powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 31-2002, 2 września 2002
31-2002 Computerworld nr 31-2002
Wiadomości

Gdzie zbłądził Internet?

Chociaż "leżącego się nie kopie" oraz "nie warto rozdrapywać starych ran", to w dwa lata po załamaniu indeksu Nasdaq można się już zastanawiać, czy scenariusz rozwoju Internetu mógł wyglądać inaczej. Czytaj więcej »

Porządki w rejestrach

MSWiA zapowiada daleko idące zmiany w organizacji rejestrów państwowych. Czytaj więcej »

Kolej wyjść poza kolej

PKP Informatyka to jedna z największych firm informatycznych w Polsce. Czytaj więcej »

Koniec pochopnych decyzji

W opinii firm IT działających w sektorze finansowym, banki nie zredukowały znacząco swoich budżetów na informatykę, ale racjonalizują wydatki. Czytaj więcej »

Niemiecka Maxdata otwiera biuro w Polsce

Maxdata jest jednym z największych w Niemczech producentów komputerów i monitorów. Warszawskie biuro jest pierwszym w Europie Wschodniej. Czytaj więcej »

Technologie

Sieciowe oko krawca

Ecora PatchMeister weryfikuje aktualność łat instalowanych na komputerach firmowych. Czytaj więcej »

Walka średnich pamięci

EMC, znana przede wszystkim dzięki wydajnym pamięciom masowym Symmetrix, zamierza zdobyć większy udział w segmencie rynku rozwiązań średniej wielkości. Czytaj więcej »

Rozrywka programistów

XBox Microsoftu jest najbardziej zaawansowaną technicznie konsolą do gier, a jednocześnie ciekawą platformą dla programistów. Czytaj więcej »

Centralne archiwum poczty

MSARCH archiwizuje listy w dużych systemach poczty elektronicznej. Czytaj więcej »

Uodporniający na wirusy

Norton AntiVirus 2003 współpracuje z komunikatorami internetowymi. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Informatyka czasu dojrzałości

Lata 80. w informatyce upłynęły na szukaniu "srebrnej kuli" - technologii, języka programowania, metodyki itd., która natychmiast i na zawsze rozwiązałaby kryzys inżynierii oprogramowania. Z początkiem lat 90. zdano sobie sprawę, że nie da się wytwarzać coraz bardziej złożonego oprogramowania do coraz trudniejszych zadań, jeżeli nie dopracuje się procesu jego tworzenia. Tak... Czytaj więcej »

Wirtualna organizacja IT

W informatyce Henkela - obsługującej warszawską centralę i cztery rozrzucone po Polsce fabryki - pracuje tylko, a może aż 13 osób. Włodzimierz Sobczyk, kierownik działu informatyki Henkel Polska SA twierdzi, że i tak posiada najliczniejszy zespół w regionie. Czytaj więcej »

Konteksty

Piktogramy i słowa czyli tam i z powrotem

Niewykluczone że w społeczeństwie informacyjnym czeka nas proces ikonizacji języka. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Zakurzony fortepian informatyka

Mówi się, że młodzi ludzie, którzy dziś wchodzą na rynek pracy, będą zmieniali zajęcie średnio co najmniej trzy razy przed pójściem na emeryturę, o ile w ogóle będą mieli jakąś pracę w zawodzie. Nawet w moim pokoleniu pięćdziesięciolatków, jak się dobrze zastanowić i odrzucić zawody miłosne, to też mieliśmy kilka profesji. Przykładowo, Państwa felietonista uczył,... Czytaj więcej »

Pokochać halabardzistę

Analitycy przewidują co najmniej liniowy wzrost liczby osób korzystających z Internetu. Latem 2002 r. już 19% dorosłych Polaków korzystało z sieci (http://www.winter.pl/internet/w0942.html). Szacunki firmy PricewaterhouseCoopers mówią o 10 mln użytkowników Internetu w 2006 r.... Czytaj więcej »

Amerykańskie igrzyska

Niniejszy felieton powstał 1 lipca. Ponieważ jednak w okresie wakacji wdałem się w tym miejscu w zabawy literaturowe - przedstawiam go dopiero teraz w nie zmienionej postaci. Czytaj więcej »

Powrót z wolności

Informatyka nie jest już modna. Z mody przekształciła się w konieczność codzienną. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie dzisiejszego skomercjalizowanego świata bez udziału środków technicznych oferowanych przez informatykę. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Kataster: walka o rynek gis

Budowa zintegrowanego systemu katastralnego i systemu identyfikacji działek rolnych (część systemu IACS) porządkuje rynek GIS i wymusza konsolidację firm geoinformacyjnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...