powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1996

Wydanie 21-1996, 20 maja 1996
21-1996 Computerworld nr 21-1996
Wiadomości

Ewolucja czy rewolucja?

SAP AG dementuje opinie Forrester Research dotyczące przyszłości systemu R/3. Czytaj więcej »

Nexia pod okiem komputerów

ComputerLand S.A. i firma Kerridge skomputeryzują sieć sprzedaży Daewoo w Polsce. Czytaj więcej »

Kościół w sieci

41 kurii Kościoła Katolickiego zostanie włączonych w system poczty elektronicznej. Czytaj więcej »

BackOffice bardziej internetowy

Nowy zintegrowany zestaw serwerów Microsoftu pojawi się w Polsce w połowie sierpnia br. Czytaj więcej »

Windows NT w gronach

W ubiegłym tygodniu odbyła się oficjalna premiera klastrów pracujących w środowisku Windows NT, opracowanych przez Digital Equipment. Technologia klastrowa umożliwia zwiększenie bezawaryjności pracy systemu (w razie awarii jednego serwera, inne przejmują jego zadania) oraz wydajności, dzięki równomiernemu rozłożeniu zadań między

serwerami. Czytaj więcej »

Internet

Obiekty w sieci

WebObjects będą obsługiwać skrypty Visual Basic. Czytaj więcej »

Szyfrowanie na poważnie

Program PGP dostępny za darmo w sieci, a służący przede wszystkim do szyfrowania poczty elektronicznej, ma zagorzałych zwolenników. ViaCrypt to nakładka na tę aplikację, dzięki której pełna kontrola nad programem sprawowana jest z poziomu interfesju MS Windows. O samym programie PGP pisaliśmy już szczegółowo na łamach Computerworlda (nr 42 z 11 listopada ub.r.). Czytaj więcej »

Ścisnąć pliki, ile się tylko da

Coraz więcej firm zaczyna adaptować "internetowy model" dystrybucji oprogramowania. Czytaj więcej »

Walka o obiektowe standardy

Jakie architektury obiektowe staną się standartami przesyłania obiektów przez Internet Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Grafika dla profesjonalistów

3D Studio Max oferuje 3-wymiarową grafikę, rendering i animacje. Czytaj więcej »

Laserowy kolor nie na biurko

Drukarki umożliwiające uzyskanie wydruku w kolorze stały się ostatnio powszechnie dostępne dzięki szybkiemu rozwojowi technologii atramentowej i równie szybkiemu spadkowi cen. Wysoką jakość obrazów odpornych jednocześnie na warunki zewnętrzne, a przede wszystkim znacznie większą szybkość druku oferują jednak drukarki laserowe - technologia laserowego koloru również jest... Czytaj więcej »

Kolorowe wydruki HP

Laserowy kolor Hewlett-Packarda dla dużych i średnich firm. Czytaj więcej »

CD-ROM w każdym komputerze

Nowe napędy CD-ROM to większa szybkość i prosty interfejs. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Zaprogramować swój sukces

Poszukiwanie pracy jest jedną z najbardziej stresogennych czynności, jakie mogą spotkać człowieka w życiu. Kolejne etapy tego procesu mogą wytrącić z równowagi każdego, kto ma zbyt słabe nerwy. Pisanie życiorysu, listu intencyjnego albo podania o pracę, dalej rozmowa wstępna i wreszcie - gdy przejdzie się przez pierwszy etap - poważna rozmowa kwalifikacyjna, w czasie której czeka... Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Standaryzacja podejścia obiektowego

Czy z wielu metod obiektowych wyłoni się jeden obowiązujący standard. Czytaj więcej »

Bazy danych i Internet

Sybase Inc. zapowiedział wprowadzenie na rynek web.sql - oprogramowania umożliwiającego dostęp do informacji zawartych w bazach danych przy wykorzystaniu przeglądarek Web. Czytaj więcej »

Czy programowanie obiektowe nadaje się do budowania aplikacji biznesowych?

Niektórzy sądzą, że kluczem do rozwiązania problemów trapiących systemy informatyczne eksploatowane przez przedsiębiorstwa może być programowanie obiektowe. PO (programowanie obiektowe) oszczędza czas, zasoby, pieniądze i pozwala w szybki sposób budować dopracowane aplikacje na bazie wcześniej zdefiniowanych, autonomicznych obiektów. Jednak sceptycy wskazują na słabe punkty tej... Czytaj więcej »

Okolice

Nauczanie na odległość

Z Kazimierzem Wieczorkowskim, kierownikiem Uniwersyteckiego Centrum Telematyki i Nauczania na Odległość UMK w Toruniu, rozmawia Mirosław Kubiak Czytaj więcej »

Praca grupowa

Do poczty przez telefon

GroupWise XTD Novella będzie czytał pocztę elektroniczną. Czytaj więcej »

Opiekuńcza drukarka

Nowa sieciowa drukarka Xeroxa zabezpiecza drukowane dokumenty Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Ojczyzna, polszczyzna

W 16 numerze Computerworlda z zainteresowaniem przeczytałem felieton Bartosza Bujaka "Tetrowe artykuły". Doszedłszy do końca tekstu zauważyłem notkę o autorze, wyjaśniającą, iż jest on uczniem liceum. No, proszę Państwa, młoda kadra rośnie, czas pomyśleć o emeryturze. Czytaj więcej »

MŁOTeK

Zupełnie przypadkowo znalazłem się na dorocznym spotkaniu Stowarzyszenia Użytkowników Młotków Analogowych (SUMA). Zrzesza ono zwolenników stosowania młotków do wszelkich napraw oraz modyfikacji komputerów, przedkładając je nad grzebanie programowe. Pierwszym młotkowcem był pewien amerykański profesor, który nie mogąc doczekać się na wyniki obliczeń wtedy jeszcze ze... Czytaj więcej »

Z szacunkiem, panowie handlowcy

Kiedy obserwuję handlowców z firm software'owych, prezentujących systemy informatyczne kadrze kierowniczej przedsiębiorstw (banków, instytucji), nieodmiennie przypomina mi się stary i niemądry dowcip o pouczającym mężu i oburzonej żonie. Żona mówi do męża: "Jak ty do mnie mówisz?! Jak bym była idiotką!" Mąż odpowiada: "Mówię tak, abyś mnie zrozumiała". Czytaj więcej »

Rynek

Letnia ofensywa Lotusa

Lotus Development zamierza w ciągu pół roku osiągnąć 20% udział w rynku aplikacji biurowych. Czytaj więcej »

Marsz na wschód

Firma Micrografx, zajmująca się opracowywaniem oprogramowania graficznego, planuje utworzenie oddziału odpowiedzialnego za sprzedaż, promocję, lokalizację i marketing produktów w krajach Europy Wschodniej, który być może swoim zasięgiem obejmie również Grecję i Turcję. Najprawdopodobniej siedzibą nowo powstałego oddziału będzie Warszawa. Czytaj więcej »

Handel pracą grupową

Systemy pracy grupowej stają się coraz częściej narzędziem pracy w polskich firmach. Czytaj więcej »

Sieci

Żądania tysięcy użytkowników

Novell zapowiada nowe rozwiązania dla NDS-u Czytaj więcej »

Najszybszy klaster

TruCluster Digitala bije rekordy wydajności Czytaj więcej »

NDS dla Solarisa

Novell i Sun rozważają integrację NDS z NIS+ Czytaj więcej »

Systemy inżynierskie

Rozszerzona oferta Bentleya

Bentley Systems Inc. zawarł porozumienia z firmami Terrasolid, Byers Cadnet Corp. oraz Jacobus Technology i wprowadził ich produkty do swojej sieci dystrybucyjnej. Czytaj więcej »

MicroStation dla inżynierów

Bentley Systems Inc. wprowadza do sprzedaży system MicroStation 95. Czytaj więcej »

Ujrzeć niewidzialne na mapie

Pakiet ER Mapper 5.1 do przetwarzania danych z map i zdjęć satelitarnych. Czytaj więcej »

Wąsy cioci i Mathematica

Przeczytałem artykuł "Czekając na "trójkę"" (CW nr 8 z 19 lutego 1996 r.) dotyczący programu Mathematica 2.2.3 dla Windows. Autor: dr inż. Marek Rabiński, fizyk, pracownik Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, pisze o tym programie zdecydowanie krytycznie, podając m.in. że: Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Droga przez mękę

Polskie Towarzystwo Informatyczne nie ustaje w dążeniach do wdrożenia systemu stopni zawodowych dla informatyków. Czytaj więcej »

Za i przeciw

Opinie zainteresowanych o systemie stopni zawodowych w informatyce Czytaj więcej »

Korzystnie dla obu stron

Z dr. Markiem Miłoszem, członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego i pracownikiem naukowym Politechniki Lubelskiej, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Listy

Oprogramowanie na raty

Sytuacja jest taka, że tylko w powiecie kartuskim MS WIN '95 widziałem w co najmniej dwustu komputerach, w szkołach, urzędach, redakcjach pism lokalnych, drukarniach, na plebaniach, a przede wszystkim u młodzieży i studentów. Prawie każdy kto ma komputer, ma już WIN '95, coraz częściej MS Office '95, ale i widziałem PageMakera, Venture i inne profesjonalne programy. Czytaj więcej »

Internet do tablicy

Po przeczytaniu artykułu Olo Sawy pt. "Internet do tablicy" w nr. 17 Computerworlda chciałbym uzułpenić zawarte w nim informacje: Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...