powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2003

Wydanie 2/2003, 7 lutego 2003
2/2003
Wywiad miesiąca

TP: dziś i jutro dla biznesu

O przystosowaniu i rozwoju infrastruktury Telekomunikacji Polskiej na potrzeby polskiego biznesu z Mariuszem Gacą, dyrektorem Departamentu Dostępu do Internetu w Pionie Multimediów TP, oraz Witoldem Ratajem, rzecznikiem TP, rozmawia Adam Urbanek. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Praca na odległość

Pojęcie telepraca (ang. teleworking) wiąże się z odpowiednim systemem organizacji pracy wykonywanej na odległość z użyciem technologii informacyjnych, zapewniających łączność pracownika z pracodawcą. Czytaj więcej »

Dostęp do sieci LAN przez Bluetooth

Przekonajmy się, jakie możliwości daje Bluetooth w sieci lokalnej na przykładzie punktu dostępowego 1050AP brytyjskiej Red-M. Firma specjalizuje się w opartych właśnie na tym standardzie bezprzewodowych produktach sieciowych do małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Lokalizowanie problemów w bazach danych

Relacyjne bazy danych łatwo mogą stać się żarłocznym pochłaniaczem zasobów sieciowych. Po dostarczeniu i zainstalowaniu nowej aplikacji bazodanowej zespół projektowy praktycznie kończy działalność, a na placu boju pozostają zarządcy sieci. Czytaj więcej »

Oprogramowanie dla telepracownika

Telepracownik, oprócz odpowiedniego sprzętu, powinien być wyposażony we właściwe oprogramowanie. Możet ono rozwiązać wiele technicznych problemów telepracy - wśród nich podstawowe: bezpieczeństwo oraz zdalny dostęp do plików i komputera w biurze. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Systemy zarządzania siecią

Konfigurowanie urządzeń do właściwego współdziałania, przekładanie różnorodnych interfejsów użytkownika na "wspólny dialekt", radzenie sobie z przeciążeniami, wąskimi gardłami i awariami, a także uzyskiwanie informacji o tym, co w danej chwili nie funkcjonuje - to tylko niektóre zadania systemów zarządzania siecią (network system management, NSM). Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Atak na sieć dużej firmy czyli o tym, jak Jaś Wannabe w złych celach z Internetu skorzystał

Przedstawiamy jeden ze sposobów ataku na sieć dużej firmy - z wykorzystaniem agresywnych stron WWW. Łatwość takiego ataku pokazuje przypadek początkującego hakera - praktycznie z niewielką wiedzą informatyczną. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Nowe technologie, nowe nadzieje...

Przemysł sieciowy, mimo że gospodarka światowa rozwija się ostatnio dużo wolniej niż można sobie życzyć, genereruje wiele interesujących technologii. Są wśród nich zupełnie nowe rozwiązania oraz znane już od dobrych kilku lat, do których producenci wprowadzili tak istotne usprawnienia i modyfikacje, że można je porównać do jachtu, który złapał w żagle nowy podmuch wiatru.... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Usługi operatorskie dla biznesu

W operacjach biznesowych kluczowe znaczenie ma dostęp do informacji, realizowany za pomocą przewodowej lub bezprzewodowej transmisji danych o dużej przepływności. Oferta operatorów w tym zakresie musi też uwzględniać szybki i bezpieczny przekaz informacji przez Internet. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Podejrzane zabawy

Na pozór nic bardziej niewinnego, niż odwiedzanie internetowych kafejek, których liczba mnoży się z każdym rokiem, także w Polsce. Przy kawie i kanapkach czatowanie, mailowanie i surfowanie, jak to brzmi w anglopolskiej nowomowie. Ale nie tylko. Internet jest bowiem skarbnicą i dobrego, i złego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...