powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Wydanie 40-2003, 3 listopada 2003
40-2003 Computerworld nr 40-2003
Wiadomości

Produkty czy standardy?

Jako przedstawiciele środowiska Internet Society namawiamy do tworzenia w obszarze e-government regulacji odwołujących się do otwartych standardów i tradycji oprogramowania open source. Czytaj więcej »

Prawo do wyboru

Stosowanie oprogramowania open source w administracji publicznej powinno być alternatywą w biznesowym, nie zaś ideologicznym sensie. Czytaj więcej »

Wyrastanie z systemu

Lukas Bank wymienia główny system bankowy. Właśnie rozpoczyna się wdrożenie systemu Profile firmy Sanchez. Czytaj więcej »

Wrocławskie ambicje

Urząd Miejski Wrocławia stawia na system klasy ERP i obieg dokumentów wsparty rozwiązaniami Lotus Notes. Czytaj więcej »

Baza w kracie

Po raz pierwszy odbyła się lokalna edycja Oracle World. Uczestniczyli w niej goście z krajów kandydujących do Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

Zadania po kongresie

Polska informatyka w Unii Europejskiej to tytuł opublikowanego niedawno raportu po 3. Kongresie Informatyki Polskiej, który odbył się w czerwcu br. w Poznaniu. Computerworld był jego patronem medialnym. Czytaj więcej »

Rozwój SPARC w outsourcingu

Jak donosi japoński magazyn Nihon Keizai Shimbun, Sun Microsystems prowadzi rozmowy w sprawie powierzenia produkcji swoich procesorów i serwerów klasy high-end koncernowi Fujitsu. Rzecznik Suna potwierdził co prawda, że Scott McNealy, prezes firmy, spotkał się z kierownictwem Fujitsu, nie ujawnił jednak o czym rozmawiali. Czytaj więcej »

Lider Edukacji Informatycznej Kadr

Podczas Konferencji Kadry po raz pierwszy przyznano tytuły Lidera Edukacji Informatycznej Kadr. Czytaj więcej »

Technologie

Biuro na kółkach

Notebooki, palmtopy, drukarki przenośne i inne gadżety stały się niezbędne w codziennej pracy dla tysięcy ludzi w Polsce. Czytaj więcej »

Administrator na wysięgniku cz. II

Przegląd nowości w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną Czytaj więcej »

Przymiarki do analizy

Wdrożenia rozwiązań analitycznych ponosiłyby fiasko znacznie rzadziej, gdyby ich uczestnicy zadali sobie trud udzielenia rzetelnej odpowiedzi na kilka podstawowych pytań. Czytaj więcej »

Deser pod lupą

Bakoma SA wdrożyła system analityczny pozwalający szczegółowo śledzić sprzedaż, ruch towaru, należności oraz mierzyć efektywność pracy handlowców i akcji promocyjnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Nowe horyzonty

Przegląd nowości w systemach ERP cz. II Czytaj więcej »

Sprzedawcy srebrnych kul - część 7 - Nieoczekiwana zmiana miejsc

Ludzie zaczną działać racjonalnie tylko wtedy, gdy wyczerpią już wszystkie inne możliwości. Prawo Katza Czytaj więcej »

Konteksty

Projekty dla bogatych

Polska może przegrać swój udział w 6. Programie Ramowym Unii Europejskiej Czytaj więcej »

Program dla mocnych

Z profesorem Ryszardem Tadeusiewiczem, rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wymazywanie (z) pamięci

Śledztwo w sprawie Rywina, o której już kiedyś wspominałem na łamach CW, oprócz wywlekania państwowych brudów na światło dzienne, ujawniło także pewne niezdrowe standardy w dziedzinie komputeryzacji urzędów państwowych. Czytaj więcej »

Inteligencik

Telewizja TVN oraz portal Onet.pl przeprowadziły narodowy test inteligencji. Polacy wypadli w nim przeciętnie, co - jak sądzę - nikogo nie dziwi. Mam osobiste doświadczenie z testami IQ, zwanymi - nie wiedzieć czemu - testami na inteligencję. Czytaj więcej »

(Aż) trzy pokrętła

Jeszcze za moich czasów licealnych niektórzy znajomi w swej naiwności powierzali mi do naprawy bądź regulacji swoje odbiorniki radiowe. Czytaj więcej »

Statystyczny mąż i żona

W jedną z ostatnich niedziel rodacy mogli wziąć udział w ogólnonarodowym teście inteligencji, wziąłem więc i ja, bo dlaczego by nie dowiedzieć się czegoś o sobie. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Neutralność technologiczna

Prawo nie powinno definiować technicznych aspektów wdrażania rozwiązań IT - to konkluzja z konferencji Computerworld Open source w sektorze publicznym - alternatywa czy mrzonka. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...