powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 7/2002, 6 września 2002
7/2002
Wywiad miesiąca

Transmisja danych - nieograniczone perspektywy

O usługach teletransmisyjnych z Jarosławem Roszkowskim, dyrektorem generalnym Crowley Data Poland, rozmawia Anna Machol. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Wirtualizacja pamięci masowych

Czy nie można by opracować rozwiązania, które pozwalałoby agregować dane przechowywane w dowolnych urządzeniach pełniących rolę pamięci masowych, i umieszczać je w pojedynczej puli zasobów, do której można uzyskać szybko dostęp i którą można łatwo zarządzać z jednego, centralnego miejsca? Można dzięki wirtualizacji pamięci masowych. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Web services sposób na integrację

Integracja aplikacji wewnątrz i pomiędzy przedsiębiorstwami stała się podstawowym wyzwaniem w rozwoju systemów IT, ale korzyści ścisłej współpracy typu B2B dalekie są od oczekiwań. Jedną z podstawowych przeszkód są koszty. Integracja jest bardzo droga, co więcej - wiele aplikacji, które miały ze sobą współpracować, zawodziło na poziomie łańcucha zaopatrzenia czy klienta.... Czytaj więcej »

Palladium ujawnione!

Ujawnienie przez Microsoft informacji o projekcie zwanym Palladium wywołało spore poruszenie i spekulacje w mediach, czym Palladium jest i jakie mogą być konsekwencje jego wdrożenia. Spróbujmy uporządkować informacje i dokonać analizy projektu na podstawie publicznie dostępnych źródeł. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Rutery SOHO bezpieczne i łatwe w obsłudze

Aby zdalni pracownicy mogli się szybko komunikować z siecią macierzystą, a przedsiębiorstwo miało zagwarantowany dostęp do Internetu, trzeba pomyśleć o szerokopasmowym połączeniu. Czytaj więcej »

Przełączniki SAN SilkWorm 12000 i Intrepid 6000

Testowane przełączniki należą do urządzeń typu "zarządca" (director). Sieć SAN można budować opierając się na wielu małych kilkuportowych przełącznikach albo wykorzystując duże wieloportowe przełączniki typu "zarządca". Te ostatnie to urządzenia charakteryzujące się bardzo dużą gęstością portów (od 64 w górę) i wysoką dostępnością. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Uniwersalne chipsety dla urządzeń bezprzewodowych

Pojawienie się nowej generacji sieci bezprzewodowych pociągnie za sobą rozwój licznych standardów protokołów. Aby nie zgubić się w ich gąszczu, niezbędne będzie opracowanie i wdrożenie wielofunkcyjnych układów, które będą mogły równocześnie obsługiwać wszystkie z nich. Jednak produkty zgodne z technologiami, takimi jak Wi-Fi, Wi-Fi5, HiperLAN, IEEE 802.11g i Bluetooth, mają... Czytaj więcej »

Przełączniki IP zapewnią szerokopasmowy dostęp przez sieć kablową

Jeśli chodzi o szerokopasmowy dostęp do Internetu, użytkownicy mają dzisiaj do dyspozycji różne rozwiązania, w tym takie technologie jak T-1/E-1 (cyfrowa transmisja danych z szybkością 1,5/2 Mb/s) czy DSL (<i>Digital Subscriber Line</i>). Jednak połączenie E-1 jest drogie, a technologia DSL nie jest wszędzie dostępna. Pojawiła się jednak ostatnio nowa technologia,... Czytaj więcej »

Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września

Przegląd ofert targowych firm, które dostarczyły nam informacje na temat swoich ekspozycji w Bydgoszczy. Czytaj więcej »

Sieci wielousługowe

Jednym z kryteriów rozwoju sieci telekomunikacyjnych jest rozszerzanie możliwości funkcjonalnych dostarczanych usług oraz powszechny do nich dostęp, niezależnie od położenia abonenta względem istniejących zasobów sieciowych. Czytaj więcej »

Usługi IP: wołanie o realizm

Cap Gemini Ernst & Young (CGEY) i Dresdner Kleinwort Wasserstein (DrKW) opublikowały raport dotyczący rozwoju usług IP w przeżywającym problemy sektorze telekomunikacji. Raport apeluje o realizm dotyczący usług IP. Z jednej strony potwierdza ogromny ich potencjał z punktu widzenia zarówno operatorów, jak i użytkowników, z drugiej - ostrzega przed rozpowszechnioną w branży... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Te obrazy mogą kłamać

W trzy miesiące po terrorystycznych atakach na Nowy Jork i Waszyngton z 11 września obiegło świat amatorskie wideo przedstawiające Osamę bin Ladena, który w otoczeniu najwierniejszych towarzyszy potwierdził swoją odpowiedzialność za zamach i dodał, że większość zamachowców nie była świadoma uczestnictwa w akcji samobójczej. Od razu podniosły się wątpliwości, czy można... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...