powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Wydanie 05-2003, 3 lutego 2003
05-2003 Computerworld nr 05-2003
Wiadomości

W którą stronę teraz zawieje wiatr?

Z końcem stycznia br. minął termin składania ofert na wdrożenie systemu centralnego w PKO BP. To dobry moment, aby zastanowić się nad przyszłością Softbanku, jeśli firmie ani jej gdyńskiemu inwestorowi Prokomowi nie uda się pozyskać tego kontraktu. Czytaj więcej »

Komponenty na ratunek

Dystrybutorzy, ratując finanse, wchodzą na rynek dystrybucji części komputerowych. Czytaj więcej »

Piwna harmonia

Brau Union Polska rozpoczął wdrożenie systemu mySAP.com rozszerzonego o elementy branżowego rozwiązania IS-Beverages. Czytaj więcej »

Dzień aktualizacji

W ubiegłym roku Microsoft zmienił procedurę publikowania informacji i poprawek do oprogramowania związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa. Obecnie ukazują się one zawsze w środę. Czytaj więcej »

Slammer

Nazwa: W32.Slammer, SQLSlammer, Sapphire, W32.SQLExp.Worm, DDOS_SQLP1434.A Czytaj więcej »

Weekend z robakiem

Odpowiedzialność za błędy w oprogramowaniu leży po stronie producenta. Winą za atak Slammera należy jednak obarczyć także niefrasobliwych administratorów. Czytaj więcej »

Alternatywa Borlanda

Borland Software będzie licencjonował Microsoft Windows .Net Framework SDK. Oprogramowanie zostanie dołączone do pakietu narzędzi Delphi 7 Studio oraz innych produktów Borlanda dla platformy .Net. W sprzedaży mają się one pojawić w drugiej połowie br. Czytaj więcej »

CEPiK za prawie 500 mln zł

Resort spraw wewnętrznych przesłał do Komisji Finansów Publicznych kosztorys budowy systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Czytaj więcej »

Siedmiu do PZU

Wbrew wcześniejszym, nieoficjalnym informacjom przetarg na informatyzację Grupy PZU nie dotyczy stworzenia nowego systemu informatycznego wspomagającego pracę tego ubezpieczyciela i jego spółek zależnych, lecz integracji ok. 400 już działających aplikacji. Czytaj więcej »

Od antywirusów do polityki

IDC niedawno opublikowało raport pt. IT Security/Business Continuity. Z tej okazji do Polski przyjechał Scott Moore, szef programu Communications & Internet Group w IDC w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Czytaj więcej »

Premiery nowych produktów MBS

Microsoft Business Solutions w marcu br. wprowadzi do sprzedaży polskie wersje systemów Dynamics 7.0 i eEnterprise 7.0. Czytaj więcej »

Xerox na fali przemian

Koncentracja na usługach, poligrafii, ale przede wszystkim rozszerzenie sieci sprzedaży to główne zadania Sachy Laassiri, nowego dyrektora Xerox Polska. Firma zamierza rozwijać sieć sprzedaży pośredniej, zwiększając liczbę współpracujących z nią lokalnych partnerów. Jednym z nich jest Xteam, nowa firma założona przez Swapana Chaudhuri, dotychczasowego dyrektora Xerox Polska. Czytaj więcej »

Szybciej na Kasprowy?

Polskie Koleje Linowe (PKL), spółka zarządzająca wagonikami wjeżdżającymi na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Butorowy Wierch oraz Górę Parkową i Palenicę, podjęły decyzję o wdrożeniu systemu Impuls BPSC. Czytaj więcej »

Technologie

Macierz bez pośpiechu

Nietrafiony zakup systemu pamięci masowej świadczy najczęściej nie tyle o braku znajomości technologii, ile o słabości organizacji i planowania. Czytaj więcej »

Rozważne przejście

Zakup i wdrożenie systemu pamięci masowych opartych na sieciach SAN to ciągle jeszcze wyzwanie nie tylko technologiczne. Czytaj więcej »

Przenośne i do wbudowania

Systemy czasu rzeczywistego są źródłem rozwiązań, z których korzystają producenci oprogramowania dla platform przenośnych i aplikacji osadzonych (embedded). Czytaj więcej »

Komu bije test

Testowanie aplikacji, uważane często za nazbyt czasochłonne i kosztowne, już od początku jej wytwarzania przynosi więcej pożytku, niż stwarza problemów. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Zdeterminowani na jakość

W krakowskim centrum oprogramowania Motoroli akcentuje się dwa hasła: ''sześć sigma'' oraz ''pięć dziewiątek''. ''Sześć sigma'' (gdzie ''sigma'' to standardowe odchylenie) oznacza mniej niż 4 defekty na milion linii kodu. ''Pięć dziewiątek'' to wizja, w myśl której przez co najmniej 99,999% czasu system dostarczony klientowi będzie działał poprawnie. W osiągnięciu tych... Czytaj więcej »

Globalne technologie, globalne wyzwania

Krakowskie centrum oprogramowania Motoroli często uczestniczy w realizacji globalnych projektów. Interesującą kwestią jest organizacja pracy przy tak wymagających zadaniach. Czytaj więcej »

Organizacja, która nie śpi

Z Jackiem Drabikiem, generalnym dyrektorem ds. operacyjnych krakowskiego centrum Motoroli, rozmawia Jakub Chabik. Czytaj więcej »

Ludzie z pałacu

Praca w centrum oprogramowania międzynarodowego koncernu wiąże się z dużymi wymaganiami stawianymi pracownikom. Jak wysoko stawia poprzeczkę Motorola? Czytaj więcej »

Konteksty

Udział technologii

Socjologowie - zresztą nie tylko w Polsce - rzadko formułują zdecydowane hipotezy na temat społeczeństwa informacyjnego. Trudno im się nawet dziwić - za mało mamy jeszcze doświadczeń upoważniających do stawiania bardziej śmiałych wniosków. Czytaj więcej »

Centrum i dalej już nic

Z prof. Bohdanem Jałowieckim z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG na Uniwersytecie Warszawskim rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Informuję, że...

Być może znają Państwo program telewizyjny ''Usterka'', emitowany swego czasu przez TVN. Jeśli nie, warto obejrzeć - aktualnie ''lecą'' powtórki, jako że TVN uwielbia karmić nas odgrzewanymi kawałkami, zwłaszcza z początkiem roku. Być może dla kogoś demaskacja stylu pracy rzemieślników była nie fair, ale ja uważam, że była jak najbardziej na miejscu, przedstawiając w całej... Czytaj więcej »

Okno od południa

Nie darzyłem jakoś atencją stacji radiowej, która na falach krótkich nadawała ''wiadomości dobre lub złe, ale zawsze prawdziwe''. Awersja ta miała swe źródło zapewne jeszcze w dzieciństwie, kiedy to kazano mi siedzieć cicho, bym nie przeszkadzał w wyławianiu treści z trudem przebijających się przez przeszkody w eterze. Paradoksem historii jest, że ze znajdujących się gdzieś... Czytaj więcej »

Model i widok

Mój znajomy dzieli ludzi na takich, którzy lubią film Piąty element, oraz na takich, którzy go jeszcze nie widzieli. Przyznam, że zaliczam się do tej pierwszej kategorii. Czytaj więcej »

Sojusz Komputerowo-Internetowy

Na ogół mało interesuję się wypowiedziami idoli estrady, bo mój świat oraz ich światy jakoś do siebie nie przystają. Mówiąc po prostu, żyjemy w innej rzeczywistości. Dlatego bardzo zdziwiłem się, czytając jakiś czas temu wywiad z Kazikiem Staszewskim w świątecznej Gazecie Wyborczej http://www1.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,1258954.html Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Liczymy na jakość

Rozpoczynają się negocjacje z Lockheed Martin w kwestii kształtu programu offsetowego. Od ich wyników zależy, w jakim stopniu offset przyspieszy budowę systemów teleinformatycznych w przemyśle i służbach mundurowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...