powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 32-2002, 9 września 2002
32-2002 Computerworld nr 32-2002
Wiadomości

Kwestia wyobraźni

Doświadczenia ostatnich lat dowiodły, że niezbędna jest reorganizacja zarządzania infrastrukturą krytyczną. Czytaj więcej »

Na jednym kanale

Powodzenie akcji ratowniczych zależy w coraz większym stopniu od możliwości koordynowania działań różnych służb. By to osiągnąć, niezbędne jest zapewnienie sprawnej komunikacji. Czytaj więcej »

Działać trzeba wspólnie

Z Robertem Koślą, zastępcą dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (DBTI) Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, rozmawiają Przemysław Gamdzyk i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Spokojnie, to tylko awaria

Polskie firmy wciąż są słabo przygotowane do działania w sytuacjach kryzysowych. Poważnie do kwestii bezpieczeństwa podeszli tylko nieliczni, a większość poprzestaje na półśrodkach. Pocieszające może być to, że zdecydowanie wzrosła ostatnio świadomość zagrożeń. Czytaj więcej »

Usługowy hipermarket

Po przejęciu PwC Consulting żadna firma nie dysponuje porównywalnym do IBM potencjałem w dziedzinie usług IT. Czytaj więcej »

Intel: gorzej być nie może

Kierujący Intelem Craig Barrett podczas ostatniego publicznego wystąpienia w Sydney przekazał audytorium dwie wiadomości. Czytaj więcej »

Nie sprzedaję "żelastwa"

Marek Borówka (lat 35) jest nowym dyrektorem działu PC w IBM Polska. Wcześniej pracował jako Large Accounts Sales Manager. Czytaj więcej »

Rozczarowany Ericsson

W poszukiwaniu oszczędności Ericsson zamierza przekazać w outsourcing obsługę informatyczną. Czytaj więcej »

Telbank na wydaniu

Do końca roku NBP musi pozbyć się akcji spółek nie związanych z główną działalnością banku. Dotyczy to m.in. 74% akcji operatora BPT Telbank SA. Czytaj więcej »

Konsultanci na usługach Novella

Firma Novell Professional Services Poland rozpoczęła działalność. Zajmie się świadczeniem usług doradczych, prowadzeniem projektów i pomocą techniczną dla klientów Novella w Polsce i krajach nadbałtyckich. Czytaj więcej »

Obrady wiosną

Trzeci Kongres Informatyki Polskiej zapowiadany na początek grudnia 2002 r. odbędzie się dopiero na wiosnę 2003 r. Taką decyzję podjęły Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Czytaj więcej »

Wolne radio WLAN!

Ministerstwo Infrastruktury oficjalnie uwolniło dostęp do trzech pasm częstotliwości radiowych wykorzystywanych do budowy bezprzewodowych sieci LAN. Czytaj więcej »

Wystawcy bez kwalifikacji

Minister gospodarki wciąż nie podjął decyzji, czy tzw. rootem systemu podpisu elektronicznego będzie Centrast, spółka NBP. Czytaj więcej »

Internet wypiera pasjansa

Niewielka firma programistyczna HDF Software (Teams) z Wrocławia prowadzi serwis internetowy zawierający kilkanaście prostych, dostępnych bezpłatnie gier online. Czytaj więcej »

Leci TechWIG

Gdyby perspektywy rynku IT mierzyć bieżącą wartością indeksu TechWIG, należałoby zmienić branżę. Czytaj więcej »

PKO Inteligo BP

Bank PKO BP potwierdza zainteresowanie przejęciem Inteligo, banku internetowego należącego do Bankgesellschaft Berlin. Czytaj więcej »

Trochę szybciej, dużo taniej

Intel obniżył ceny procesorów Pentium 4. Najbardziej - aż o 62% - staniał Pentium 4 z zegarem 2,5 GHz. Czytaj więcej »

Technologie

Solidny kręgosłup

3Com wprowadza nowe przełączniki i technologię umożliwiającą budowę szkieletów sieci LAN odpornych na awarie. Czytaj więcej »

Przyszłość Visual Studio

Microsoft ujawnił plany dotyczące kolejnych wersji pakietu narzędziowego. Czytaj więcej »

Misja bezpieczna transmisja

Nowoczesne rozwiązania LAN i WAN oferują już bardzo wysoki poziom niezawodności. W tym zakresie rola projektanta sieci sprowadza się do wyboru najbardziej zaawansowanego rozwiązania, którego koszt nie przekracza przeznaczonego budżetu. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Informatyka czasu dojrzałości

Przed tygodniem opisałem Capability Maturity Model od strony teorii. Czytaj więcej »

Konteksty

Sieć reklamodawców

Internet dla reklamodawców stanowi medium mierzalne i łatwe w wykorzystaniu. Szkoda, że wciąż zdają się o tym nie wiedzieć. Czytaj więcej »

Normalizacja reklamy

Z Arturem Gortychem, przewodniczącym Rady Naczelnej IAB Polska (Internet Advertising Bureau) oraz prezesem spółki Artegence, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Rynek niewartościowany

Z Krzysztofem Golonką, członkiem Rady Naczelnej IAB Polska i dyrektorem w CR Media, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Postęp kontrolowany

Jakie warunki muszą spełniać krajowe programy informatyzacji, aby ich efektem był trwały rozwój społeczno-ekonomiczny kraju i postęp cywilizacyjny? To kluczowe pytanie, o którym nie należy zapominać. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Czas przyszły (nigdy) nie dokonany

Dzieci poszły do szkoły, czyli mamy koniec wakacji. Ile jednak jest dzieci, które do szkół już nigdy nie wrócą? Czytaj więcej »

Kto pyta?

Przestałem się dziwić zachowaniu mojej żony w supermarketach, odkąd dowiedziałem się, że tak właśnie musi być. Chodzi mianowicie o to, że kobiety znacznie częściej niż mężczyźni pytają o drogę, co jest podobno już naukowo stwierdzone i wynika z obciążeń odmiennymi rolami, jakie spełniali przedstawiciele obu płci w praczasach. Czytaj więcej »

Kopiowany copyright

Muszę przeprosić Czytelników, ale znowu posługuję się własnym przypadkiem jako ilustracją pewnej tezy. Zwracano mi uwagę, że jakoś dużo tych przypadków, sugerując, iż ja to wszystko wymyślam z niskich pobudek albo wrednego charakteru. Czytaj więcej »

Miejsca w piekle

Oczyma wyobraźni widzę to miejsce. W szczelnie odizolowanym pokoju bez okien siedzi przed komputerami kilkanaście osób. Każda z nich w przeglądarkę wpisuje frazy oznaczające różne zakazane towary i czynności (np. "domowe wytwarzanie narkotyków") albo po prostu słowa wulgarne, a potem przegląda, przegląda i jeszcze raz przegląda. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Krajowe Sympozjum Telekomunikacji 2002

W dniach 11-13 września br. po raz osiemnasty odbędzie się Kra- jowe Sympozjum Telekomunikacji (KST 2002) organizowane na terenie bydgoskiej Akademii Techniczno-Rolniczej. Czytaj więcej »

Na święty nigdy

Nawet gdyby UMTS zaczął powszechnie działać dopiero w 2006 r. i tak minie kilka lat, zanim sieci 3G zadomowią się na rynku. Czytaj więcej »

Telefon po raz trzeci

Komitety standaryzacyjne i dostawcy sprzętu pracują nad zapewnieniem najprostszej z możliwych migracji z sieci GSM do nowoczesnych UMTS, które mają działać w standardzie WCDMA. Czytaj więcej »

Jasnowidza od zaraz

Gros obrotów operatorów GSM nadal pochodzi z usług telefonii głosowej. Jednak ceny połączeń głosowych spadają i operatorzy poszukują nowych źródeł przychodów: usług czy wręcz modeli biznesowych. Czytaj więcej »

Paragraf na telekomy

Z doc. dr. hab. Franciszkiem Kamińskim z Instytutu Łączności w Warszawie rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Masz kolorową wiadomość

Od czerwca br. abonenci sieci Era i Plus mogą przesyłać wiadomości MMS (Multimedia Messaging Service). Idea zamierza oferować je do końca roku. Czy MMS-y powtórzą sukces SMS-ów? Osiągnięcia masy krytycznej przez nową technologię operatorzy i producenci sprzętu oczekują w ciągu 12 miesięcy. Według nich to wstęp do rewolucji, jaka dokona się wraz z uruchomieniem sieci 3G. Czytaj więcej »

Worek pomysłów

Operatorzy prześcigają się we wprowadzaniu nowych usług mających przysporzyć im nowych klientów, a także zwiększyć przychody z działalności nie związanej bezpośrednio z transmisją głosu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...