powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2003

Wydanie 3/2003, 1 marca 2003
3/2003
Prezentacje firmowe

IBM Demo: IBM Virtualization Manager

IBMIBM Virtualization Manager służy do zarządzania wirtualnymi serwerami, charakteryzuje się intuicyjną obsługą i mnogością opcji.

Aktualności

Co zobaczymy na Intertelecom 2003

Na XIV Międzynarodowych Targach Łączności Intertelecom 2003 (4-6 marca br.) w Łodzi po raz pierwszy w ich historii nie zobaczymy większości głównych producentów i operatorów telekomunikacyjnych (Alcatel, Ericsson, Lucent, Motorola, Nokia, TP SA). Czy to skutek utrzymującej się na rynku recesji czy może stały trend odwrotu od dotychczasowej formuły targowej? Czytaj więcej »

Wywiad miesiąca

Wyprodukowane w Polsce

Z Krzysztofem Kasprowiczem, dyrektorem i członkiem zarządu gdańskiej firmy DGT, rozmawia Adam Urbanek. Czytaj więcej »

Infrastruktura

HOT SPOTS czyli publiczne sieci WLAN

Rozwiązania WLAN rozprzestrzeniają się. Z biurowców i domów przenoszą się do hoteli, barów, szpitali i na lotniska, a nawet do samolotów. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych jest już ponad 4 tys. publicznie dostępnych sieci bezprzewodowych. Co oferują i jak działają? Czy wkrótce trafią do Polski? Czytaj więcej »

Zwycięski Ethernet (cz.1)

Żaden inny standard nie odegrał tak istotnej roli w historii przemysłu sieciowego. Inne technologie pojawiały się, by przez jakiś czas być siłą napędową przemysłu IT, a po pojawieniu się nowszych i bardziej zaawansowanych rozwiązań odejść do lamusa. A Ethernet wciąż trwa... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Od prostych haseł do zarządzania tożsamością

Czym jest sekretne hasło? Według IDC w Stanach Zjednoczonych, odpowiedź na to pytanie kosztuje działy IT średnio ponad 200 USD rocznie na jednego użytkownika. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Trzy serwery typu blade

Użytkownicy, uruchamiając swoje kluczowe aplikacje, najczęściej wykorzystują mocne pojedyncze serwery wolno stojące albo klastry. Jednak systemy te wymagają specjalnej opieki: ich obsługa nie należy do łatwych, zajmują dużo miejsca, zarządzanie jest czasochłonne, nie mówiąc już problemach z okablowaniem łączącym komputery czy dużym poborem mocy i wydzielaniem ciepła.... Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Uszczelnianie przecieków danych

Jedną z podstawowych form naruszenia poufności lub praw własności danych jest nieautoryzowane ich kopiowanie. Utrata kontroli nad poufną informacją, nazywana przeciekiem danych, jest trudna do wykrycia i w praktyce nie można jej całkowicie wyeliminować. Czytaj więcej »

Ewolucja systemów IDS

Pierwsze rozwiązania systemów wykrywania włamań (IDS - <i>Intrusion Detection System</i>) skupiały się głównie na analizie zdarzeń post factum. Dzisiejsze aplikacje IDS monitorują, wykrywają i reagują w czasie rzeczywistym na nieautoryzowane działania w sieci. Czytaj więcej »

Nowojorskie krokodyle, czyli na tropie cyberwirusów

Wcale nie tak dawno, bo 15 lat temu Peter Norton określił informacje o wirusie komputerowym mianem wielkomiejskiego mitu, porównując je z historiami o krokodylach w nowojorskich kanałach. Dziś niemal każdy użytkownik komputera zetknął się z przykrym działaniem tych programów. Zagrożenie, z którego wtedy nie zdawano sobie sprawy, stało się faktem. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Przełączniki osadzone w urządzeniach zwiększają dostępność systemów SAN

Ostatnio dużą karierę robi technologia polegająca na osadzaniu w stacjach pamięci masowych i macierzach dyskowych przełączników pracujących z szybkością 1 i 2 Gb/s (przewidzianą do połączeń Fibre Channel). Dzięki takiemu rozwiązaniu sieć SAN pracuje wydajnie i niezawodnie, a użytkownik może dodawać do stacji pamięci masowej kolejne dyski twarde bez obawy, że ucierpi na tym... Czytaj więcej »

Niezawodny ruting

Aby zapobiec totalnemu chaosowi po uszkodzeniu procesora trasowania, opracowano dwa rozwiązania pozwalające zachować integralność rutera. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

WCDMA podstawą UMTS

System UMTS pozwala na bezprzewodowe oferowanie globalnych usług szerokopasmowych o przepływnościach od 64 kb/s do 384 kb/s, rozszerzanych lokalnie do szybkości 2 Mb/s. Problem w tym, że jeszcze na to poczekamy. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Hot spots albo Internet za darmo

Czyżby era Internet-cafes z płatnym wejściem do Internetu miała się ku końcowi? Zapewne nie od razu, ale nie ulega wątpliwości, że na horyzoncie pojawiła się atrakcyjna alternatywa. Bo jeśli można otrzymać dostęp do Internetu za darmo, mało kto będzie się długo zastanawiał nad skorzystaniem z takiej oferty. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...