powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1995

Wydanie 42-1995, 13 listopada 1995
42-1995 Computerworld nr 42-1995
Wiadomości

Boston na sieciowo

Jedna z największych konferencji i wystaw poświęconych Internetowi odbyła się na początku listopada br. w Bostonie w USA. MacklerMedia, organizator imprezy, zgromadził na niej kilkuset wystawców - firm, których oferta związana jest z siecią globalną. Na konferencję złożyła się imponująca liczba wykładów, pokazów, dyskusji i szkoleń. Czytaj więcej »

Klient dla Windows 95

Novell wprowadził wersję beta oprogramowania NetWare Client 32 for Windows 95. Oprogramowanie klienckie NetWare oferuje użytkownikom Windows 95 pełny dostęp do wszystkich usług NetWare, w tym NetWare Directory Services (NDS). Czytaj więcej »

Głos ze środka kontynentu

Słoweńskie miasto Bled było w połowie października miejscem kolejnego spotkania ludzi zainteresowanych działaniem na wschodnioeuropejskim rynku usług i produktów zaawansowanych technologii. Czytaj więcej »

Interaktywny lot

Microsoft zamierza stworzyć Interaktywną Telewizję (MITV), instalowaną na pokładach samolotów. Czytaj więcej »

Novell preinstalowany

Nowe komputery z serii Compaq Presario 7100, wyposażone w procesor Pentium, będą sprzedawane wraz z preinstalowanym pakietem Novella Perfect Works dla Windows. Pakiet zawiera edytor tekstu, bazę danych, arkusz kalkulacyjny, programy do rysowania oraz moduły komunikacyjne. Czytaj więcej »

Moja mysz potrafi

Z Joelem Birnbaumem, wiceprezesem, dyrektorem badań i rozwoju w Hewlett-Packard rozmawiał Olo Sawa Czytaj więcej »

Serwis Compaqa

Polski oddział Compaqa uruchomił 1 litopada br. ogólnopolską sieć serwisową. Usługi serwisowe świadczone są przez Data Serwis, z centralą w Warszawie oraz 12 ośrodków regionalnych na terenie całego kraju. Czytaj więcej »

Premiera UltraSparc

W stolicy Krzemowej Doliny - San Francisco odbyla się światowa premiera 64-bitowego procesora UltraSparc firmy Sun Microsystems. Procesor był prezentowany wraz z najnowszą rodziną serwerów UltraServer i stacji roboczych Ultra, będących przykładem realizacji nowej strategii Suna o nazwie UltraComputing. Czytaj więcej »

Bibliograficzna baza danych

Biblioteka Narodowa rozpoczęła udostępnianie opisów książek wydanych w Polsce w latach 1986-1994 na płycie CD-ROM. Produkt ma ułatwić bibliotekarzom tworzenie komputerowych katalogów księgozbiorów. Dzięki nowej inicjatywie BN użytkownicy mogą importować gotowe dane - opisy bibliograficzne książek - bezpośrednio do systemów komputerowych obsługujących daną bibliotekę. Czytaj więcej »

Pentium Pro - kierunek przedsiębiorstwo

Zaprezentowane 1 listopada br. (w Polsce 2 listopada) Pentium Pro jest z jednej strony prostą kontynuacją całej linii procesorów Intela (a więc ewolucja), zaś z drugiej strony zawiera tyle nowych rozwiązań technicznych i technologicznych, że jest to rewolucja. Czytaj więcej »

Dane z komórki

Dzięki nowemu rozwiązaniu PC card Motoroli, często przemieszczający się użytkownicy będą mogli załadować do komputera przesyłane bezprzewodowo komunikaty oraz inne informacje pochodzące z pagerów, a także telefonów komórkowych. Czytaj więcej »

Czas Pentium Pro

W dzień po światowej odbyła się polska premiera nowego procesora Intela. Czytaj więcej »

Nadchodzi era Intela

''Dzięki Pentium Pro możliwe jest tworzenie komputerów klasy desktop oferujących moc dotychczasowych silnych serwerów i stacji roboczych'' - mówił podczas warszawskiej premiery Pentium Pro Tim Keating, szef marketingu procesorów Intela w Europie. Czytaj więcej »

Rozrywka i profesjonalizm osobno

Hanowerskie targi CeBIT, po 10 latach nieustannego rozwoju wracają do swojej pierwotnej formuły: wiosenne będą okazją spotkania się profesjonalistów, natomiast fanom informatyki rozrywkowej, domowej i edukacyjnej etc. postanowiono dedykować oddzielną imprezę CeBIT HOME. Czytaj więcej »

Nowe serwery AT&T GIS

AT&T GIS wprowadził na rynek nowe modele średnich unixowych serwerów dla przedsiębiorstw z rodziny WorldMark 5000: AT&T 5100S, AT&T 5100C oraz AT&T 5100M. Wszystkie modele są systemami równoległymi, podlegającymi łatwej rozbudowie w miarę potrzeb - pierwszy typu SMP (wspólne zasoby), drugi - typu klaster (wspólne dyski) i trzeci typu MPP (zasoby niezależne). Mogą... Czytaj więcej »

Nowa strategia Suna

UltraComputing, nowa strategia Suna, opiera się na założeniu, że nie wystarczy wprowadzić na rynek 64-bitowy procesor by natychmiast odnieść komercyjny sukces. Mając to na uwadze Sun zaprezentował w San Francisco wraz z nowym procesorem UltraSPARC dwa inne ważne elementy UltraComputing - nową rodzinę serwerów UltraServer oraz modele stacji roboczych Ultra. Czytaj więcej »

Bez nowości

W Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się V Międzynarodowe Targi Językowe i Edukacyjne Expolingua. W ramach targów po raz pierwszy udostępniono publiczności Warszawski Salon Multimediów. Czytaj więcej »

Rozszerzenia do Quattro Pro

Firmy Novell i User Solutions udostępniły trzy moduły uzupełniające Quattro Pro 6.02 for Windows. Moduły te zawierają szablony QuickTemplates. Czytaj więcej »

Telekomunikacja w Europie Środkowowschodniej

Liberalizacja jest nieunikniona Czytaj więcej »

Polskie Towarzystwo Sieci Neuronowych

W dniu 27 października br. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN odbyło się Pierwsze Walne Zebranie Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Już nie wyobrażam sobie pracy bez MPR II

Decyzja o wdrażaniu systemu MRP II w Lubawskim Oddziale Swedwood Poland Ltd zapadła w szwedzkiej centrali firmy, ale dla lubawskiej fabryki mebli okazała się nie lada szansą. Czytaj więcej »

Poczuć blusa

Do stosowania systemu MRP II przedsiębiorstwo musi po prostu dojrzeć. Czasem konieczny jest impuls z zewnątrz w postaci zmiany prezesa, zagrożenia konkurencją lub wejścia zagranicznego partnera. Czytaj więcej »

Między rachunkiem zysków a obawą o pracę

Losy systemów typu MRP II w polskich przedsiębiorstwach dokładnie odwzorowują rozgrywający się w naszym kraju konflikt długofalowych interesów firm i krótkofalowych, obliczonych na długość zawodowego życia człowieka, interesów ich pracowników. Tylko czasem dochodzi do zgody. Czytaj więcej »

Nie miejsce na zabawy

W każdym przedsiębiorstwie czy też dużej hurtowni pojawia się w pewnym momencie bariera rozwoju - zbyt wolny i mało precyzyjny obieg informacji. Odnosi się to zarówno do wymiany informacji ze światem zewnętrznym (śledzenie płatności i należności, kontakty z dostawcami, klientami i bankami, analizy rynków itd.), jak i obiegu informacji wewnątrz przedsiębiorstwa, niezbędnych do... Czytaj więcej »

Cennik

Kasa modna (cz. 1)

Jedną z bardziej zarysowujących się tendencji na rynku krajowego oprogramowania jest pojawienie się dużej liczby komputerowych programów obsługi sklepów i hurtowni, z reguły współpracujących z urządzeniami fiskalnymi (kasy drukarki) i czytnikami kodów kreskowych. Czytaj więcej »

Internet

Książka z wtyczką

Historia lubi się powtarzać. Kiedyś dominowały duże komputery, dostępne za pośrednictwem mało inteligentnych terminali. Z czasem wyparły je stacjonarne komputery PC. Za przyczyną rozwoju Internetu, ten trend może ulec odwróceniu. Do łączenia się z siecią wystarczą urządzenia, które przy masowej produkcji powinny kosztować zaledwie kilkaset dolarów. Czytaj więcej »

Elektroniczna koperta

Przesyłanie listów w Internecie wcale nie jest bezpieczne. Łatwo je intruzom podejrzeć i zmodyfikować ich treść. Można jednak informacje tak zakodować, by nikt postronny nie mógł naszego listu odczytać. Pomocny jest w tym słynny program PGP. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Vademecum menedżera

Interesującą ofertą dla polskich menedżerów może być najnowszy pakiet bydgoskiej firmy interLAN, w skład którego wchodzą moduły: "Problemy Menedżerskie, "Diagnoza Menedżerska" oraz "Plan Strategiczny. Jest to zestaw oprogramowania oraz opracowań merytorycznych do analiz finansowych, inwestycyjnych, kapitałowych itp. Czytaj więcej »

Co to jest EDO DRAM?

Coraz większą popularność zdobywają pamięci DRAM określane nazwą EDO RAM (Extended Data Output). Są to układy o ok. 10-15% szybsze od standardowych pamięci, a ich cena jest niewiele wyższa (ok. 5%). Ta nowa technologia umożliwia przyspieszenie pracy niektórych konfiguracji komputerów, o ile zostały one odpowiednio przystosowane i mogą skorzystać z możliwości oferowanych przez... Czytaj więcej »

Czarna skrzynka biznesmena

Notebook IBM ThinkPad 370C, wyposażony w procesor 486DX4 75 MHz, jest urządzeniem o którego atrakcyjności ma zadecydować umiarkowana cena, wysoka wydajność, możliwość łatwej rozbudowy konfiguracji oraz stosunkowo długi czas pracy bez zewnętrznego zasilania. Czytaj więcej »

Szansa dla napędów taśmowych

Popularność streamerów i zapisu danych na taśmę ustępowała dotychczas dyskom magnetycznym. Nowy format zapisu taśmowego Travan może tę sytuację radykalnie zmienić. Dzięki dużej pojemności kaset Travan (przewidywane pojemności rzędu 4 GB/catridge) już dzisiaj można wyobrazić sobie budowę ogromnych i jednocześnie tanich bibliotek taśmowych z setkami gigabajtów danych. Mogą... Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Pewność kosztuje

Każdy kadrowiec zna ten problem: jak sprawdzić kandydata do pracy, aby być pewnym, że odpowiada on stawianym wymaganiom? Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Kuchnia architektury klient/serwer RDE

Architektura klient/serwer zaczyna naprawdę zadomawiać się na polskim rynku informatycznym! Do tego wniosku doszliśmy w InfoViDE przyglądając się temu jak kształtuje się popyt na realizowane przez naszą firmę szkolenia. Czytaj więcej »

Zarządzanie pamięciami dyskowymi

Storage Management Services (SMS) to specyfikacja Novella zestawu funkcji Application Programming Interfaces (API), de facto standardu, stworzona by zapewnić bezpieczne i wiarygodne tworzenie kopii zapasowych danych oraz aplikacji zarządzających pamięcią dyskową w środowiskach heterogenicznych. Czytaj więcej »

Standard dla gron komputerów

Compaq, Microsoft i Tandem postanowiły zjednoczyć wysiłki w celu opracowania standardu łączenia serwerów PC w grona (cluster), umożliwiające proste skalowanie mocy obliczeniowej zestawu komputerowego przez dodawanie następnych węzłów do grona. Standard ma być oparty na nowej technologii konstrukcji komputerów ServerNet. Czytaj więcej »

SPSS dla Windows 95

Firma SPSS Inc., która zamierza dostarczyć pod koniec roku wersję dla Windows NT swego głównego produktu do analiz statystycznych SPSS 7.0, promuje ten program jako narzędzie do analizy danych w hurtowniach danych (data warehouse). SPSS Inc., która ponad połowę swego dochodu uzyskuje ze sprzedaży programu do zastosowań w biznesie, chce skorzystać z szerokiej fali zainteresowania... Czytaj więcej »

Wspomaganie BPR

Przechodzenie bezpośrednio z modelu działalności firmy do aplikacji daje możliwość uczestniczenia w tym procesie zarówno szefom firmy, jak informatykom, którzy poznają dokładnie jej działanie, modelując je wspólnie z analitykami biznesowymi. Czytaj więcej »

obsługa sprzedaży

Replikomania

Synchronizowanie baz danych nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak użytkownicy zdają sobie sprawę, że warto podjąć ten wysiłek. Czytaj więcej »

Synchronizacyjna schizofrenia

Smutna prawda jest taka, że żaden producent nie spełnia oczekiwań użytkowników, jeśli chodzi o synchronizowanie baz danych. Czytaj więcej »

Systemy automatyzacji sprzedaży

Proces sprzedaży produktu nie kończy się na handlowcu. To samo można powiedzieć o mobilnych (ruchomych) systemach sprzedaży. Czytaj więcej »

W kilku słowach

Rozróżniamy dwie podstawowe technologie replikowania danych: replikowanie asynchroniczne i replikowanie synchroniczne. Czytaj więcej »

Biznesmen z komputerem

Obecnie nikogo już nie dziwi widok człowieka z notebookiem, chociaż często zastanawiamy się, do czego jest mu on potrzebny. Do niedawna komputer przenośny był przedmiotem prestiżu i widomym znakiem awansu zawodowego. Czasy się zmieniają i rola PC w teczce też się zbanalizowała. Teraz jest to po prostu narzędzie pracy. Czytaj więcej »

"Śmierć komiwojażera" - stare metody handlowania odchodzą do lamusa

Systemy automatyzowania sprzedaży mogą mieć bezpośredni wpływ na produkcyjność i jakość usług świadczonych klientom. Przedsiębiorstwa oczekują, że systemy takie pozwolą im zwiększyć zyski. Systemy pierwszej, drugiej i trzeciej generacji dostarczają pracownikom działów handlowych rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie prac administracyjnych związanych z obsługą... Czytaj więcej »

Krótki przegląd pięciu systemów automatyzowania sprzedaży

1. Onyx Customer Center 2.0 Onyx Software Corp. (Belevue, Wash.) Czytaj więcej »

Zdalni użytkownicy: łączność na wagę złota

Pracownicy terenowych biur sprzedaży firmy Sterling Software Inc. (Columbus, Ohio.) mogli w przeszłości łączyć się za pomocą linii komutowanych z macierzystą siecią LAN i odczytywać z zainstalowanego tam serwera interesujące ich dane. Uzyskiwali oni jednak dostęp tylko do tych transakcji, które były prowadzone konkretnie przez nich. Inne dane były im niedostępne. Czytaj więcej »

Okolice

Kogo stać na VR

Od momentu swych narodzin, jeszcze na kartkach książek z gatunku science-fiction, technologia Wirtualnej Rzeczywistości stała się koncepją wzbudającą szeroki oddźwięk w świecie miłośników tego typu literatury. Kilka lat później VR zaczęła także poważnie interesować profesjonalistów. Czytaj więcej »

Rzeczywistość wirtualna dla ubogich

Poważni użytkownicy PC-tów mogą o tym nie wiedzieć, ale programiści zajmujący się grami komputerowymi mają na swym koncie wiele wspaniałych osiągnięć zarówno w wykorzystaniu dostępnych narzędzi programistycznych, jak i w tworzeniu nowych. Czytaj więcej »

Praca grupowa

NT archiwizuje NetWare

Wychodząc naprzeciw żądaniom zgłaszanym przez użytkowników eksploatujących serwery systemów Windows NT i NetWare, Chayenne Software Inc. i Arcada Software Inc. opracowały oprogramowanie pozwalające archiwizować zasoby serwerów systemu NetWare użytkownikom pracującym w środowisku sieci heterogenicznych. Czytaj więcej »

Tani system wideokonferencji

Connectix Corp. wprowadził na rynek system wideokonferencji o nazwie Connectix VideoPhone składający się z oprogramowania i kamery. Produkt jest rewelacyjnie tani (kosztuje poniżej 200 USD) i można go instalować na komputerach PC (pracujących pod systemem Windows 3.1) lub Macintosh. Czytaj więcej »

Integracja Windows NT z NetWare

Microsoft opracował program usługowy instalowany na serwerze Windows NT Server 3.51, dzięki któremu serwer ten świadczy usługi użytkownikom systemu NetWare, zachowując się jak serwer plików czy serwer drukowania systemu NetWare 3.x. Czytaj więcej »

E-mail przez telefon

Oracle Corp. i Philips Home Services prowadzą prace nad wykorzystaniem telefonu wyposażonego w ciekłokrystaliczny ekran - tzw. Speaker Phone do wymiany poczty elektronicznej poprzez Internet. Czytaj więcej »

Szyfrowanie danych: Cylink kontra RSA

Komisja arbitrażowa podała wreszcie werdykt w sprawie długotrwałego sporu między firmami RSA i Cylink, które roszczą sobie wzajemnie prawa do wyłączności na dysponowanie określonymi technologiami szyfrowania danych. Czytaj więcej »

Notes i bazy danych

Lotus Development Corp. poszerzył swoją ofertę o pakiet NotesPump 1.0. Jest to aplikacja instalowana na serwerze, pozwalająca wymieniać dane (w trybie bidirectional, a więc w obie strony) między systemem Notes i relacyjnymi bazami danych różnych formatów. Czytaj więcej »

NDS z Microsoftu

Microsoft oferuje użytkownikom systemu Windows 95 oprogramowanie klientowskie pozwalające korzystać z usług katalogowych świadczonych przez serwery systemu NetWare 4.1. Novell ma udostępnić taki pakiet dopiero pod koniec br., tak więc Microsoft znowu okazał się szybszy. Czytaj więcej »

Grupy robocze na WWW

Digital Equipment Corp. zapowiedział wprowadzenie na rynek dwóch zestawów programów umożliwiających użytkownikom WWW prowadzenie pracy grupowej. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Z państwem i bez państwa

Proponowałem tu niedawno zrzeszenie się Czytelników Computerworlda poprzez Internet w jedną ''rodzinę''. Ale byłbym rad zaangażować się, przynajmniej publicystycznie, na ile potrafię - w powszechną "internetyzację" Polski. I marzyłbym, żeby to Czytelnicy Computerworlda zechcieli się wypowiedzieć, jak do tego doprowadzić. Czytaj więcej »

"Pusta taczka"

Jest taki dowcip o facecie, który biega po budowie z pustą taczką. Pytają go: "Panie, co pan się tak spieszysz z tą pustą taczką?" A on na to: "No właśnie, tak się spieszę, że nawet nie mam czasu załadować taczki!" Czytaj więcej »

Elektroniczne wybory

Wybory prezydenckie w toku, warto więc coś napisać na ich temat. Może nie tych wyborów, ale wyborów w ogólności. Widzimy bowiem, co oferuje nam technika. W niespełna kilka sekund po zamknięciu lokali wyborczych, znamy pierwsze - co prawda przybliżone - ich wyniki. Jeszcze całkiem niedawno na taką informację czekało się kilka dni. Każdy oddany głos musiał być przeniesiony na... Czytaj więcej »

Rynek

TCH Components autoryzowane przez Intela

Zgodnie z naszymi zapowiedziami (Cw 40/95) Intel przyznał firmie TCH Components tytuł autoryzowanego dystrybutora na rynku polskim. Autoryzacja dotyczy tylko płyt głównych i procesorów Intela oraz ich dystrybucji w Polsce. Czytaj więcej »

Sprzedaż oprogramowania w Europie

Według badań Software Publishers Association (SPA) sprzedaż oprogramowania w Europie Zachodniej w II kw. br. wzrosła tylko o 1% w stosunku do odpowiedniego okresu ub.r. Czytaj więcej »

Compaq i Intel dla wideokonferencji

Compaq Computer oraz Intel zawarły porozumienie w sprawie współtworzenia oraz sprzedaży wielu nowych produktów dla rynku wideokonferencji uruchamianych na sprzęcie klasy PC, a opartych na technologii konferencji ProShare Intela. Czytaj więcej »

Nieświeże bułeczki?

Gdyby w obronie i dla dobra konsumentów, wprowadzono zakaz sprzedaży wędlin bez zbadania danej ich partii i wystawienia certyfikatu przez Instytut Żywienia, a czas uzyskania tego dokumentu wynosiłby np. 2 tygodnie byłby to ewidentny absurd. Czytaj więcej »

Racja po stronie Lotusa

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zapozna się z materiałami dotyczącymi odwołania złożonego przez Lotus Development w sprawie naruszenia praw autorskich przez Borland International. Lotus oskarżył Borlanda o wykorzystanie menu z arkusza kalkulacyjnego 1-2-3 w Quattro Pro. Lotus Development żąda od Borlanda odszkodowania w wysokości 100 mln USD. Czytaj więcej »

Od elektrowni do szklanych tafli

''Chcemy stać się na rynku polskim firmą wiodącą na rynkach wdrożeń oprogramownia m.in. dla energetyki, zarządzania produkcją i przedsiębiorstw handlowych'' - powiedział Johny Nilsson prezes firmy IFS Poland, podając przy okazji, że obroty firmy w 1995 r. mają osiągnąć 4,5 mln USD a plany na rok 1997 zakładają ich przekroczenie do 8 mln USD. Czytaj więcej »

UMC rezygnuje z 486

W wyniku nacisków Intela United Microelectronic (UMC), tajwański producent układów zgodnych z x86, rezygnuje z produkcji procesorów klasy 486. Czytaj więcej »

AMD przejął NexGena

Za sumę 860 mln USD jeden z konkurentów Intela - Advanced Micro Devices przejął spółkę NexGen. Jednocześnie firma AMD jest bliska rezygnacji z planów wprowadzenia do końca przyszłego roku procesora K5, który miał być produktem konkurencyjnym do intelowskiego Pentium. Podobną nazwą - K6 opatrzono procesor Nx686, który z chwilą przejęcia spółki NexGen stał się własnością... Czytaj więcej »

Czarne chmury nad PerfectOffice

Ze zdecydowanie negatywnym przyjęciem użytkowników PerfectOffice spotkała się decyzja Novella o sprzedaży działu aplikacji innemu producentowi. Duże przedsiębiorstwa mające pakiet biurowy Novella na wielu stacjach roboczych poważnie zastanawiają się nad przejściem na konkurencyjny Microsoft Office w ciągu najbliższego miesiąca. Głównym powodem takiej decyzji jest przede... Czytaj więcej »

Microsoft i marketing

'Fenomen popularności Windows 95 jest bardziej wynikiem marketingowych zdolności Microsoftu niż możliwości samego oprogramowania' - uważa Rob Ederle, analityk rynku w Dataquest - 'Siłą Microsoftu jest marketing. Microsoft jest obecnie firmą marketingową' - opracowanie Windows 95 kosztowało ok. 120 mln USD, a reklama pochłonęła już sumę ok. 300 mln USD. Czytaj więcej »

Sieci

Integracja Unixa i Windows NT

Administratorzy rozbudowanych systemów informatycznych poszukują rozwiązań pozwalających w łatwy sposób integrować komputery systemu Unix z serwerami Windows NT (Microsoft Corp.). Właśnie te dwa środowiska pracy zdominowały systemy informatyczne eksploatowane przez duże organizacje gospodarcze. Czytaj więcej »

Pochwały dla Warp Servera

Użytkownicy testujący wersję beta systemu OS/2 Warp Server twierdzą, że produkt ten ma wiele zalet: jest łatwy w instalowaniu, pracuje stabilnie oraz szybko i nie ma tych niedoróbek, które towarzyszyły pierwszej wersji tego systemu. Czytaj więcej »

Szybkie protokoły sieciowe

Jeszcze do niedawna zachwyt nad przepustowością FDDI łączył się z niemożnością stosowania go w sieciach lokalnych. Protokół był kosztowny zarówno w instalacji, jak i obsłudze ograniczając możliwość zastosowania wyłącznie do sieci szkieletowych. I mimo że nadal węzły FDDI można znaleźć wyłącznie w segmentach sieci szkieletowej, to implementacja na skrętce nieekranowanej... Czytaj więcej »

Zarządzanie sieciami PC

Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio zintegrowane pakiety zarządzające środowiskiem komputerów PC, wypierając powoli z rynku pojedyncze programy typu 'stand alone'. Czytaj więcej »

Licencje na NetWare

Nowy plan zasad udzielania licencji na używanie systemów sieciowych NetWare, produkcji Novell Inc., wzbudził zainteresowanie użytkowników. Zanim jednak zostanie on zastosowany potrzebne będzie wprowadzenie szczegółowej taryfy. W odróżnieniu od dotychczasowej będzie ona bazowała na liczbie klientów w sieci. Czytaj więcej »

Zastosowania
Komputeryzacja warszawskiego metra

Komputeryzacja warszawskiego metra

Minęło już pół roku od uruchomienia nowej inwestycji komunikacyjnej w stolicy. Metro - szybki, komfortowy, niezależny od pogody - środek komunikacji bez problemu został przyjęty i włączony do warszawskiego systemu transportowego. Warszawiacy, zwłaszcza ci mieszkający na tzw. górnym Mokotowie, w kilka minut mogą przemieścić się praktycznie do samego centrum stolicy. Czytaj więcej »

Listy

Kodeks Dobrych Obyczajów Użytkowników Internetu

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł będący opracowaniem wystąpienia Tomasza Homfokla na konferencji "Internet w Polsce" (CW nr 39 z 23.10.95 r.) Czytaj więcej »

Protest

Jako wirtualny uczestnik II tury Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia Polska Społeczność Internetu, odbywającej się w Gdańsku w piątek 27.10.95, a równocześnie wirtualnie w Internecie, chciałem zdecydowanie zaprotestować przeciwko 'KARYGODNYM' działaniom NASK-u, który dokonując w tym dniu prac związanych z przekonfigurowywaniem sieci odciął ok. godziny 13.40 łączność do... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...