powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2003

Wydanie 4/2003, 1 kwietnia 2003
4/2003
Wywiad miesiąca

Cisco stawia na sieci bezprzewodowe

Cisco liczy na Billa Rossiego i liczy też na 1 mld dolarów. Rossi, który przewodzi działowi produktów bezprzewodowych, twierdzi, że ten miliard, to roczne dochody, jakich firma spodziewa się za kilka lat na rynku WLAN. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Wszędzie Ethernet (cz. 2) - Ethernet 10 Gb/s

Żaden standard nie odegrał tak istotnej roli w historii przemysłu sieciowego jak Ethernet. Inne technologie pojawiały się, by przez jakiś czas być siłą napędową przemysłu IT, a po pojawieniu się nowszych i bardziej zaawansowanych rozwiązań odejść do lamusa. A Ethernet wciąż trwa. Czytaj więcej »

Przełączniki WLAN kontra inteligentne punkty dostępu

Producenci chcą, by zmienił się charakter stosowania WLAN, które w sieci korporacyjnej nadal stanowią jedynie uzupełnienie części kablowej. Robią wiele, aby to właśnie sieci zgodne ze standardem 802.11 stanowiły w przyszłości trzon infrastruktury zapewniającej dostęp do zasobów sieciowych firm. Czytaj więcej »

Rutery przełączające i przełączniki rutujące

Rutery przełączające potrafią nie tylko rutować pakiety (wyznaczając im marszruty na podstawie adresów IP), ale też przełączać je, stosując jedną z technologii Layer 3 Switching. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Portalowe trendy

Początkowo portale pojawiały się jako forma integrowania zawartości, stając się następnie agregatorami aplikacji. Obecnie łączą zarówno aplikacje, jak i zawartość. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test przełączników - Ethernet 10 Gb/s

Tylko porty przełącznika Force10 obsługują ramki z pełną szybkością 10 G b/s. Porty pozostałych przełączników pracują przeciętnie o ok. 20 procent wolniej. Czytaj więcej »

Linksys EFG80 - Pamięć masowa z dolnej półki

Niedroga stacja NAS to doskonałe rozwiązanie dla małych firm, których pracownicy chcą współużytkować dane, składując je w jednym miejscu. EFG80 to urządzenie typu ''włącz i zapomnij''. Czytaj więcej »

Cisco MDS 9509 - Przełącznik SAN z najwyższej półki

Testy wykazały, że 112-portowy, wielowarstwowy przełącznik typu <i>director</i> (zarządca) obsługuje bardzo szybko zarówno krótkie, jak i długie ramki, transmitując je przez wszystkie porty z pełną szybkością 2 Gb/s. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zasilania systemów teleinformatycznych

Zabezpieczenie zasilania centrów przetwarzania danych jest niezwykle ważne w niezawodnym i prawidłowym funkcjonowaniu całego systemu teleinformatycznego. Bezpieczeństwo danych w dużym stopniu zależy od ciągłości zasilania. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Standard ADSL2 zwiększa przepływność i zasięg cyfrowych linii abonenckich

ADSL2 to nowa rodzina standardów ADSL (<i>Asymmetric Digital Subscriber Line</i>), opisujących asymetryczne cyfrowe linie abonenckie. Standardy ADSL2 G.992.3 i G.992.4, zaaprobowane ostatnio przez International Telecommunication Union, zwiększają przepływność cyfrowych linii abonenckich i oferują wiele nowych rozwiązań, takich jak możliwość diagnozowania pracy... Czytaj więcej »

Protokół RSTP zwiększa dostępność sieci LAN

Protokół Spanning Tree Protocol (STP), obsługiwany przez większość mostów i przełączników, to wypróbowana i przetestowana metoda budowania zapasowych ścieżek przesyłania pakietów. STP zapobiega jednocześnie powstaniu pętli w środowiskach sieciowych wykorzystujących technikę mostowania. Pętle są powodem powstawania w sieci niekończących się ścieżek danych, co sprawia, że... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Systemy usługowe telekomunikacji mobilnej

Wiele się zmieniło w telekomunikacji. Dawniej rzeczą fundamentalną był sprzęt i jego możliwości. Teraz, w czasach silnej konkurencji i znacznej redukcji kosztów wytwarzania podzespołów elektronicznych producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych usług i systemów usługowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...