom!
Device as a service (DaaS) w pigułce
Obojętnie, czy chodzi o komputery PC, smartfony, tablety czy inny sprzęt, korporacje zawsze szukają możliwości outsourcingu, co pozwala na uniknięcie kosztów związanych z zakupami.
Wszyscy znamy rozwiązanie SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa. Tak działają zarówno programy do pracy, np. Office 365, jak i chmurowe centra danych (choćby Amazon Web Services). Powierzenie zaplecza firmie zewnętrznej w zamian za regularną opłatę jest wygodnym rozwiązaniem, które znacznie odciąża finanse. Inaczej działa schemat BYOD, czyli korzystanie z tabletów, laptopów oraz innych urządzeń pracowników na potrzeby firmy. Niesie to jednak ryzyko: ponieważ pracownik wykorzystuje je zarówno do załatwiania spraw firmowych, jak i prywatnych, może przepuścić wirusa do firmowej sieci, a dane firmowe mogą zostać skradzione z urządzenia. Ponadto urządzenia takie mają różny okres życia, a także trudno nimi centralnie zarządzać. Dlatego właśnie rozwiązanie znane jako PC-as-a-service (PCaaS) lub Device-as-a-service (DaaS) zyskuje coraz większą popularność, zaś analitycy przewidują, że upowszechni się w ciągu kilku kolejnych lat. Ale czym właściwie jest PCaaS? Co za nim przemawia, jakie problemy rozwiązuje? Przyglądamy się temu i staramy odpowiedzieć na najczęściej zadawane w związku z nim pytania.
Zapraszamy do lektury!