powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2003

Wydanie 6/2003, 1 czerwca 2003
6/2003
Wywiad miesiąca

Ceny jeszcze spadną

Z Maciejem Kocięckim, dyrektorem działu rozwoju i zarządzania produktami w Netii, rozmawia Anna Machol. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Rozwój procesorów sieciowych

Procesory sieciowe, coraz częściej stosowane w sieciach komputerowych oraz komórkowych, podlegają ewolucji - jak każda technologia półprzewodnikowa. Czytaj więcej »

PLC: nic z tego nie będzie?

PLC jest w Polsce obecne od blisko dwóch lat. Osiągalne przez tę technikę przepływności pozwalają na konkurowanie ze standardowymi metodami dostępu do sieci teleinformatycznych, wcielając w praktyce ideę "no more wires". Dlaczego zatem nie obserwuje się ogromnego zainteresowania tą techniką w naszym kraju? Jakie trudności napotykają spółki instalujące sprzęt PLC? Czytaj więcej »

DSL: technologiczny update

Dalsze modyfikacje xDSL będą obejmować przede wszystkim organizację i wykorzystanie zasobów transmisyjnych (dostępnej przepływności). Czytaj więcej »

CDN w korporacjach

Sieci CDN (Content Delivery Networks) dostarczają zawartość webową poprzez geograficznie rozproszone serwery, znajdujące się na brzegach sieci, jak najbliżej użytkownika. Internauta z Europy, przeglądający strony lub pobierający pliki ze strony umieszczonej na serwerze w USA, tak naprawdę pobiera tę zawartość z serwera np. w Londynie lub Monachium. Jednak oprócz zastosowań... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Windows Server 2003

Nowy system operacyjny Microsoftu ma lepsze osiągi, szczelniejszą ochronę i jest łatwiejszy w zarządzaniu niż jego poprzednik. Windows 2003 zapewnia także bardziej zaawansowane zarządzanie sieciami pamięci masowych (SAN) i ułatwia użytkownikom tworzenie web services. Czytaj więcej »

Stan i perspektywy web services

Firmy podejmujące próby wprowadzenia web services już teraz odnotowują korzyści, jakie daje ta technologia. Kluczowa jest jednak standaryzacja. Wyjście web services za opłotki sieci przedsiębiorstw wymaga opracowania standardów otwartych, aprobowanych przez odpowiednie gremia, nieobciążonych tantiemami dla ich projektodawców. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Wiele portów za niewielką cenę

Nie spełniły się prognozy mówiące o rychłym zastąpieniu przełączników warstwy 2. ich odpowiednikami pracującymi w warstwie 3. Czytaj więcej »

Architektura XRN

3Com jest twórcą rozwiązania znacznie zwiększającego dostępność sieci. Czytaj więcej »

Nowe technologie

IFCP łączy Fibre Channel i IP

Protokół iFCP (internet Fibre Channel Protocol) jest standardem przekazywania ruchu Fibre Channel za pośrednictwem sieci TCP/IP. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Konwergencjaw praktyce

Potrzebę istotnych zmian w architekturze klasycznych sieci telekomunikacyjnych dostrzeżono już dwadzieścia lat temu. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Blogi znad Zatoki

Wojna o Irak toczyła się w powietrzu i na lądzie, ale także w Internecie. Z dwóch stron frontu trafiały do Sieci sprzeczne informacje, komunikaty, opinie, apele. Gorące reakcje przekazywali wojskowi i cywile, mieszkańcy bombardowanych miast i pracownicy misji humanitarnych. Wielu z nich prowadziło osobiste internetowe notatniki, w tej szczególnej formie, jaką stanowią tzw. blogi.... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...