powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 10/2002, 1 grudnia 2002
10/2002
Prezentacje firmowe

Systemy dla każdej branży

MicrosoftDokument zawiera trzy artykułu: analiza rynku ERP, przegląd funkcjonalności systemów ERP i przegląd funkcjonalności CRM. Artykuły ilustrowane są przykładami wdrożeń wykonanych w technologii Microsoft Dynamics.

Wywiad miesiąca

Jaki będzie Nowy Rok? - cz.1

Szefowie największych firm teleinformatycznych działających na polskim rynku odpowiadają na pytania redakcji ''NetWorld''. Czytaj więcej »

Infrastruktura

NieBEZPIECZNY WLAN

Protokół WEP (<i>Wireless Equivalent Privacy</i>), już od trzech lat używany do ochrony transmisji w sieciach bezprzewodowych, jest obecnie powszechnie krytykowany ze względu na niewystarczające możliwości i wykryte w nim błędy. Istnieją narzędzia, które mogą posłużyć hakerom do włamania do sieci zabezpieczanej tylko przez WEP. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Linux dla administracji rządowej

Darmowy system operacyjny Linux zdobywa kolejne przyczółki w administracji rządowej. Jest już wykorzystywany m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii, Norwegii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Jednak to nie tylko cena, a właściwie jej brak, decyduje o przejściu z dotychczas dominujących rozwiązań komercyjnych na ich alternatywy typu <i>open... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwera IBM eServer xSeries x440

Skalowalność bliska ideału... Czytaj więcej »

Test przełącznika Dell PowerConnect 3248

Technologie przełączanego Ethernetu są już na tyle dojrzałe, że klienci oczekują od urządzenia wydajności zapewnianej przez okablowanie. Zwykle wiąże się to z wyższą ceną przełącznika, jednak nie w przypadku produktów firmy DELL (zob str. 23). Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Ukryte ataki i fałszywe alarmy nowe wyzwania dla narzędzi IDS

W czasie, gdy powstawały pierwsze systemy wykrywania włamań (IDS - <i>Intrusion Detection Systems</i>), praktycznie wszystkie ataki w sieci to wtargnięcia mające na celu albo uzyskanie dostępu do informacji, albo dokonanie zmian. Do rozpoznawania takich ataków stosowano metody porównywania zawartości ruchu z bazą danych sygnatur. Jednak częstotliwość pojawiania się nowych... Czytaj więcej »

Obrona przed Denial of Service

Dwa lata po głośnym incydencie z Yahoo, eBay i CNN zagrożenie nie maleje i ataki DoS są nadal powszechne. Istnieje kilka sposobów obrony przed atakiem DoS, ale zadaniem podstawowym jest przechwycenie takiego ataku. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Protokół SIP w sesjach multimedialnych

Protokół SIP (<i>Session Initiation Protocol</i>) jest protokołem warstwy aplikacji odpowiedzialnym za ustalanie, zmianę i kończenie multimedialnych sesji zestawianych pomiędzy uczestnikami połączenia w sieciach IP. Czytaj więcej »

Standardy portalowe dla usług webowych

Portlety, czyli portalowe aplety, są używane jako komponenty wizualne, które przygotowują stronę webową w portalu webowym. Zazwyczaj, gdy użytkownik końcowy prosi o zindywidualizowaną stronę webową, to podczas tworzenia tej strony trzeba wywołać wiele portletów. Przykładem jest portal prezentujący informacje finansowe, wyświetlający pojedynczą stronę zawierającą uaktualnione... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Od SMS do MMS (cz.1)

Wśród usług dodatkowych telefonii komórkowej SMS odniosła największy sukces. Statystyki operatorów wskazują, że rzeczywistość znacznie przerosła wszelkie prognozy. Na zyski z tego typu usług komórkowych z zazdrością patrzą operatorzy linii stacjonarnych, próbując wprowadzać podobne rozwiązania do swoich sieci. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Ośmiornica ma się dobrze

Po pięciu latach procesu przeciwko Microsoftowi o stosowanie praktyk monopolistycznych wielka batalia prawna kończy się niemal na niczym. Stało się to, co przewidywali fachowi obserwatorzy: gigant z Redmond otrzymuje jedynie łagodną naganę. I trudno będzie się temu dziwić, skoro jego interesów broni ponad 600 prawników, więcej niż liczy cały personel niejednej spośród... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...