powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2003

Przegląd Produktów Sieciowych 2003, 1 października 2003
Przegląd Produktów Sieciowych 2003
Wydania specjalne

Serwery: wydajne i niezawodne

Serwery pracują coraz wydajniej, głównie dzięki nowym procesorom, taktowanym coraz szybszymi zegarami, i wydajniejszym magistralom danych. Są też coraz "chudsze" i pobierają mniej energii. Czytaj więcej »

Przełączniki LAN

Niekwestionowanym liderem na rynku przełączników LAN jest firma Cisco - należy do niej aż 70% sprzedaży tych urządzeń na świecie (licząc wartość sprzedaży, dane Gartner Group). Jeśli weźmie się jednak pod uwagę dostawy przełączników liczone w portach, to udział ten oscyluje w granicach 40-50%. Resztę rynku zajmują głównie producenci produktów masowych i ich znaczenie... Czytaj więcej »

Rutery: wszystko w jednym

Rutery trzymają się mocno. Tak można odpowiedzieć na pytanie, jak przedstawia się sytuacja ruterów w 2003 r. Ruting i obsługa połączeń międzysieciowych pozostanie domeną tych specyficznych węzłów sieci, które wyznaczają pakietom marszruty. A nowe rutery różnią się tym od urządzeń starszej generacji, że trasują i przełączają pakiety szybciej, wspierają szerszą gamę... Czytaj więcej »

DSL: dostęp coraz szerszy

Stały wzrost zapotrzebowania na szerokopasmowe połączenie z Internetem prowadzi do masowych wdrożeń nowych technologii. Dla najliczniejszej z grup użytkowników abonentów linii telefonicznych - DSL stała się najlepszą formą dostępu. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstwa

Korzystanie z podstawowych aplikacji biznesowych i baz danych za pośrednictwem sieci stało się praktyką powszechną. Jednak oprócz niewątpliwych korzyści wnosi ona także zagrożenia systemu informatycznego przedsiębiorstwa. Liczba zagrożeń bezpieczeństwa, prób ataku i naruszeń stale rośnie, zwiększa się również złożoność tych zagrożeń. Czytaj więcej »

WLAN: więcej standardów

Zatwierdzenie standardu 802.11g, premiera technologii Centrino oraz innowacje w zakresie bezpieczeństwa to najważniejsze zmiany, jakie wpłynęły na ofertę rynkową urządzeń dla sieci WLAN. W Polsce od prawie roku możemy cieszyć się z uwolnienia pasm, w których działają popularne sieci bezprzewodowe. Czytaj więcej »

UPS: zabezpieczenie zasilania

Mimo coraz pewniej działającej sieci elektroenergetycznej, należy pamiętać o zabezpieczeniu zasilania urządzeń teleinformatycznych, które jest niezwykle ważne dla ich niezawodności i prawidłowego funkcjonowania. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...