powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Wydanie 28-2003, 21 lipca 2003
28-2003 Computerworld nr 28-2003
Wiadomości

Skazani na sukces

W styczniu 2005 r. rolnicy otrzymają pierwsze dopłaty bezpośrednie dzięki systemowi IACS. Nie jest to wróżenie z fusów, lecz wynika z procedur akredytacyjnych wymaganych do pełnienia funkcji unijnej agencji płatniczej przez ARiMR. Czytaj więcej »

Unia bez węża w kieszeni

Pozyskanie funduszy pomocowych na projekty IT nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać ze względu na legendarną unijną biurokrację. Czytaj więcej »

Zderzenie dwóch światów

W interesie Telekomunikacji Polskiej i innych operatorów stacjonarnych leży, aby z powodu różnicy w cenie klienci nie musieli wybierać, czy dzwonić z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy, czy z komórkowego na komórkowy, i odwrotnie. Czytaj więcej »

Specjaliści od pierwszego kontaktu

W TP Internet najwięcej przychodów przynosi obecnie centrum obsługi klienta. Docelowo motorem wzrostu ma być Centrum Certyfikacji Signet, wystawiające podpisy elektroniczne. Czytaj więcej »

Minister na marginesie

Krzysztof Heller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, w pierwszej połowie lipca podał się do dymisji. Czytaj więcej »

Technologie

Uwaga na komunikat

Mariaż ''starego'' z ''nowym'' spowodował prawdziwą eksplozję wdrożeń systemów EDI - z różnych form elektronicznej wymiany komunikatów korzysta w Polsce obecnie ponad 3 tys. firm. Czytaj więcej »

EDI na trampolinie

EDI traci rację bytu jako usługa ograniczona do wymiany komunikatów. Dostawcy widzą w EDI odskocznię dla sprzedaży usług dodanych. Czytaj więcej »

Akcja bezpieczne lato

Dostawcy systemów bezpieczeństwa wprowadzają na rynek kolejne wersje systemów zaporowych i wykrywania włamań. Czytaj więcej »

EMC inwestuje w oprogramowanie

Za 1,3 mld USD gigant systemów pamięci masowych EMC przejmuje Legato, czołowego producenta oprogramowania do archiwizacji danych. Czytaj więcej »

Masowe szkolenia

Europejska konferencja techniczna Microsoftu urosła do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń IT na Starym Kontynencie. X edycja zgromadziła 7 tys. osób, w większości na co dzień korzystających z technologii Microsoftu. Czytaj więcej »

Siódemka wciąż na starcie

Okablowanie strukturalne kategorii 7 nie cieszy się powodzeniem. Powodem jest brak standaryzacji złączy i... zastosowań. Czytaj więcej »

Nieuchwytny koń trojański

Najnowsza metoda dystrybucji spamu i pornografii polega na uczynieniu serwerem każdego zainfekowanego komputera. Czytaj więcej »

Komunikacja między aplikacjami

Microsoft udostępnił wersję beta serwera integracyjnego BizTalk 2004. Czytaj więcej »

Rozmowa z serwerem

Microsoft opublikował wersję beta serwera usług głosowych Speech Server i towarzyszącego mu pakietu narzędzi Speech Application SDK. Ostateczne wersje trafią na rynek w pierwszym kwartale 2004 r. Czytaj więcej »

Pionierzy Itanium 2

HP, IBM i Dell otwierają listę firm, które planują wyposażenie swoich serwerów w nowe układy Itanium 2 - Madison. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Przedwczesny alarm

Będę się cieszył, kiedy nasza informatyka będzie nudna. Na razie do tego stanu jest daleko. Czytaj więcej »

System bez izolacji

Projekt wdrożenia systemu zintegrowanego w Icopalu nie ograniczył się jedynie do wyposażenia pracowników w nowe narzędzia informatyczne. Równolegle przeprowadzono gruntowną reorganizację przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Konteksty

Superkomputery dla mas

Amerykańskie superkomputery straciły pozycję lidera na liście 500. największych superkomputerów na świecie. Pod względem wydajności japoński superkomputer Earth Simulator po prostu je znokautował. Nadzieją na odzyskanie dawnej pozycji Stanów Zjednoczonych jest projekt IBM zbudowania dwóch superkomputerów o potencjalnej wydajności przekraczającej 100 teraflopów. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wreszcie wolność!

Tego roku dzień wolności podatkowej obchodziliśmy tradycyjnie nieco później, to znaczy 28 czerwca. Wiosna też zresztą nie spieszyła się z nadejściem. Pół roku pracujemy na obciążenia podatkowe, a gdy już jesteśmy zmęczeni pracą dla innych, zaczyna się akurat sezon urlopowy, zanim więc zabierzemy się do pracy dla siebie, powinniśmy solidnie wypocząć. Czytaj więcej »

Integrować

O tym, że trzeba coś zrobić z brakiem spójności identycznych co do rodzaju danych, występującym w różnych systemach informatycznych, mówiło się głośno już pod koniec lat siedemdziesiątych, a może nawet i jeszcze wcześniej. Same takie, nic o sobie nie wiedzące systemy zaczęto wtedy określać mianem wysp informatycznych. Wyspy te należały, co prawda, do tych samych... Czytaj więcej »

Dla córki też

Ostatnio amerykańscy naukowcy odkryli, że chłopcy znacznie częściej niż dziewczynki grają w gry komputerowe. Zapewne na te badania poszły spore pieniądze. Szkoda że amerykańscy naukowcy nie przyjechali do przedszkola mojego syna. Gdyby w niepogodne popołudnie weszli do jednej z sal, w których przebywają dzieci, zauważyliby charakterystyczny obrazek: chłopców skupionych wokół... Czytaj więcej »

Liczenie na palcach

Niektórzy Czytelnicy zauważyli pewnie zmianę nadtytułu tych felietonów. Nie, nie będę jednak odtąd cicho chodził na palcach, aby Państwa nie obudzić z letargu. Myślę natomiast, że powinniśmy zacząć liczyć na palcach, bo na użycie komputerów nie ma co liczyć. W każdym razie coraz mniej ludzi zdaje się rozumieć, co to są liczby i co one oznaczają. Oto dobry przykład z... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Rynek do zbadania

Największe światowe firmy specjalizujące się w analizach i badaniach rynku teleinformatycznego planują zwiększenie swojej obecności w Polsce. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...