powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2003

Wydanie 1/2003, 6 stycznia 2003
1/2003
Wywiad miesiąca

Stagnacja czy kryzys na światłowodowym rynku?

Z Bernardem Le Mouelem, dyrektorem ds. technicznych Alcatel Optics Group, rozmawia Adam Urbanek Czytaj więcej »

Jaki będzie Nowy Rok? - cz.2

Szefowie największych firm teleinformatycznych działających na polskim rynku odpowiadają na pytania redakcji ''NetWorld''. Czytaj więcej »

Infrastruktura

APC PowerStruXure UPS - zasilacz do centrum danych

W lipcu 2002 firma American Power Conversion (APC) zainstalowała trzy UPS PowerStruXure typu B do zasilania centrum danych TP Internet w Warszawie. Czytaj więcej »

Pamięci masowe i połączenia międzysieciowe

Nie wystarczy już znajomość samej technologii Fibre Channel. Pojawiają się nowe protokoły. Pytanie, czy są to technologie komplementarne względem Fibre Channel, czy też z nią rywalizujące? Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Usługi katalogowe przedsiębiorstwa

Usługi katalogowe (<i>directory services</i>) pojawiły się na rynku dziesięć lat temu. Przez ten czas znalazły swoje miejsce w systemach operacyjnych i wielu aplikacjach - systemach zarządzania, sterowania dostępem do zasobów, bazodanowych i przesyłania komunikatów. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Najlepsze w testach 2002

Początek roku to najlepszy moment na podsumowania poprzednich 12 miesięcy. W 2002, jak co roku, na łamach naszego miesięcznika przedstawialiśmy wiele testów. Są optymalnym sposobem na stwierdzenie, które z produktów sieciowych są najlepsze. Testy sprawdzały wydajność, wyposażenie i funkcjonalność produktów, łatwość zarządzania oraz instalacji itp. Przypomnijmy krótko te,... Czytaj więcej »

Dojrzewanie sieci VPN

Metody oparte na IPSecurity okazują się niewystarczające, a brak postępu prac standaryzacyjnych zmusza dostawców do stosowania własnych rozwiązań. Daje się też zauważyć wyraźną tendencję do integrowania technologii VPN w różnych urządzeniach, zwłaszcza zaporach ogniowych. Nadal jednak brakuje dobrych mechanizmów ułatwiających centralne zarządzanie. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Standard G.SHDSL

G.SHDSL jest nowym międzynarodowym standardem dla dwuprzewodowej linii DSL o wysokiej szybkości (<i>high-speed</i> DSL). Standard G.SHDSL został zdefiniowany przez ITU-T jako G.991.2. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

TETRA zdobywa Europę

Wobec perspektywy przystąpienia do Unii Europejskiej Polska stoi przed wyborem instalacji ogólnokrajowego systemu łączności, zapewniającego koordynację działań różnych służb publicznych i uprawnionych grup użytkowników. Łączności umożliwiającej skuteczne współdziałanie państwowych służb z krajami ościennymi oraz wzajemne komunikowanie się w stanach kryzysowych. Czytaj więcej »

Od SMS do MMS (część 2)

Usługi SMS migrują w kierunku aplikacji opartych na przekazach multimedialnych, zawierających oprócz tekstu także dźwięki i ruchome obrazy. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Spam i MAPS

Oto kłopot znany każdemu internaucie. Gdy codziennie otwiera swoją skrzynkę pocztową, znajduje w niej nieodmiennie porcję korespondencji zgoła go nieinteresującej. Z reguły są to najrozmaitsze reklamy albo zachęty do odwiedzania wskazanych stron WWW, nierzadko jawnie pornograficznych lub oferujących związane z seksem podejrzane usługi medyczne. Zjawisko nabrało charakteru wręcz... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...